Skocz do zawartości

Ile spala oleju Legacy 2.0 165KM na 10 000km?


lookita

Rekomendowane odpowiedzi

Ile moze wypic oleju Legacy 2.0 ,165KM,na 10 000km jazdy zwyklej,podroznej,czasami szybkiej po autostradach,ale czesciej-glownie po miescie?Auto bez gazu,niezajezdzone,zadbane,z AT.W ogole moze nie zuzyc,czy zawsze cos tam wypije.Jak to jest?Nie umiem precyzyjnie zmierzyc tym cholernym elastycznym bagnetem oleju.Ciagle mi zafalszowuje olej ze scianki kanalu bagnetu.Mam wrazenie,ze od ostatyniej zmiany,wymiany oleju,spalil mi troche.Na podzialce mam mniej,ale nie dam glowy.Ten bagnet to jakas ch-nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to czy silnik pije olej czy nie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo to wszystko zależy od wielu czynników. A sprawdzanie oleju najlepiej zrobić rano kiedy cały spłynie do miski olejowej. Teraz są chłodne noce co sprzyja przy sprawdzaniu bo olej jest gęściejszy im niższa temperatura. Czasami jak bagnet nie ma frezów w postaci wzoru kraty to dobrze jest go delikatnie zmatowić papierem ściernym by lepiej trzymał się olej.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....moj Legar ,w tym roku niestety spalil mi jakies 200 ml oleju...na bagnecie dostrzeglem roznice na poziomie....Ale w tym roku,byl ostro jezdzony po autostradach,wozil rowery na dachu nad morze,wiec moze wiecej dostal po garach...Po 1.5 roku od zakupu preze mnie auta,przy 100 000 km zrobilem plukanie silnika,wymiane i zamiane Castrola na AMSOILa.W tamtym roku kalendarzowym,nie zauwazylem do wiosny obecnej roznicy w poziomie oleju.Teraz,po wakacjach,mierzac we wrzesniu dopiero zobaczylem roznice.Auto przejechalo od wymiany oleju ok. 8 000 km.Glownie miasto,okresowo wyjazdy z szybkimi przelotami po autostradach,ale zwykle jezdzone umiarkowanie.Przebieg obecny auta 108 000 km.Przed zima wymienie olej na nowy,zobacze...Moze tak czasem wezmie,jak sie go przydusi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

U mnie raz zauwazylem ubytek (kilka mm na bagnecie) - po wycieczce na niemieckie autostrady ;)  Odpukac, jeszcze nigdy nie dolewalem pomiedzy wymianami (10-12kkm, 5w40 X-cess). 190+kkm przebiegu, LPG od prawie 90kkm.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej wymiany ,nie dolalem grama,teraz znów wyjazd z rowerami na dachu,więc zobaczymy.Auto głównie miastowo pomyka,ale nie pije nic,poza etylinka....

Mam tak samo jak ty... Unikam kręcenia pod czerwone pole, sprawdzam regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem,wyjazd jak w tamtym roku,rowery,full poklad,bagaznik,na maxa,spalanie 10.2 szybsza trasa,wolniejsza 9.5 l/100,spokojna jazda,90-110km/h glownie,nie dalo sie....Oleju nie wzial,poziom jak sprzed wyjazdu,jedynie po 950 km zrobionych w sumie, olej zrobil sie ciemniejszy....  . Bolalo,gdy szwagra golfik 4-ka ,tdi spalal 5 l/100,ale bez baga i AT....Ech :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...