Skocz do zawartości

Tunning optyczny OBK2010....


MaciekGT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Rozmiar opon bez zmian. Chodzi o wyrównanie kół z błotnikami i lepsze prowadzenie na zakrętach.

Zastanawiam się nad dwoma modelami:

Michelin PRIMACY 3, 225/60 R17 99 V

Lub

Continental ContiPremiumContact 5 225/60 R17 99 H

 

Zapodam fotki po operacji montażu dystansów, teraz mam seryjne felgi z zimowkami więc ocenicie czy warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie prościej i taniej założyć dobre opony 235/17 ? Efekt pewnie będzie podobny.

a ja powiem inaczej - trzeba bylo myslec przy doborze nieoryginalnych felg... ja rozumiem, jak ktos ma ori felgi i chce "wysynac" kola to dystanse mozna przelknac, ale dystanse do nieoryginalnych felg??? (no chyba ze na przedniej osi z jakims ogromnym BBK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłość ludzka i zazdrość nie zna granic... :P

będzie dobrze, robię po swojemu w końcu to nie demokratyczna procedura tylko uznaniowa właściciela auta. B)

Felgi nieoryginalne nic do tego nie mają, dobierałem po wyglądzie, który mi pasuje (i to było przemyślane). Opon szerszy nie chcę z wielu względów (spadek osiągów, wzrost spalania, większy aquaplanning na mokrym itd). Dystanse to po prostu kolejny etap dochodzenia do zamierzonego efektu odmiany tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi nieoryginalne nic do tego nie mają, dobierałem po wyglądzie, który mi pasuje (i to było przemyślane) (...)

mialem na mysli, ze mogles kupic takie same felgi (albo inne o podobnym wygladzie) z mniejszym ET i nie musialbys nic kombinowac z dystansami... no chyba ze kupiles te fele b. tanio / podczas wyprzedazy ;)

 

p.s. dobrze widze, ze kupiles tylko dwa dystanse? nie boisz sie, ze charakterystyka auta zmieni sie w gorsza strone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam mam nadzieję że obaj wiemy że sobie żartujemy?..

Na poważnie to zmiana opon (poza moim zdaniem kilkoma wadami) daje w sumie 1 cm zwiększenie szerokości kapcia. To daje ok. 5mm wysunięcia koła na stronę, moje dystanse dają 20 mm wysunięcia więc efekt jest zauważalnie inny.

 

eddie - oczywiście że kupiłem 4 sztuki! Afelg z mniejszym ET nie udało mi sie znaleźć, 35 było najmniejsze a w kązdym razie z homologacją na subaru no i wyglądem mi pasującym - dlatego tez dystanse to świadomy wybór.

 

Mam tylko nadzieję że nic nie będzie ocierało albo co gorsza za mocno wystawało...... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj w koncu podjechałem i zamontowałem dystanse, zupełnie bezproblemowo... kilka fotek z operacji i porównanie przed i po.

Na żywo wygląda dużo lepiej, jak pogoda się poprawi to dla zainteresowanych mogę jeszcze jakieś fotki albo filmik zrobić. Jest jeszcze trochę miejsca więc felgi letnie z mniejszym ET35 będą pasowały na styk..

 

Na razie różnic w prowadzeniu nie zauważyłem bo nie było gdzie posprawdzać.

 

kv65.jpg

u47q.jpg

przed montażem tył

avcy.jpg

po montażu tył

8gur.jpg

przed przód

6y9b.jpg

po przód

06jk.jpg

 

 

Fotki słabe, wiem ale dopiero teraz widzę że żle je zrobiłem, ale może coś tam zobaczycie...

Edytowane przez MaciekGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie widać na tyle, który fabrycznie przypomina rozstawienie w Roburze ;-) też myślałem o dystansie, ale w serwisie straszyli mnie szybszym zużyciem łożysk...

Mi optycznie podoba się, dobry zakup MaciekGT :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...