Skocz do zawartości

Tunning optyczny OBK2010....


MaciekGT

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o jakej homologacji mówisz (chyba przy Legacy, a nie Outbacku), bo 235/45R18 nie może być zamiennikiem dla 225/60R17 - różnica w średnicy tej opony to aż -33.1 mm czyli blisko -5%. Tymczasem zaleca się aby różnice mieściły się w przedziale od -2% do +1,5%.

 

Nie chcę się spierać ale mówię o tej, którą dostałem razem z samochodem. :)

PS.Zapomniałeś przy obliczeniach o feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Zapomniałeś przy obliczeniach o feldze.

 

Jak najbardziej brałem pod uwagę felgę. Sprawdzałem na dwóch stronach z kalkulatorami zamienników i nie chce być inaczej. 235/45 można by zastosować, ale na feldze 19". Przy 18" nie powinien być taki profil przy tej szerokości opony - za duża różnica.

 

Zobacz zresztą:

http://www.opony.pl/...i.aspx?size=205

http://www.opony.com...amienniki-opon/

 

Kto sprzedaje teraz naklejki-swiniaki ? Potrzebuję kupić

 

Godlik? http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/6717-komu-swinke-komu/

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam liczę osobiście: zawsze profil jest to % szerokości - wynik dajemy x 2 + wysokość felgi przeliczoną na cm. Czyli... 235 x 45%=105.75x2=211.5+457.2=66.87cm przy feldze 18' (wysokość całego koła) 69.41cm przy feldze 19' a fabryczna ma 225x60/17 - 27cm+43.18=70.18cm - rzeczywiście najbliższa rozmiarem jest ta 19' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest tak jak w jeepie, że do kompa wprowadza się rozmiar opony jeśli jest inny niż standart... I wtedy licznik nie oszukuje. :idea:

Edytowane przez gryzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakończyłem szukanie postojówek pasujacych do naszych xenonów. Za radą Krogulca zamontowałem OSRAMy i efekt jest bardzo przyzwoity! Przy okazji odkryłem że te najtańsze diody z Allegro to szajs bo nóżki zasilające wypadają przy próbie wyjęcia ich z oprawek...

 

a02837058821f263455b28743a703810.jpg

 

 

Moje wrażenia sa identyczne z Krogulcem, barwa prawie idealnie biała, lekko zażołcona w odbłysku ale nie tak strasznie jak zwykłe zarówki i nie jest niebiesko jak od ledów.

 

w5wosram.jpg

osram1.jpg

osram2.jpg

 

Na pewno żaden policjant się nie przyczepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą Krogulca zamontowałem OSRAMy i efekt jest bardzo przyzwoity!

 

Mogę tylko dodać, że efekt "na żywo" jest dużo lepszy niż na zdjęciach - ten żółtawy odcień w odbłyskach jest znacznie mniej widoczny :)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko dodać, że efekt "na żywo" jest dużo lepszy niż na zdjęciach - ten żółtawy odcień w odbłyskach jest znacznie mniej widoczny :)

 

Hmmm, są więc dwie opcje:

1. aparat w iPhone jest słaby,

2. wypalają Ci sie ksenony i tracą barwę!.. :P

 

A tak na poważnie to rzeczywiście w realu wygląda to lepiej, tak samo jak moje nowe choć "małe" felgi.. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-3500-0-27625800-1367593927_thumb.jpg

post-3500-0-14129700-1367593948_thumb.jpg

 

Mam zbywające oryginalne amerykańskie listwy drzwi do Outbacka bieżacego modelu. Z pięknym napisem "Outback" i to z dwóch stron. Szczegóły na fotografiach. Anyone interested ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze do wersji UE nie da się tego tak łatwo zamontować... :(

problem jest z otworami (na zatrzaski listew) na dole drzwi. Ale pewnie można jest przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wreszcie zrobiłem kilka modyfikacji....

Jeśli ktoś nie wie to malowane na czarno był grill i ramki halogenów, przyciemniane szyby folią (były siatki) oraz naklejony pas z napisem Outback.

Na żywo wygląda lepiej niż na fotkach, szczególnie kolor pasa bardzo pasuje do felg i razem fajnie to współgra. Przeróbki na czarno też są Ok i nie żałuję że je zrobiłem.

Zresztą sami oceńcie....

img0719cd.jpg

img0720vg.jpg

img0726eb.jpg

img0725ha.jpg

img0721l.JPG

img0723p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj proszę zdjęcie centralnie z przodu, z pewnej odległości.

Czym malowałeś grill i obramowania halogenów?

 

Nie wiem czym dokładnie - chyba zwykłym spray'em ale wyszło rewelka. Z folii sie wycofali bo zbyt dużo roboty by było i koszt wyszedł by absurdalny. Grill się co prawda demontuje ale tylko ramka chromowana odchodzi, reszta jest w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekGT, super efekt! jeszcze tylko z ta tylna blenda cos zrob (np. oklej w kolor bocznych naklejek) i bedzie perfekt!

Tylko Ty mi tell me co za blenda?... :huh:

blyszczace "to cos" pomiedzy lampami na tylnej klapie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blyszczace "to cos" pomiedzy lampami na tylnej klapie :mrgreen:

Chromy to biżuteria tego auta.. odrobina luksusu musi być, poza tym żonie się podoba... ;)

Z tyłu jeszcze pojawią się dwa wyloty z tłumików.... B)

 

Panowie, przy okazji powyższych modyfikacji i oklejenia szyb folią, mam na zbyciu siatki p.słoneczne.

Komplet kosztuje jakieś chore pieniądze - oddam w cenie oklejenia szyb tj.600zł...

Dostęp tez w sklepie Subaru

http://www.sklep.subaru.pl/pl/c/Oslony-od-slonca/80

oslonysloneczne.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...