Skocz do zawartości

Diesel 2009 wtryski regeneracja?


najman

Rekomendowane odpowiedzi

to u Ciebie jest pieknie ja mam 0,20 a nie 0,02:] ale i tak niezly mam juz przebieg bo prawie 130 000km i poki co zmienialem tylko sprzeglo z dwumasa.

Sorry Panowie, pięknie to jest u mnie: 0.00 na wszystkich wtryskiwaczach, 145kkm przebiegu, od 65kkm chemia regularnie dodawana do baku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle, pogratulowac. Mnie nikt wczensiej w ASO nie mowil o czyszczeniu, a mozna bylo temu zapobiedz.

Mnie mówili, żeby nie czyścić... :rolleyes: OK, później zmienili zdanie.

 

Ale dźwięki jakie wydawał wcześniej silnik wskazywały jednoznacznie, że albo mu pomogę albo padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze tak sie nie stanie, ale sadzac po ilosci aut z ta wada na placu troche sie obawiam. Jeden byl z 2013 reszta 2011 i 2012, wedlug nich te roczniki sa poprawione, jak zdejmiesz plastik na silniku to widac taka pozioma plastykowa rurke-kolektor, to oznacza pradwopodobnie, ze silnik bez tej wady:) Ten niezalezny serwis poleca silnik 2.5 SOHC, ktory jest bardzo malo awaryjny.

 

Ja nie napisalem ze stalu takie roczniki 11,12, 13. Staly wlasnie 2008, 2009 z wyciagnietymi silnikami. Poza tym wlasciciel nie jest jakims sciemniaczem, serwisuje tam mase subaru i zna sie na rzeczy. Zwykle ciezko sie umowic bo sa kolejki. Napisalem, ze montuja te nowsze po 2011 roku.

Dostalem ostrzezenie za reklame nieautoryzowanego warsztatu, dobre:) Czyli piszac o tym, ze bylem w jakims warsztacie jest uznawane za reklame na tym forum:)

 

 

Przecież piszesz dwie rożne rzeczy. No chyba ze ja czegoś nie kumam. A pyzatym to nie chce mi się wieżyc ze ktoś kto ma auto na gwarancji (a zakładam ze 2013 nie ma 100tys km) oddaje auto z silnikiem do naprawy do nieaso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac "Jeden byl z 2013 reszta 2011 i 2012,..." chodzilo mi o silnik, nie sadze ze ktos tam jezdzi majac gwarancje. Wiem jednak, ze auta sie rozbijaja i niektorzy bawia sie w sprzedaz uzywanych czesci wiec zapewne stad maja te silniki, z rozbitkow.

Edytowane przez najman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najman uszkodzone sbd z niewielkm przebiegiem można już dzisiaj kupić w cenie nowego silnika

 

 

Ja sprzedam swojego, nieuszkodzonego, serwisowanego w ASO w takiej cenie :(

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to u Ciebie jest pieknie ja mam 0,20 a nie 0,02:] ale i tak niezly mam juz przebieg bo prawie 130 000km i poki co zmienialem tylko sprzeglo z dwumasa.

Sorry Panowie, pięknie to jest u mnie: 0.00 na wszystkich wtryskiwaczach, 145kkm przebiegu, od 65kkm chemia regularnie dodawana do baku :mrgreen:

 

 

 

a może ASO miało popsutego laptopa :)

A tak na poważnie.

Ja się na tym nie znam ale wskazania idealnie równe i bez korekcji na wszystkich wtryskiwaczach chyba jest w praktyce niemożliwe. Zawsze jakaś odchyłka występuje.

 

 

z niewielkim przebiegiem , .... :rolleyes:

 

a to już może być dużą niewiadoma......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam ale wskazania idealnie równe i bez korekcji na wszystkich wtryskiwaczach chyba jest w praktyce niemożliwe. Zawsze jakaś odchyłka występuje.

Pewnie to kwestia precyzji odczytu z ECU. Albo też korekta jest dobierana z pewnym 'delta' i wartości mniejsze są odrzucane.

 

Tak czy siak, nie odczytywałem tego w ASO tylko w pewnym nowosądeckim nie-ASO. Oczywiście nie polecam go żeby paska nie dostać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepszy czy gorszy , ale daje rade :). Jest to płyn stosowany do urządzenia JET CLEAN TRONIC przy mechanicznym czyszczeniu wtrysków , tylko w mniejszym opakowaniu wlewany do baku.

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najman u mnie po zastosowaniu AR poprawa widoczna.Przedewszystkim lepszy rozruch.Dodaje tez AR6200.Obniza spalanie paliwa.U mnie wychodzi 0,6l mniej na 100km.AR6200 zastosowalem rowniez w ciagniku rolniczym Efekt-ciagnik mocniejszy i spalanie nizsze.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do czyszczenia wtryskow oprocz BG244?

Ja polecam w kolejności:

1. AR6400 (czyszczenie) i AR6200 (prewencja). Próbowałem też AR6800 i chyba przerzucę się z AR6200 póki cena dobra ;)

2. AMSOIL (kiedyś nazywał się ADF, teraz ma inną nazwę i jest podobno lepszy)

3. BG244 (czyszczenie) i BG247 / BG227 /  BG230 (prewencja). Choć nie, tego ostatniego nie polecam!

 

Jeszcze uwaga: AR6200 w minimalnej dawce (5ml na 50l) działał u mnie różnie (czasem raczej nie działał). Zwiększyłem dawkę do ok. 8ml/50l i jest stabilnie (działa zawsze).

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...