Skocz do zawartości

Norweskie pitu pitu czyli wszystko co chcielibyscie wiedziec o Norwegii ale boicie sie zapytac


Rekomendowane odpowiedzi

No I duzo stacji jest bezobslugowych, warto miec jakas karte ze soba, co do rozmieszczenia stacji to w Szwecji bywa jeszcze rzadziej, nawet co 200km, ja zawsze 10l w baniaku woze ze soba.

 

Dokładnie tak,na jednej stacji mieliśmy wybór przy dystrybutorze czy w  kasie płacimy czy od razu kartą w dytrybutorze,w pozostałych 3 tylko karta,mimo,że były sklepy.Kolejna sprawa która mnie zdziwiła to brak blokady na pistoletach ,tej przy tankowaniu do pełna.Myślałem,że trafiłem na uszkodozny pistolet,ale na wszystkich stacjach było tak samo.Trzeba trzymać .

I największy dla Nas problem to parkowanie w mieście,jest tyle różnych obostrzeń i wyjątków gdzi ewolno a gdzie nie wilno i komu wolno parkować w jakich godzinach.Dlatego przyjeliśmy strategię,parkowałem i pytałem ludzi czy moge tu stać:)

Swoja droga pozytywne wynikały z tego sytuacje, a zwłaszcza jedna gdzie po kilku minutach rozmowy po angielsku na różne tematy,mój rozmówca odwraca się do swojego kolegi "to jak mam mu wytłumaczyć,że to jest parking tylko na specjalna kartę w dni świąteczne" :biglol:

 

Warto też planować wcześniej miejsca gdzie będziemy jeść,myśmy jeździli w ciemno i niestety jednego dnia po dojechaniu do celu okazało się,że wszystko zamkniete,zbliżał się wieczór i koniec końców udalo nam się złapać jakąś pizze jedyną otwartą ,słabą,słoną i drogą ;) Wcześniej zamykają sklepy,bary i restauracje zwłaszcza w weekendy.

 

Długość dnia też nas zaskoczyła,około 23 i jeszcze w miare widno :)

 

@tzd @OWOC dzięki,wyjazd bardzo udany,trochę krótki ale bardzo aktywny ,już planuje kiedy dam radę znowu wrócić,Norwegia uzależnia :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na polnoc zapraszam :) a co do parkometrow to karta rowniez mozna placic a parkowanie w miescie to chyba najwygodniej zostawic auto na parkingu przy jakims centrum handlowym, z regoly sa w miescie i latwo o miejsce tam w przeciwienstwie do tych na ulicach no i czesto pierwsze 2h sa za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chwilowo mieszkam w Hammerfest, tak że na Nordkapp nie miałem zbyt daleko. Zwiedziłem już troszkę Norwegii, ale północ zrobiła na mnie największe wrażenie. Jeszcze parę świeżych fotek ;)

Pracowałem kilka tygodni ale musiałem wracać .

Teraz się wybieramy do Bergen na długi weekend ale samolotem . Tym razem trzy osoby . Potrzebuję namiary na dobra wypożyczalnię samochodów . Nie wiem czy da się to załatwić przez warszawski oddział jakiejś sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zasadzie chwilowo mieszkam w Hammerfest, tak że na Nordkapp nie miałem zbyt daleko. Zwiedziłem już troszkę Norwegii, ale północ zrobiła na mnie największe wrażenie. Jeszcze parę świeżych fotek ;)

Pracowałem kilka tygodni ale musiałem wracać .

Teraz się wybieramy do Bergen na długi weekend ale samolotem . Tym razem trzy osoby . Potrzebuję namiary na dobra wypożyczalnię samochodów . Nie wiem czy da się to załatwić przez warszawski oddział jakiejś sieci ?

 

 

Ja wyszukiwałem tutaj

http://www.autoeurope.pl/

porównuje ceny z różnych wypozyczalni.

Plus jest taki,że w naszym przypadku auto z SIXT ,wyszukane tą porównywarką nie miało limitu kilometrów i miało niższą cene niż to samo auto szukane w SIXT bezpośrednio.

Do ceny wypozyczenia musisz sobie doliczyć także opłaty za drogi ,ale to zależy od tego ile jeździć chcesz,a w okolicy Bergen jest sporo bramek poboru opłat.a i jak będziesz rezerwoał nocleg spytaj czy jest parking bo w wielu miejscach są zakazy w Bergen i my np.parkowaliśmy ulice dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Muszę powiedzieć, że Norge jest pięknym krajem do jeżdżenia. na razie 1700 km na liczniku, za mną Bergen, fjordy, Droga Orłów i Trollstigen oraz inne niezliczone i nieopisane w przewodnikach serpentyny, Atlantic Road.... dziesiątki kilometrów tuneli, w tym 24.5 km nadłuższego tunelu w Europie... do tego pogoda jak nigdy, najcieplejsze lato chyba w historii, zagłębia truskawkowe... kilka fotek wstawię, gdy już będę bardziej stacjonarny, tymczasem pozdrawiam z Aurdal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nuda, a może komuś się spodoba, albo rozbudzi wspomnienia, albo zachęci do odwiedzenia tego pięknego kraju.

 

zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co widać "na żywo".

 

na początek - Atlantic Road. Krótkie kilka kilometrów.

 


Całkiem przypadkowo ;) z tym samym podkładem muzycznym....

 

Droga Trolli / Trollstigen

 


Trochę widoczków ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzeję trochę temat, choć do zimy trochę czasu zostało. Może ktoś będzie zainteresowany jakimś wspólnym wypadem?
http://www.hebbesracing.com/

 

Sam jeszcze nie byłem, ale przymierzam się i fajnie byłoby mieć jakieś towarzystwo, bo nie mam doświadczenia w takich eventach :)

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszłym tygodniu wracam w końcu do Polski po 7 miesiącach pracy na Lofotach :) Na dłuższą metę te wszystkie piękne widoki stają się już męczące i ciągnie do domu strasznie :) Teraz chcę trochę odpocząć i uderzyć gdzieś na południe Norwegii. Jest ktoś tutaj może z jakiegoś Oslo, Bergen, Stavanger? Jak w tych dużych miastach ze znalezieniem pracy bez norweskiego? Ceny inne niż na północy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie to nie dziwi, po tym co widzę na ulicy.

 

Ceny nie wiem czy inne, na północy nie byłem jeszcze.

A co robiłeś albo umiesz robić?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...