Skocz do zawartości

Norweskie pitu pitu czyli wszystko co chcielibyscie wiedziec o Norwegii ale boicie sie zapytac


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie u mnie to inny wymiar bo podróż to ńie praca ale ilekroć miałem z nimi kontakt było oki...raz rezerwa paliwa a na stacji samoobsługowej awaria, do najbliższej 80 km...poszliśmy do ludzi i pomogli, kasy nie chcieli :) wiele było takich przypadków...

Myśle, ze to jest tak jak wszędzie sa spoko ludzie i są dupki :)

 

My mieliśmy szczęście trafiać bardziej na tych normalnych chyba ...

Edytowane przez dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się znienacka możliwość skitourowa na Lofotach - czy ktoś ma jakiś pomysł na TANIE wypożyczenie sprzętu na miejscu? Buty mam swoje. Z góry dziękuję za pomoc!

 

PS: czasu mało - wylot w najbliższą sobotę...!

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój dostał już miesiąc temu jakoś, zero uchybień, aż wierzyć się nie chce, chyba że to zasługa znajomego Norwega, który pojechał na przegląd.

Jednak po 35k km w tutejszym terenie stwierdzam że 2.0 n/a At to nie był dobry pomysł i powoli zaczynam myśleć o zmianie. Tylko przy obecnej sytuacji na rynku leasing nowego forka może być trochę ryzykowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po 35k km w tutejszym terenie stwierdzam że 2.0 n/a At to nie był dobry pomysł i powoli zaczynam myśleć o zmianie. Tylko przy obecnej sytuacji na rynku leasing nowego forka może być trochę ryzykowny.

 

A co z Forkiem nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego XT z AT to dosyć dobra opcja, chociaż przyczepy nie ciągam.

Jedynym uchybieniem podczas przeglądu było to, że mam "4" postojówki: dwie normalne plus dwa ringi w dodatkowych halogenach :D Poleciałem wykręcić żarówki i już było ok...

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój jest na polskich blachach, dostałem zgodę Toll na bezcłowe jeżdżenie drugi rok (mam umowę na czas określony do końca tego roku), ale jeśli przyjdzie mi tu zostać na jeszcze kolejny rok (2016) to pozostanę bez auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupisz paździerza za 5-6NOK i będziesz jeździł :) a potem zezłomujesz i dostaniesz 3 z powrotem :)

 

 

Sent with Tapatalk

A ile później zabawy na bocznych drogach jak już wiesz że na złom pójdzie :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

serio? myślałem, że za złomowanie, jak w każdym normalnym kraju, trzeba dopłacić - fakt, Norge nie jest normalnym krajem.

Warto się w takim razie zorientować, chociaż przy mojej częstotliwości używania auta, wolałbym czasem sobie coś wynająć z klasy Premium na weekendy, zamiast kupować szrota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak złomujesz samochód dostaje sie ok 3tysie noków, mój kumpel zezłomował auto w marcu i dostał za niego 3200nok oraz zwrot ponad 2500nok za podatek drogowy który zapłacił na rok 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak złomujesz samochód dostaje sie ok 3tysie noków, mój kumpel zezłomował auto w marcu i dostał za niego 3200nok oraz zwrot ponad 2500nok za podatek drogowy który zapłacił na rok 2015.

Odnośnie podatku drogowego to nie wiedziałem, ale za złomowanie auta jest tak jak piszesz :)

 

 

Sent with Tapatalk

Za każdym razem jak złomujesz samochód dostaje sie ok 3tysie noków, mój kumpel zezłomował auto w marcu i dostał za niego 3200nok oraz zwrot ponad 2500nok za podatek drogowy który zapłacił na rok 2015.

Odnośnie podatku drogowego to nie wiedziałem, ale za złomowanie auta jest tak jak piszesz :)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem rozsądne, zapłacił, nie wyjeździł, to należy się zwrot.


właśnie Polska gra z Włochami w półfinale zawodów siatkówki plażowej w Stavanger :) prowadzimy 1:0 w setach.

 

druga polska para przegrałą z Brazylią, z którą teraz zagramy w finale ;)

 

a mógł być polsko-polski finał w siatkówce plażowej w Norwegii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To kupisz paździerza za 5-6NOK i będziesz jeździł

A gdzie takie dają? Bo monitoruję finn i poniżej 10 to nic nie widziałem.

 

To źle patrzysz ;) prosze bardzo:

http://www.finn.no/finn/car/used/result?PRICE_FROM=0&PRICE_TO=10000&sort=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...