Skocz do zawartości

jaki fotelik dla dziecka 9-36 kg


impreza555

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę przekornie: a co z najechaniem z tyłu?
Wiadomo, że chcemy dla maluchów jak najlepiej, sam też teraz dla dwulatka rozważyłbym jazdę tyłem.

No i absurdalne, ale ponoć zbadane: łatwiej zapomnieć dziecka...
http://www.parenting.com/blogs/show-and-tell/sasha-parentingcom/rear-facing-car-seats-may-increase-risk-hot-car-death





Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był w USA taki wypadek, z sedana zrobił się hatchback, dziecko siedziało z tyłu w RWF'ie i wyszło z wypadku praktycznie bez szwanku.

Jeszcze tylko trzeba zauważyć że jak dochodzi do wypadku z udziałem dwóch pojazdów to przeważnie chociaż jeden wali przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był w USA taki wypadek,


Nie podważam zalet tych foteli, ale ostrożnie z takimi ogólnymi stwierdzeniami.
Myśle ze przewagi względem siedzenia przodem zanikają szybko z wiekiem i wzrostem dziecka. Potem siedzenie z nogami nad głową :), z wyprostowanymi kolanami albo z kolanami pod brodą jest niewygodne i mniej bezpieczne.
Zależy to też na pewno od wielkości samochodu, nadwozia i konfiguracji, czy jeździ tylko kierowca i dziecko, czy dwoje dzieci czy komplet pasażerów.

Miałbym też wątpliwość przy większym dziecku, o kwestie picia w pozycji półleżącej podczas jazdy i dostępu przy ewakuacji po kolizji.



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rafacon napisał:

 

Myśle ze przewagi względem siedzenia przodem zanikają szybko z wiekiem i wzrostem dziecka. Potem siedzenie z nogami nad głową :), z wyprostowanymi kolanami albo z kolanami pod brodą jest niewygodne i mniej bezpieczne.
Zależy to też na pewno od wielkości samochodu, nadwozia i konfiguracji, czy jeździ tylko kierowca i dziecko, czy dwoje dzieci czy komplet pasażerów.

Miałbym też wątpliwość przy większym dziecku, o kwestie picia w pozycji półleżącej podczas jazdy i dostępu przy ewakuacji po kolizji.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Dopiero w okolicach 4 roku życia budowa i proporcje ciała dziecka powodują że maleje sens przewożenia go tyłem do kierunku jazdy. Nogi dla dziecka nie są tutaj problemem, mój trzylatek nie narzeka na brak miejsca na nogi, oraz to że jeździ tyłem do kierunku jazdy (ma również doświadczenie w jeździe przodem, bo czasami wozi go moja mama w foteliku przodem do kierunku jazdy).

 

Co do pozycji w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy, to im bardziej pionowo tym jest bezpieczniej, a pozycja półleżąca nie jest zalecana, tylko w pozycji pionowej dziecku może być mniej wygodnie. 

 

przy ewakuacji po kolizji wolę dziecko wyciągać z RWF'a niż fotelika montowanego przodem - wiem jak się dziecko wkłada/wyjmuje do takiego i takiego fotelika i zawsze lepiej mi się wkładało/wyjmowało dziecko z RWF'a niezależnie od tego jakim pojazdem podróżowaliśmy. Wyjątkiem jest VW Multiwan, gdzie rzeczywiście lepiej było w przypadku fotelika przodem do kierunku jazdy (generalnie chodzi o drzwi i dostęp do wnętrza pojazdu, gdzie przy normalnych drzwiach lepiej jest przy RWF, a przy odsuwanych to albo nie ma to znaczenia, albo jest lepiej w przypadku montowania fotelika przodem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda przodem do kierunku jazdy ma wiele innych zalet. Zależy ile ktoś pokonuje z dziećmi kilometrów. My robimy częste wypady po Polsce (ostatnio Bieszczady, 850 km w jedną stronę), Europa. Trudno mi sobie wyobrazić całkowity brak kontktu wzrokowego z dziećmi oraz (chyba ważniejsze, lub równie ważne) pozbawienie dziecka obserwowania drogi, krajobrazów (które przecież są celem wyjazdu) a skazać je dziesięć godzin gapić się w oparcie kanapy z kolanami pod brodą, oraz rozmowy plecami do rodziców. Nosidełko jak najbardziej skierowane tyłem do kierunku jazdy. Następne rozmiary fotelików już klasycznie wg. mnie. Nie ma rozwiązania bezpiecznego w 100 %. Wg mnie na przykład mega niebezpieczne jest przewożenie dzieci na popularnych ostatnio dodatkowych miejscach w przestrzeni bagażowej więc w strefie zgniotu auta.

Na pewno chciałbym jak najdłużej wozić młodszą w foteliku z pasami szelkowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mechanik napisał:

Trudno mi sobie wyobrazić całkowity brak kontktu wzrokowego z dziećmi oraz (chyba ważniejsze, lub równie ważne) pozbawienie dziecka obserwowania drogi, krajobrazów (które przecież są celem wyjazdu) a skazać je dziesięć godzin gapić się w oparcie kanapy z kolanami pod brodą, oraz rozmowy plecami do rodziców.

Kontaktu wzrokowego nie ma, ale nie jest to wielki problem (jeździmy z dzieciakami również po kilkaset kilometrów i dają radę).

Co do kolan pod brodą, to zwróć uwagę na zdjęcie mojego syna które wrzuciłem w tym temacie i powiedz mi gdzie ma kolana pod brodą?

Co do widoków, to jeśli masz auto niezaładowane po dach to dziecko widzi dużo więcej niż przodem - gdzie widzi tylko trochę w bocznej szybie, bo z przodu ma oparcie fotela pasażera. Jak siedzi tyłem to widzi wszystko co się dzieje za autem i to co jest z boku.

 

z resztą poczytajcie sobie tutaj:

http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2014/10/fakty-i-mity-o-fotelikach-rwf.html

lub tutaj:

http://domowa.tv/12-mitow-na-temat-wozenia-dzieci-tylem-w-samochodzie-rwf/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pociechy jeżdżą tyłem , córa ma 5,5 roku a syn 2,5  (Oba foteliki besafa ) w forku jest problem z miejscem ale jakoś dajemy radę . ( na kanapie mam lusterko ) . Nie zauważyłem problemów opisanych wyżej (narzekanie z strony córki na długą jazdę, brak miejsca, problemy z komunikacja czy obserwacja podczas jazdy). Mam czasem inny problem, córa chce jeździć przodem jak inni jej rówieśnicy ... daję radę to wytłumaczyć ale temat wraca co jakiś czas.

 

ps. w Forku 1 generacji jest naprawdę mało miejsca z przodu (pasażer ma lipę),

po stronie kierowcy fotelik jest zamontowany tak, że ja jeszcze daję radę (w nim jeździ syn ) ale jakbym miał identycznie zamontowany jak córy to było by słabo ( fakt ten coraz bardziej mnie przybliża do chęci sprzedania mojej turbolodówki ) 

W legasiu IV generacji jest już oki ale szału z miejscem z przodu nie ma (na pewno jest lepiej niż w forku).

Edytowane przez yaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem dziś w sklepie eksperckim i mierzyliśmy:

Besafe izikid x2 isize

Klippan kiss 2

Recaro zero1

Axkid duofix

Maxi cosi 2way pearl

Besafe modular

I wg mierzenia do spania pasuje tylko klippan. Pozostałe w pozycji do spania mają 30st na oparciu w innych pozycjach są bardziej pionowe. Szkoda bo liczyłem na besafe'a dość fajne ma rozwiązania i wygląd. W LIV kanapa jest mocno pochylona i stąd ten efekt. Może axkid po naciągu dałby radę ale to nie płynnie i niestety istniało spore prawdopodobieństwo opadania główki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś może polecić jakieś foteliki 15-36 kg z mocowaniem Isofix? Poza bezpieczeństwem zwróciłem uwagę na to jak większe dziecko będzie się do niego mieścić i czy jest jakakolwiek opcja spania w przypadku takiego fotelika. Z żoną oglądaliśmy na razie:

- Cybex M Fix - jest ok, ale wydawał się ciut mały na szerokość

- Cybex Q3 Fix - młody się do niego lepiej mieścił, przy podnoszeniu zagłówka rozszerzają się boczki fotelika; zagłówek jest regulowany przód-tył i skierowany pod kątem do głowy dziecka co przeciwdziała jej opadaniu przy spaniu

- Recaro Monza Nova 2 Seatfix - był większy niż np M Fix, dodatkowo miał dmuchany zagłówek i własne głośniki ale to już taki bajer

- Recaro Monza Nova Evo Seatfix - j.w. ale bez dmuchanego zagłówka i głośników

Wszystkie foteliki są mocno zabudowane i posiadają dodatkowe osłony chroniące w przypadku zderzeń bocznych.

Foteliki, które chcieliśmy jeszcze sprawdzić

- Romer Kidfix XP Sict, wcześniej mieliśmy Romera i nam się sprawdził, sprzedawca twierdził, że Romer ma krótkie siedzisko

- Besafe iZi Up X3 Fix, ma regulację jeśli chodzi o pochylenie fotelika do spania, to chyba wyjątek w tego typu fotelikach (?), dodatkowo ma pasek trzymający zagłówek, z minusów (a może plusów) to nie jest tak zabudowany, ale z drugiej strony w przypadku wypadku fotel się przekręca i w ten sposób chroni dziecko

W dniu 9/24/2017 o 02:33, rafacon napisał:

. W Legacy odchylam oparcie kanapy i fotel tez się odchyla. Dodatkowo mocowanie ISO pozwala na przesunięcie siedziska do przodu (teleskopowe zaczepy) i zwiększenie odchylenia oparcia. A opadanie główki do przodu będzie zawsze przy hamowaniu, dziecko musiałoby bardzo leżeć, żeby tego uniknąć.

 

Jesteś w stanie to zrobić bez budzenia dziecka czy po prostu wcześniej przed trasą ustawiasz tak fotel?

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatiKTP co do fotelików RWF to nie mam wątpliwości, tylko mowa o foteliku w przedziale 15-36 kg. Dzięki za info o sklepie, postaram się podjechać i zobaczyć co mają w ofercie.

kamul wszystkie foteliki, które wymieniłem wcześniej tzn Cybex i Recaro już przymierzyliśmy do auta i do młodego :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, JJacek napisał:

PatiKTP co do fotelików RWF to nie mam wątpliwości, tylko mowa o foteliku w przedziale 15-36 kg. Dzięki za info o sklepie, postaram się podjechać i zobaczyć co mają w ofercie.

kamul wszystkie foteliki, które wymieniłem wcześniej tzn Cybex i Recaro już przymierzyliśmy do auta i do młodego :-)

 

Obadaj też tylem.pl sklep stacjonarny mają na Woli. Jak mierzone to super :) to teraz poszukaj kryteriów bezpieczeństwa a później funkcjonalności no i na końcu wygląd. Ja takie przyjmuje i wydaje mi się, że tak jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i niestety dopadło mnie to, że muszę kupić zakres 9-36. Mamy drugie auto i wolałbym kupić już coś, żeby młody później mógł w tym jeździć do końca. Oczywiście i tak zmierzę fotelik w dwóch samochodach, ale może ktoś już ma jakieś nowe doświadczenia :) 

Wymogi: Bezpieczny i RWF zmieniany na przód w momencie przekroczenia "wagi progowej". Zapinany i na pasy i na isofix (ewentualnie brak isofixu może  być do przyjęcia).

Na razie w oko wpadł mi klippan Triofix (jako, że jestem zachęcony obecną marką) ale przydałyby się inne propozycje. Dobrze jakby miał wykonane jakieś testy bezpieczeństwa i niezłą notę. Test Plus odpada z racji, że fotelik zmienia położenie na przód, więc chyba zostaje tylko ADAC.

Ewentualnie jak ktoś ma pewne (bezwypadkowe, nie stare) 9-18 to proszę o PW.

Będzie używany na trasie długości 5km do złobka i spowrotem, ale i tak chcę, żeby było bezpiecznie.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2017 o 15:22, PatiKTP napisał:

Podjedź do sklepu Osiem Gwiazdek

 

Kupowaliśmy dwa foteliki besefa polecane właśnie przez bloga osiem gwiazdek. (polecam bloga)

Przymierzamy się do kupna kolejnego (do 36 kg) więc również z chęcią posłucham opinii, osiem gwiazdek na zapytanie na razie milczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Slawskip napisał:

Jak byłem ostatnio w 8gwiazdek to z fotelików do 36 kg polecali kilka foteli, generalnie wersja budżetowa:

http://osiemgwiazdek.pl/diono-monterey-2.html

Jako najlepszą opcję wskazali Takatę Maxi

 

Niestety takata maxi nie jest od 9kg a taki jest mi potrzebny. Wolałbym nie kupować drugiego 9-18 tylko coś co wystarczy nam już do końca. Względnie pod uwagę biorę przedział 9-25 bo do 36 nic ciekawego nie widzę. Oczywiście do odpowiedniej wagi/wzrostu tylko RWF z opcją odwracania, same "przody" niekoniecznie mnie interesują. Cena w zasadzie nie gra roli (ale też bez przesady :P ).

 

Generalnie jak ktoś szuka na terenie WW-y to tylem.pl, 8gwiazdek i foteliki.info łacznie z blogami można polecić. Na razie nie miałem czasu podjechać drugi raz więc staram się temat wybadać online, a przy zakupie i tak bez przejażdżki się nie obędzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. W Gdańsku do przymiarki chyba najlepszy sklep to mama i ja ... Tylka czy będą mieli takata maxi 

ta budżetowa opcja chyba odpada - w sumie na fotelikach nie ma co oszczędzać

Edytowane przez yaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...