Skocz do zawartości

Nowy Forester -06 2.0X: pierwsze 160 km


Umbert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Te prędkości z instrukcji dotyczą chyba wersji XT :roll:

2. Prędkość pokazywana przez licznik jest zwykle wyższa od prędkości rzeczywistej :wink:

 

Nie. Te predkosci sa do 2.0X.

 

Do 2.5XT masz tu:

1 - 46km/h

2 - 83 km/h

3 - 118 km/h

4 - 167 km/h

5 - predkosc swiatla

 

Ksiazke mam przed soba, strona 205 :-)

 

A nikt mi nie powie ze moje 160 na liczniku to 122 w rzeczywistoci. Za dlugo siedze za kolkiem i nawet fakt ze w Foresterze kompletnie nie czuc szybkosci do okolo 130 to i tak az takiego wachanie by nie bylo. Wez pod uwage ze to nie sa szybkosci rekomendowane tylko MAKSYMALNE!

 

REKOMENDOWANE EKONOMIA JAZDY SA TAKIE:

1-2 24 km/h

2-3 40 km/h

3-4 65 km/h

4-5 73 km/h

 

BAHAHHAHAHHAHA suuuuper!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Te prędkości z instrukcji dotyczą chyba wersji XT :roll:

2. Prędkość pokazywana przez licznik jest zwykle wyższa od prędkości rzeczywistej :wink:

 

Nie. Te predkosci sa do 2.0X.

 

Do 2.5XT masz tu:

1 - 46km/h

2 - 83 km/h

3 - 118 km/h

4 - 167 km/h

5 - predkosc swiatla

 

Ksiazke mam przed soba, strona 205 :-)

Jestem przekonany, że w mojej książce, dla wersji wolnossącej na drugim biegu było trochę ponad 100 km/h. Jak dorwę książkę to sprawdzę i napiszę.

Może masz książkę, albo dane z wersji przedliftingowej? W aktualnym silniku wyższa moc maksymalna (158 KM) uzyskiwana jest przy wyższych obrotach, a więc przy takich samych przełożeniach rosną prędkości maksymalne na poszczególnych biegach.

 

A nikt mi nie powie ze moje 160 na liczniku to 122 w rzeczywistoci. Za dlugo siedze za kolkiem i nawet fakt ze w Foresterze kompletnie nie czuc szybkosci do okolo 130 to i tak az takiego wachanie by nie bylo. Wez pod uwage ze to nie sa szybkosci rekomendowane tylko MAKSYMALNE!

Różnica jest podobno do 10 %, nie twierdzę jednak, że to wyłączna przyczyna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% tez slyszalem. Ale podobno im szybciej jechales tym wiecje szybkosc odbiegala od rzeczywistej. Jakos progresyjnie pokazywalo te procenty wzrastaja czy jak? Nieraz jechalem ponad 120km/h na 110:tce i spy z laserami mnie mierzyly ale nie zatrzymywali. Tylko ze oni kiedys dawali 10 km/h jako "rabacik" z przymruzeniem oka.

 

Moze ktos wie jak to jest z predkosciomierzem?

 

W noncy wtsraczy zmienic opony i juz szlag go trafia i pokazuje co chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% tez slyszalem. Ale podobno im szybciej jechales tym wiecje szybkosc odbiegala od rzeczywistej. Jakos progresyjnie pokazywalo te procenty wzrastaja czy jak? Nieraz jechalem ponad 120km/h na 110:tce i spy z laserami mnie mierzyly ale nie zatrzymywali. Tylko ze oni kiedys dawali 10 km/h jako "rabacik" z przymruzeniem oka.

 

Moze ktos wie jak to jest z predkosciomierzem?

 

W noncy wtsraczy zmienic opony i juz szlag go trafia i pokazuje co chce....

10 % * 100 km/h = 10 km/h

10 % * 200 km/h = 20 km/h

I już masz progresję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie prędkości licznikowej i rzeczywistej - w moim Forku przekłamuje o 9 km/h - oczywiście przy prędkosciach powyzej 50-60/h

sprawdzane z GPSem na dłuuugiej trasie. A w ksiażce moga być dane dla wersji poprzedniej, bo kiedy ja swojego odbierałem to jeszcze nie mieli instrukcji do nowych modeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ksiazka na na okladce starsza wersje ale w srodku wszystkie szkice sa juz w nowej budzie. Moze tabelka jest stara?

 

Ja sprawdzam predkosc na austryjackich autobahnach, tam sie wyswietla ile walisz na fajnych displayach...i faktycznie, okolo 9km/h sie rozni jadac okolo 150-160km/h. Niestety dla mnie, prawie zawsze cyknie mi przy okazji fotke bo to i tak za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwag odnosnie uzytkowaine ciag dalszy:)

 

Przebieg 5200 km, przejechanie z v max po autobanie na dystasnie 300km istotnie poprawilo osiagi ,silnik inaczej odpala.Spalanie na poziomie 12L non stop i nizej nie da rady.warto krecic go wyzej bo jak widac silnik lubi wysokie obroty. Na 4biegu 200 licznikowe jedzie :lol: JAk dla mnie standardowe Yokohamy nie nadaja sie do tego auta,sa za miekkie. Kiedys jezdzile 2.0xt i wiem ze w zakretach jezdzilismy po 140km/h. Zastanawiam sie na Pirelli P Zero Nero 215/55/16 choc 1tys za sztuke to nie malo ale wiem ze warto.Niesamowice halasuje podlokietnik ,schowek na desce ,cos brzeczy w drzwiach(obu) w szczegolnosci na kostke ale takiej "gladkiej" nawet. No i te hamulce,totalny dramat,kupilem klocki EBC,zobaczymy jak na nich bedzie hamowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej znalazlem ciekawa tabelke maxymalnych szybkosci...Forester 2.0X manual.

Cos mi sie nie zgadza jezeli to sa maxymalne szybkosci.

 

HI

1 bieg - max 51km/h

2 bieg - max 85km/h

3 bieg - max 122km/h

4 bieg - max 162km/h

5 bieg - max MAXIOR

 

Umbert na Haju

 

2 bieg - 120km/h

3 bieg - ~160km/h

5 bieg - wystarczy

 

LO

1 bieg -35 km/h

2 bieg- 58 km/h

3 bieg- 84 km/h

4 bieg- 111km/h

5 bieg- 140 km/h (z 1500kg na przyczepce za toba! KONKRET!)

Według mojej instrukcji maksymalne prędkości na poszczególnych biegach, dla Forstera 2.0 MY’06 MT, są następujące (w nawiasie prędkości z reduktorem):

 

I - 61 (42) km/h

II - 104 (72) km/h

III - 150 (104) km/h

IV - 200 (138) km/h

V - max (172) km/h

 

Wygląda więc na to, że masz niezbyt aktualną instrukcję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spryskiwaczy: niestety wymogi sa takie, ze jak masz ksenony, to musi Ci spryskiwac razem z szyba. A ze tak musi byc w wersjach z tymi ksenonami, to (pewnie zeby zaoszczedzic) dali to odrazu tez do tych bez ksenonow.

 

W WRX 06 predkosciomierz do 70km/h prawie wogole nie klamie - sam bylem zdziwiony :shock:

 

P.S. jesli chodzi o spalanie to to jest calkowicie indywidualna kwestia :) Jak za sterami Primerci zasiada moja mama, to spalanie w miescie wychodzi jej 9.2, mi wychodzi 8.3, a ociec robi od 6.9 po 7.5 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...