Skocz do zawartości

sprzęgło...?


grs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zaczeło mi sprzęgło bardzo nisko łapać, dosłownie trzeba do podłogi pedał wcisnąc zeby wysprzęgliło. co sie dzieje? co trzeba wymienic? w srodę czeka mnie 2000km i muszę mieć pewne sprawne auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej pada siłownik sprzęgła (zwany też wysprzęglikiem). Albo stracił szczelność, albo się zapowietrzył. Pierwszy krok to odpowietrzyć go, tak samo jak zacisk hamulca. Jeśli wypływająca ciecz będzie brudna, ewidentnie świadczy to o braku szczelności.

Najbezpieczniej (i najdrożej) wymienić wysprzęglik, tym bardziej, że dostęp do niego jest dobry od góry.

 

Być może padła pompa sprzęgła, czyli "to coś" podłączone bezpośrednio do pedału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadłem dzisiaj do autka i po przejechaniu ok 200m pedał sprzęgła zaczął pracować jak poprzednio... ciesze się ale co było powodem takiego zawieszenie ? sprawdałem płyn, szukałem wycieku w koło pedałów, wysprzeglika, pompy itd, nic nie widac nie wiem o co chodzi... mogła się zawiesić pompa? i po ponownym odpaleniu auta zacząć normalnie działać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyczyściłem wszystkie mechanizmy sprzęgła, nasmarowałem co można i gdzie się da wymieniłem gumy i delikatnie zyżyte oringi itp, z mechanikiem nie znaleźliśmy niczego co było by niesprawne... prawdopodobnie "coś się przywiesiło" ale samo naprawiło:). przejechałem 4 tys km na Chorwacje i z powrotem z zaliczonym kamienistym górskim terenem na dalmacji z bardzo stromymi podjazdami :) auto spisywało się super wiec nie szukam wiecej przyczyn i niedomagań. dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podepnę się pod temat. Pacjent- forester 2.5xt sg. Wymienialem wczoraj sprzęgło i choć tłoczek z wysprzęglika nie wyskoczyl i pedal sprzęgła byl dobry zachciało mi się wymienic plyn poniewaz byl brudny..po zapompowaniu pedalem i pierwszym odkreceniu odpowietrznika na wcisnietym pedale sprzegla pedal zostal w podlodze.. Dobra godzine meczylem sie z kolega by to odpowietrzyc(pedal wrocil) po czym raz jeszcze odkrecilem odpowietrznik,powietrze poszlo ale pedal znowu zginal.. Kolejne pol godziny i pedal wrocil..wydawalo sie ze jest wszystko ok. Autko postalo kilka godzin,wsiadam rano,odpalam a tam pedal do polowy wpada i lapie dopiero przy podlodze(nie ma problemów ze zmiana biegow) nie mialem wyjscia i pojechalem do pracy.. Po przejechaniu kilku km pedal wrocil i znow stal sie twardy.. O co chodzi ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeże temat. Forester 2.0NA 98. Sprzęgło jak było goraco potrafiło kilka razy wpadać tzn. Zaczęło łapać nisko i bardzoo nisko. 

 W trasie raczej ok rzadka zmiana biegow na autostradzie. Po wychodzenia auta sprzęgło znów ok. Brak wycieku, zbiorniczek z płynem na full. Do tego w tym czasie wymieniłem właśnie płytn na świeży. Sugestia - byc moze gdzieś Puszcza przewod od pompy sprzęgła do wysorzeglika?? Zwłaszcza jak jest mega goraco - przewód ten jest bodajże zbrojony, szukam zatem takiego i wymieniam - zaczynam od najtańszych opcji. 

Generalnie problem nie pojawia się od pewnego czasu a zwlaszcza jak się ochlodzilo.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jasnyp napisał:

Odświeże temat. Forester 2.0NA 98. Sprzęgło jak było goraco potrafiło kilka razy wpadać tzn. Zaczęło łapać nisko i bardzoo nisko. 

 W trasie raczej ok rzadka zmiana biegow na autostradzie. Po wychodzenia auta sprzęgło znów ok. Brak wycieku, zbiorniczek z płynem na full.

 

Miałem to samo. Wysprzęglik do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cianbo napisał:

Nie pamiętam dokładnie. Coś koło 130zł.

Fakt. Szukam i widzę że tragedii  nie będzie z tym. Szukam jeszcze samego przewodu pompa - wysprzęglik. Próbuję znaleźć numer katalogowy tego elementu na schemacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...