Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz TJ jestem milosnikiem tej Marki ale przezylem juz troche lat i widze ze nie ma co sie oszukiwac nie bedzie mocnego OBK i Levorga w EU.

Co do tych zdjec to pewnie sprawdzaja ile mozna grzac po Autobahnie zanim rozpadnie sie silnik. Zeby rozgrzac atmosfere to dodam, ze przywiezli kontener nowych silnikow na wymiane :)

Widzisz a taka wojnę ze mną prowadziłeś jak karcilem plejady a znalazłeś sie w podobnej sytuacji jak ja 4-5 lat temu wiec widzisz juz dlaczego jeżdzę kolejnym z rzędu Audi ;)

Absolutnie sie zgadzam i tez uważam ze cos tu jest nie tak to producent ma zabiegać o mnie a nie odwrotnie .OK jest XT i STI ale to nadal bieda w porównaniu co można było wybrać pare lat temu.

Ja czekam spokojnie bedzie to bedzie nie to bedzie kolejne Audi i płakać z tego powodu nie bedzie bo mi sie nim dobrze jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plemike prowdzilem bo byles zdania ze nowy (wtedy) Legacy jest gorszy od poprzednika i nie ma odpowiedniego silnika. Ja mialem OBK MY05 2,5 teraz mam Legacy MY10 2D i  pod kazdym wzgedem MY10 jest lepszym autem. Po 5 latach nic nie wali stuka. Jest oszczedny przestronny itd. Jednak doszedlem do wniosku, ze przy moich przebiegach to chyba mocna benzyna by mnie berdziej satysfakcjonowala. Dlatego celowalem w Levorga 2 DTI. 1,6 170 KM bedzie za slaby na Autobahny i auto powinno dawac jakis fun z jazdy a nie byc toczydelkiem. Forester nie jest autem dla mnie po czesto jezdzimy po Autobahnach i jak juz to szybko.

Nie mam idei co moglbym kupic Golf R , 530 xi (ale to wielka krowa) i nie potzebuje juz takiego bagaznika. Zawsze mozna rowery na hak. Jeszce z rok poczekam moze jednak 2 DIT wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

atego celowalem w Levorga 2 DTI. 1,6 170 KM bedzie za slaby na Autobahny i auto powinno dawac jakis fun z jazdy a nie byc toczydelkiem. Forester nie jest autem dla mnie po czesto jezdzimy po Autobahnach i jak juz to szybko

zawsze mozesz kupic golfa R Varianta- jest kabi, ma awd, ma mocna doladowana benzyne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ten Golf za 40 tys jest lepiej wykonczony od OBK. Ostatnio jezdzilem nowym Polo i trudno mi powiedziec zeby Forester byl lepiej wykonczony. Owszem maly jest ale wykonczenie b. dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golfa za 40k euro ? No nie, świat zwariował

A co w tym dziwnego? Dostajesz 300 konne, przestronne auto, z niezlym AWD ( Haldex 5 gen ) porownywalnym do AWD z Subaru, w dodatku "europejsko" wykonczone a nie tandetnie jak XV czy Forek. To raczej Subaru przesadza z cenami.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąbi to tłumacząc na nasz język będzie kombi :)

 

 

już się zmartwiłem, że zapomniałem języka ojczystego. :)

 

 

 

 

a czym jest levorg jak nie nowa impreza ( a raczej wrx'em) w nadwoziu kąbi???

 

 

w dużym uproszczeniu masz trochę racji. Tyle, że wymiary trochę inne..... no ale co tam parę centymetrów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

STI nie ma wiele wspólnego z Imprezą. W ostatniej generacji nawet nazwy są różne
 

 

zapomniałem że nowe STI jest budowane na bazie Legacy  ;)

 

"It's the car formerly known as the Subaru Impreza WRX STI, now shorn of the ‘Impreza' bit for reasons TG doesn't quite understand. No matter. Point is, the Subaru WRX STI is the fastest and most extreme car in the Impreza range."

 

http://www.topgear.com/uk/car-news/First-drive-new-Subaru-WRX-STI-2014-02-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisali panowie z Topgear raczej nie jest wykładnią. Wpisali sobie Impreza i tyle. Takie prawo dziennikarzy. 

Założenia koncepcyjne zarówno Levorga jak i STI od samego początku zakładały, że będą to oddzielne modele. W sumie nie powiązane bezpośrednio z żadną linią. Oczywiście pewne rozwiązania ( np. płyta podłogowa ) zostały przeniesione z innych model ale w obecnych czasach to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To co napisali panowie z Topgear raczej nie jest wykładnią. Wpisali sobie Impreza i tyle. Takie prawo dziennikarzy. 
 

 

oczywiście, co nie zmienia faktu, że Impreza, XV i WRX to w dużej mierze rodzina "Imprezy"

 

Golf R od Golfa 1.6 TDI 4Motion tez się sporo różni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oczywiście, co nie zmienia faktu, że Impreza, XV i WRX to w dużej mierze rodzina "Imprezy"

 

ale my mówimy od Levorgu i STI.

Z drugiej strony jeżeli jako jedyne kryterium przyjmujesz +/- wielkość płyty podłogowej to tak, można to tak nazwać :)

Ale sam wiesz, że niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...