Skocz do zawartości

Legacy 2.0 2005r na LPG


Jakub Jankowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zagazowac moj nowy zakup 2.0 136KM i tutaj pierwsze moje pytanie. Jaka instalacja LPG najlepiej wspopracuje z tym silnikiem bo slyszalem juz 2 rozne opinie mechanik twierdzi ze silnik poradzi sobie z prosta instalacja. Natomiast jak rozmawialem z przypadkowym gazownikiem mowil ze przy Boxerze wstawil by sekwencje nie taka tania bo za ok. 3tys. tylko nie wiem czy poprostu nie gazowal nigdy takiego silnika i boji sie problemow . Moze macie jakies sugestje co do marki instalacji jak i osprzetu.

Jako ze jestem z Poznania poszukuje tez gazownika ktory mial juz stycznosc z takimi silnikami i dobrze wykonal by swoja prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim poscie jest jeden wazny wyraz - Jako- poszukaj takiego uzytkownika i watkow o gazie.

Jakonjest z Warszawy ale mysle ze warto przyjechac, zreszta nie bylbys pierwszy :)

Generalnie te silniki bardzo dobrze chodza na lpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na przeglądy też będzie 300 km do Warszawy jeździł? :) Nie róbmy z wolnossącego boxera nie wiadomo jak skomplikowanego silnika dla LPG..

 

Ja polecam PITEC w Poznaniu - znają się na rzeczy, po 10k km na lpg złego słowa nie powiem.

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już kolejnego subaraka z gazem i powiem Ci tylko tyle, że najważniejsza jest porządna instalacja dobrze wystrojona i porządnie założona, więc czasami nie warto oszczędzać kilkuset złotych na początku, bo moze sie to kosztownie zemścić. Ja u siebie mam Staga 4 z wtryskiwaczami hana i śmiga wszystko aż miło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko JAKO daje taką pewność?:) No bez żartów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O PITECU słyszałem dobre opinie, ale mimo że mieszkam pod Poznaniem, to też zdecydowałem się na montaż instalacji u Jako. Te 300 km autostradą to tylko 2.5h i nie trzeba wjeżdżać do centrum W-wy :) Przejechałem na tej instalacji prawie 15kkm i nie czuję żadnej różnicy pomiędzy jazdą na benzynie a LPG. Mój mechanik powiedział, że nie widział jeszcze auta, które by tak jeździło na gazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym zagazowac moj nowy zakup 2.0 136KM i tutaj pierwsze moje pytanie. Jaka instalacja LPG najlepiej wspopracuje z tym silnikiem bo slyszalem juz 2 rozne opinie mechanik twierdzi ze silnik poradzi sobie z prosta instalacja. Natomiast jak rozmawialem z przypadkowym gazownikiem mowil ze przy Boxerze wstawil by sekwencje nie taka tania bo za ok. 3tys. tylko nie wiem czy poprostu nie gazowal nigdy takiego silnika i boji sie problemow . Moze macie jakies sugestje co do marki instalacji jak i osprzetu.

Jako ze jestem z Poznania poszukuje tez gazownika ktory mial juz stycznosc z takimi silnikami i dobrze wykonal by swoja prace :)

 

Mam ten sam silnik zagazowany w lutym w Swarzędzu, do tego zakładu namówił mnie ktoś to tam już zagazował 4 Subaraki.

 

Znajomy którego namówiłem na Forka też tam wsadził podtlenek LPG

 

Mam Staga wlew schowany, jak na razie odpukać ładnie wystrojony wszystko ładnie śmiga.

 

Z wolnym ssakiem nie koniecznie trzeba jechać do Jako, trzeba tylko znaleźć gazownika który ogrania Subaryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłem u JAKO, 2.0 ale 165km. Instalacja dobrze chodzi kosztowała ok. 3,5 k pln ale z perspektywy czasu warto było.

Spalanie na lpg różnica litr więcej niż na pb. Osiągi bardzo porównywalne. Oszczędność niesamowita. Czasem warto więcej zainwestować, żeby mieć spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem instalacje od JAKO zalozyl ją poprzedni wlasciciel mojego forka.Mistrz gazowników nie mógl sobie poradzic z szarpaniem po gwaltownym dodaniu gazu. Wyciolem sterownik Bigasa, zalożylem wtryski Barakuda i teraz jest miodzio.Jako gazownik jak każden inny tylko troszke bardziej zadufany w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem instalacje od JAKO zalozyl ją poprzedni wlasciciel mojego forka.Mistrz gazowników nie mógl sobie poradzic z szarpaniem po gwaltownym dodaniu gazu. Wyciolem sterownik Bigasa, zalożylem wtryski Barakuda i teraz jest miodzio.Jako gazownik jak każden inny tylko troszke bardziej zadufany w sobie

 

Zadufany w sobie?

Na dobrze ponad 500 adaptacji LPG wykonanych w subaru musiał się wreszcie trafić ktoś niezadowolony, który po pierwszej wizycie od zakupu samochodu najwyraźniej strzelił focha i teraz w kazdym mozliwym wątku stara się wspomnieć jak to jako nie poradził sobie z szarpaniem w jego aucie (forester 1 generacja, dosyć nietypowy w subaru wtrysk parami, max 5 sztuk zamontowanych przez ostatnie 7lat).

 

Bardzo mało mam problemów z Klientami, a przede wszystkim ich samochodami. Codziennie podpinam pod ECU oraz komputer LPG kilka subaru i wykonuję testy drogowe.

Nie jestem głąbem więc co nieco wiem na temat działania tych samochodów. Zabudowę systemów znam na pamięć. Zabudowę, która uwzględnia późniejszy serwis nie tylko instalacji.

 

Gazownik "jak każden inny"? Niech będzie.

 

Za brak ż przepraszam, siła wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...