Skocz do zawartości

Legacy III - jednomasa z Forestera 03-


veget

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie podsumowujące moją wiedzę nt. włozenia jednomasy do Legacy III z 2000 roku (2.0 - 125 KM). Na forum duzo wiedzy ale głównie dla Legacy IV i wszystko podane w kawałkach...

 

Jezeli dobrze rozumien to do mojego starego gacka z silnikiem 125 KM mogę wsadzić jednomasowe koło zamachowe od Forestera 125 KM generacja od 2003 roku.

 

Pytanie - czy to koło zamachowe foresterowe ma byc dokładnie od silnika 125 KM czy tez np. od 2.5 lub nowszej generacji 2.0 również?

Edytowane przez veget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veget powinieneś wiedzieć, że wszystkie forestery od 2003 miały dwumasy, a nie koła zamachowe jednomasowe, niezależnie czy był to silnik 2.0 czy 2.5 (oczywiście silniki SOHC), więc jeżeli masz na myśłi jednomasowe koło od leśnika, będzie to oznaczało, że ktoś już wcześniej wykonał zamianę z dwumasy na jednomasę, zaś sam napęd jest taki sam jak w legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że wszystkie forestery od 2003 miały dwumasy,
Z mojej wiedzy tylko Legacy\ Outback z manualną skrzynią miały dwumas. A Forester/ Impreza miały koło jedno masowe. Mowa o silnikach benzynowych. Chyba ,że się mylę, to niech mnie ktoś poprawi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, mam pytanie podsumowujące moją wiedzę nt. włozenia jednomasy do Legacy III z 2000 roku (2.0 - 125 KM). Na forum duzo wiedzy ale głównie dla Legacy IV i wszystko podane w kawałkach...

 

Jezeli dobrze rozumien to do mojego starego gacka z silnikiem 125 KM mogę wsadzić jednomasowe koło zamachowe od Forestera 125 KM generacja od 2003 roku.

 

Pytanie - czy to koło zamachowe foresterowe ma byc dokładnie od silnika 125 KM czy tez np. od 2.5 lub nowszej generacji 2.0 również?

Jestem dość swieżo po wymianie dwumasy na jednomase.

 

Pacjent Legacy IV 2.0 138km, założyłem jednomasa od forka 97-03, 2.0 125km, a sprzęgło od Legacy III. 

 

Wszystko chodzi bezproblemowo, także w Twoim przypadku, zakładasz sprzęgło od Legacy III i każde koło jednomasowe do Forka do 2003 2.0 i Imprezy z tym samym silniku. 

 

Łapa zostaje ta sama, tylko zakładasz cały nowy komplet sprzęgła, wraz z śrubami do jednomasy.

 

Jak chcesz, to podeśle Ci namiar na człowieka który dobierze Ci jednomase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wydaje mi się, że tak, ale najlepiej jest zapytać kogoś kto robił konwersję z dwumasy na koło zamachowe ;) a jakbyś zrezygnował z takiego koła to dysponuję i dwumasą i tarczą ;). i gdzieś na forum opisywałem swoją wymianę dwumasy, tylko trzeba poszukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a powiedz lape od sprzegla trzeba tez z forestera? Znalazłem takie cos.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5971285607

Kupujesz koło od Forestera I i całe kompletne sprzęgło. Łapa zostaje orginalna, bynajmniej u mnie tak było. Nie wiem jak Legacy III, aha, jak już kupisz koło zamachowe, to nie zapomnij wymienić tego malutkiego łóżyska ;)

 

I nie zawracaj sobie głowy używanym sprzęgłem.

Edytowane przez Sebson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz koło od Forestera I i całe kompletne sprzęgło. Łapa zostaje orginalna, bynajmniej u mnie tak było. Nie wiem jak Legacy III, aha, jak już kupisz koło zamachowe, to nie zapomnij wymienić tego malutkiego łóżyska

 

zaraz zaraz , kupując sprzegło od forestera I masz średnicę 225 mm , seryjnie w Legacy z dwumasą jest 230 mm i na taki zestaw bez dwumasy nalezy zmienić , inaczej do downgrade  i bez sensu operacja . 

Zmieniajac dwumase , trzeba zmienic np. forestra III ze srednicą 230mm i wtedy trzeba wymienić koło , tarczę , docisk, łapę , śruby koła zam. + 2 sprezynki do nowego typu łożyska . 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki zestaw z foredtera turbo nie jest mocniejsze i nie pasuje? http://allegro.pl/subaru-forester-2-0-turbo-kolo-zamachowe-i5967527281.html

 

 

Czy Ty chcesz naprawdę taki złom montowac ? jeśli chcesz to powiedz , my w lepszym stanie wyrzucamy na złom . Ale oczywscie ten zestaw nie będzie pasował . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...