Jump to content
MaciekGT

Tunning optyczny OBK2010....

Recommended Posts

zrozumiałem tylko OHI :mellow: a dalej to pewnia nazwa Twojego miasta ?

Edited by SUBORO

Naprawdę wiocha? I tak mam fabryczne podświetlenie myślałem zastąpić to tym z logiem... alemjak wiocha to, wiocha... :/

Witam, wczoraj dotarły do mnie dystanse Sparco. Na razie tylko podziwiam ich wygląd i podniecam się perspektywą ich montażu, ale fotki wrzucam już teraz.

nxdc.jpg

nnb8.jpg

Edited by MaciekGT

To jaki rozmiar opon będziesz zakładał?

Rozmiar opon bez zmian. Chodzi o wyrównanie kół z błotnikami i lepsze prowadzenie na zakrętach.

Zastanawiam się nad dwoma modelami:

Michelin PRIMACY 3, 225/60 R17 99 V

Lub

Continental ContiPremiumContact 5 225/60 R17 99 H

Zapodam fotki po operacji montażu dystansów, teraz mam seryjne felgi z zimowkami więc ocenicie czy warto...

Chodzi o wyrównanie kół z błotnikami i lepsze prowadzenie na zakrętach.
A nie będzie bloto leciało na przednie boczne szyby ?

Chodzi o wyrównanie kół z błotnikami i lepsze prowadzenie na zakrętach.
A nie będzie bloto leciało na przednie boczne szyby ?

Zobaczymy ale wątpię. Zawsze mogę dołożyć chlapacze....

Maciek, ile takie cudo kosztuje?

Maciek, ile takie cudo kosztuje?

Niestety tanio nie jest bo w sumie z przesyłka wyszło 845zł. Ale do Twojego modelu może być inaczej, poszukaj na stronie dystrybutora rallyshop.pl....

to nie prościej i taniej założyć dobre opony 235/17 ? Efekt pewnie będzie podobny.

to nie prościej i taniej założyć dobre opony 235/17 ? Efekt pewnie będzie podobny.

a ja powiem inaczej - trzeba bylo myslec przy doborze nieoryginalnych felg... ja rozumiem, jak ktos ma ori felgi i chce "wysynac" kola to dystanse mozna przelknac, ale dystanse do nieoryginalnych felg??? (no chyba ze na przedniej osi z jakims ogromnym BBK)

podłość ludzka i zazdrość nie zna granic... :P

będzie dobrze, robię po swojemu w końcu to nie demokratyczna procedura tylko uznaniowa właściciela auta. B)

Felgi nieoryginalne nic do tego nie mają, dobierałem po wyglądzie, który mi pasuje (i to było przemyślane). Opon szerszy nie chcę z wielu względów (spadek osiągów, wzrost spalania, większy aquaplanning na mokrym itd). Dystanse to po prostu kolejny etap dochodzenia do zamierzonego efektu odmiany tego auta.

podłość ludzka i zazdrość nie zna granic... :P

jasne......

Felgi nieoryginalne nic do tego nie mają, dobierałem po wyglądzie, który mi pasuje (i to było przemyślane) (...)

mialem na mysli, ze mogles kupic takie same felgi (albo inne o podobnym wygladzie) z mniejszym ET i nie musialbys nic kombinowac z dystansami... no chyba ze kupiles te fele b. tanio / podczas wyprzedazy ;)

p.s. dobrze widze, ze kupiles tylko dwa dystanse? nie boisz sie, ze charakterystyka auta zmieni sie w gorsza strone?

Adam mam nadzieję że obaj wiemy że sobie żartujemy?..

Na poważnie to zmiana opon (poza moim zdaniem kilkoma wadami) daje w sumie 1 cm zwiększenie szerokości kapcia. To daje ok. 5mm wysunięcia koła na stronę, moje dystanse dają 20 mm wysunięcia więc efekt jest zauważalnie inny.

eddie - oczywiście że kupiłem 4 sztuki! Afelg z mniejszym ET nie udało mi sie znaleźć, 35 było najmniejsze a w kązdym razie z homologacją na subaru no i wyglądem mi pasującym - dlatego tez dystanse to świadomy wybór.

Mam tylko nadzieję że nic nie będzie ocierało albo co gorsza za mocno wystawało...... :unsure:

pewnie, że wiemy. :)

Mam tylko nadzieję że nic nie będzie ocierało albo co gorsza za mocno wystawało....

2 cm to sporo. Jak będzie wystawało poza obrys można dowód stracić ale w OBK jest raczej więcej miejsca.

Dobrze chłop robi ,będzie mniejszy efekt Tarpana -wklej ładne foty po zabiegu.Choć to utopienie felg ma jedną zaletę,jak się umyje auto ,to długo jest czyste,bo mało co z kół idzie na drzwi

Dzisiaj w koncu podjechałem i zamontowałem dystanse, zupełnie bezproblemowo... kilka fotek z operacji i porównanie przed i po.

Na żywo wygląda dużo lepiej, jak pogoda się poprawi to dla zainteresowanych mogę jeszcze jakieś fotki albo filmik zrobić. Jest jeszcze trochę miejsca więc felgi letnie z mniejszym ET35 będą pasowały na styk..

Na razie różnic w prowadzeniu nie zauważyłem bo nie było gdzie posprawdzać.

kv65.jpg

u47q.jpg

przed montażem tył

avcy.jpg

po montażu tył

8gur.jpg

przed przód

6y9b.jpg

po przód

06jk.jpg

Fotki słabe, wiem ale dopiero teraz widzę że żle je zrobiłem, ale może coś tam zobaczycie...

Edited by MaciekGT
  • Upvote 1

Trochę widać.

Szczególnie widać na tyle, który fabrycznie przypomina rozstawienie w Roburze ;-) też myślałem o dystansie, ale w serwisie straszyli mnie szybszym zużyciem łożysk...

Mi optycznie podoba się, dobry zakup MaciekGT :-)