Skocz do zawartości

Przekłamania prędkościomierza


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba na odwrót?Pokazuje raczej wyższą niż rzeczywista.
Tak jest, pokazuje ok. dychę więcej niż jedzie naprawdę bo navi mierzy jak jest. Ale miałem opony 215/65 i błąd powinien się zmniejszyć a był ten sam. O tyle to dziwne że pomiar jest z z przekładni i zlicza obroty ośki. Powinien się zbliżyć do navi skoro średnica wzrosła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to też kwestia opon, bo mam 245/40.

O ile pamiętam,to w tym roczniku w 2,5XT fabryczny rozmiar opon był 215/55/17.Zakładając,że na tym rozmiarze licznik pokazuje prawidłową prędkość,to przy Twoich oponach i ich rozmiarze,powinien lekko właśnie zaniżyć wskazania,tak ok.6,5km/h.

Ale miałem opony 215/65

A u Ciebie fabryczny rozmiar opon to 215/60/16,zwiększyłeś średnicę koła błąd się powiększył leciutko.

Pamiętajcie ,że błąd wskazania zwiększa się wraz ze wzrostem prędkości i nawet na fabrycznym rozmiarze opon licznik lekko będzie zawyżał.Regulować można jeśli jest napęd na linkę,kombinując ze ślimakiem wchodzącym do skrzyni,ale czy warte zachodu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zarówno na 215/55/17 i 205/60/16 było przekłamanie 10% w dół, generalnie jeżdżę na gps i raczej trzymam się prędkości z nawigacji. To w sumie lipa że są tak duże przekłamania, rozumiem 5% ale 10% to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane dla 2.0XT: szybkosc faktyczna / wskazania predkosciamierza (w przypadku 2.5XT, sadze, jest tak samo albo b. podobnie)

 

36 / 40

56 / 60

73 / 80

92 / 100

112 / 120

130 / 140

150 / 160

170 / 180

 

http://www.autoreview.ru/_archive/section/detail.php?ELEMENT_ID=102279&SECTION_ID=4879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...