Skocz do zawartości

O bieganiu


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

To już ludzkie pojęcie przechodzi:

 

http://www.aktywniebardzo.pl/Nowe/Okiem-biegacza/Zyciowke-kupie-sprzedam.-Czyli-jak-oszukac-wszystkich-a-nawet-samego-siebie

 

To ja już wolę swoje bieganie po lesie tylko komarów jeszcze nie ma ;)

O dzizas

 

Biegam dla siebie i dobrego samopoczucia, choć ostatnio sie zapuściłem.

 

Z endomondo już przestałem korzystać, nie potrzebuje póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

OMG jaka żenada. Ja słyszałem o tym, że można sobie wynająć biegacza co będzie "stukał kilometry" to statystyk w np. endomondo :-)

 

Jakim trzeba być pustakiem aby się na to zdecydować.

 

Kurna podjechać tramwajem...na maratonie...to jest to :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o GPS/pulsometr to używam Suunto Ambit 3 peak i jest po prostu genialny. Tani nie jest ale nie żałuję ani zeta a używam go od ponad roku.

 

Wielkie dzięki! W tygodniu rozmawiałem z kolegą TOPR-owcem i polecił dokładnie Sunnto Ambit 3. Wersja "peak" z tego co patrzyłem jest optymalna pod względem kosztu  i oferowanych funkcji.

 

Nigdy nie straciłem sygnału GPS nawet w najgorszej puszczy i jako zegarek nawet smartwatch też jest super. To taki all in one. Najfajniejsze dla mnie jest możliwość wytyczenia sobie trasy na mapie i nawigowanie po niej podczas biegu. Poznałem wiele ciekawych miejsc, które bez tego sprzętu cieżko było by znaleźć i się nie pogubić.

 

Właśnie na precyzji GPS mi najbardziej zależy. Dotychczas biegałem po znanych trasach, ale bieganie w nieznane to zupełnie inny wymiar przyjemności :) Kolega potwierdził, że nawet w Tatrach, gdzie wymagana jest bardzo duża precyzja (często pionowe drogi wspinaczkowe) Ambit 3 sprawdza się świetnie.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Subarowych biegaczy. Ja początkujący jestem. Do jazdy na MTB ostatniej jesteni dolozylem wlasnie bieganie. Obecnje trenuję z Polarem V800 i biegam treningowo 10km w 5:20 - 6:00min/km w zaleznosci od trasy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Subarowych biegaczy. Ja początkujący jestem. Do jazdy na MTB ostatniej jesteni dolozylem wlasnie bieganie. Obecnje trenuję z Polarem V800 i biegam treningowo 10km w 5:20 - 6:00min/km w zaleznosci od trasy.

 

Jak na początek to tempo masz naprawdę niezłe. Gratulacje! Pamiętaj jednak, aby zwlaszcza na początku nie przesadzić, gdyż łatwo o kontuzję. Per saldo lepiej zaczynać nawet przesadnie ostrożnie, niż biegać na limicie i później kilka tygodni odpoczywać lecząc kontuzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie odkryłem ten wątek na forum :D .

Biegam w miarę regularnie od 4lat i 5mies. Zacząłem od 1/2 Maratonu Warszawskiego w 2012r. Po kolejnych 6mies. przygotowań ukończyłem 34. Maraton Warszawski.

Później już samo poszło :P .

Maratonów mam ukończonych 14. w tym 4 ultramaratony, między innymi Rzeźnika 2lata temu.

To się pochwaliłem :yahoo: .

Rybek, Subleo mam Ambita2 od ponad dwóch lat i jest bardzo ok. Bateria trzyma świetnie, dużo szybciej wyszukuje sygnał GPS po odpaleniu treningu w porównaniu

z moim wcześniejszym Garminem 610xt. W górach sprawdza się rewelacyjnie. Jeśli chodzi o pomiar tętna z paska to zarówno Ambit jak i Garmin nie dają dokładnych

danych niestety. Ponoć Polar jest pod tym wzgl. najlepszy, nie wiem nie testowałem.

Ambit w testach na pomiar tempa chwilowego jest najszybszy i najdokładniejszy.

Pancerny zegar, niejedną moją glebę przetrwał bezkolizyjnie ;) .

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś diagnozy/metody na ból piszczeli? Co prawda zaprzestałem zwykłego biegania na rzecz powrotu do piłki kopanej, ale ostatnio ból nie daje mi spokoju. 

Być może na lato znowu spróbuję biegać, tylko kiedy?...

Odwiedziny u ortopedy! Możesz mieć zmęczeniowe złamanie kości, shin split czy jakoś tak. Raczej tego nie rozbiegasz ;) . Lepiej wybierz się do medyka i po prostu rozjaśnisz temat.

Dwoje moich znajomych biegaczy to miało, niestety kilka miesięcy bez obciążania kości, czyli biegania gry w piłkę itp. Mogą to też być kwestie mięśniowo-powięziowie. Badanie rozwieje obawy.

Edytowane przez martrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem ten wątek na forum :D .

Biegam w miarę regularnie od 4lat i 5mies. Zacząłem od 1/2 Maratonu Warszawskiego w 2012r. Po kolejnych 6mies. przygotowań ukończyłem 34. Maraton Warszawski.

Później już samo poszło :P .

Maratonów mam ukończonych 14. w tym 4 ultramaratony, między innymi Rzeźnika 2lata temu.

To się pochwaliłem :yahoo: .

 

Gratulacje, imponujące wyniki. Będziemy "gonić", przynajmniej ja ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Biegnie ktoś dzisiaj CM?

Ja od tygodnia nie ruszyłem dupska :P . Regeneracja po Ultramaratonie Podkarpackim 52km. Chyba dzisiaj coś potruchtam.

Aflinta kojarzę, że jesteś na endomondo rywalizacja Forum Subaru? Też miażdżysz sporo km :) . Ja przegrałem z Przemkiem Docentem o 100km, Ty widzę na 8. z wynikiem ponad 900km, zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku powiększyła mi się rodzina to i bieganie trzeba było odpuścić, w tym też nie jest łatwiej, ale może będzie regularniej ;)

Coś trzeba robić by słonia wyglądem nie przypominać :D

O to przede wszystkim gratulacje :D ale logistycznie temat biegania z czasem do ogarnięcia :) dużo zależy od drugiej połowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W zeszłym roku powiększyła mi się rodzina to i bieganie trzeba było odpuścić, w tym też nie jest łatwiej, ale może będzie regularniej ;)

Coś trzeba robić by słonia wyglądem nie przypominać :D

O to przede wszystkim gratulacje :D ale logistycznie temat biegania z czasem do ogarnięcia :) dużo zależy od drugiej połowy ;)

Ja mam 3-kę i biegam, kwestia optymalizacji czasu :).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie i nie dość, że rodzina krzyżuje plany to jeszcze co chwila jakieś rajdy i weź tu kurna biegaj. Od tego poniedziałku próbuję biegać rano i udało mi się nawet w poniedziałek pobiegać o 6 ale łatwo nie jest. Jutro zobaczę czy dotrzymam planu i wstanę ale ktoś na złość wynalazł drzemkę i mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiegane po ponad tygodniu regeneracji od ultramaratonu, nogi ciężkie ale przepał zaliczony i dyszka pękła :) Gdyby to był weekend to teraz jakieś bro uzupełniłoby izotonicznie pierwiastki śladowe :D

Ale niestety środa i do pracy :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...