Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

No może. Ale jakie to ma znaczenie skoro Audi i tak wyprzedziło zarówno Subaru i Toyotę.

 

Gdyby nie Subaru, to Audi by nie wpadlo, ze mozna AWD pchac do osobowek :mrgreen:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Leone

 

A wiec nie byloby Quattro nie bylo by Celici. Dziekujeee :mrgreen:

 

Toyota z gratami od STI sucks. :razz: :arrow:

 

bo u Japoncow tak juz jest, ze jak jeden cos ma, to i wszyscy pozostali tez tak chca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Subaru, to Audi by nie wpadlo, ze mozna AWD pchac do osobowek :mrgreen:

 

Oj nie - Jensen był pierwszy.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Jensen_FF

 

chyba nie, bo Moskvitch to zrobil jeszcze wczesniej (mam na mysli AWD w seryjnej osobowce :mrgreen: )

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Moskvitch_410

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota nie kupiła Subaru.

czyli co dokładniej...?

 

Pośrednio kupiła poprzez FHI.

 

Może nowa Celica będzie ładniejsza :roll: od nowej Imprezy STI. Wtedy graty od STI to zaleta :razz:

 

Zresztą ja lubię Toyoty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalili, Tojotę :mrgreen:

 

Natomiast znalazłem ciekawy tekst:

Moda na uliczne spotkania kierowców najszybszych pojazdów dotarła do Polski z USA. Uczestnicy nielegalnych wyścigów na odcinku około 400 metrów rozpędzają jadące równolegle samochody do prawie 300 kilometrów na godzinę.

http://wiadomosci.onet.pl/1690949,11,item.html

 

Tak sobie na kolanie policzyłem i o ile mi się coś nie pokręciło, to wychodzi przyspieszenie rzędu 3,5g to "tylko" 1g więcej niż mają bolidy F1 i więcej niż największe dragstery :!:

Jestem pod wrażeniem....

 

 

 

 

 

 

... albo swoich błędnych wyliczeń albo fantazji dziennikarskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ze nieladnie to z Twojej strony...

co :twisted:

to, ze napisales toyota... :razz:

 

 

btw, afaik Toyota posiada tylko 8,7% FHI

 

 

edit: "(...) Further rumours are that Toyota may return to WRC with the new Celica" :!:

 

 

 

:twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, afaik Toyota posiada tylko 8,7% FHI

 

ale ogolnie? czy konkretnie dotyczy to jakiej galezi? automotive, przemyslu? to roznica.

 

btw ostatnie najlepsze silniki toyoty byly w duzej mierze projektu yamahy wiec takie pozyczanie to nic nowego. a ze dawca sie oburza? kogo to...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogolnie? czy konkretnie dotyczy to jakiej galezi? automotive, przemyslu? to roznica.

 

afaik ten udzial procentowy dotyczy ogolonie FHI, do ktorej, jak wiadomo, nalezy brand Subaru

 

btw ostatnie najlepsze silniki toyoty byly w duzej mierze projektu yamahy wiec takie pozyczanie to nic nowego. a ze dawca sie oburza? kogo to...?

Yamaha dolozyla lapy tylko do projektowania glowic 3S-GE/GTE oraz 2ZZ-GE (ten ostatni to raczej niewypal), ale i tak nie jest to to samo co "pozyczanie" calego silnika, np., od STI :razz:

 

mam nadzieje, ze Celiceza (o ile tylko taka powstanie) bedzie miala silnik od JDM STI (tj. 2.0) - chyba ze ten nowy 2.5 silnik jest lepszy od poprzednich wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: "(...) Further rumours are that Toyota may return to WRC with the new Celica"

tak jak Hyundai w 2006 :twisted:

to jakas prowokacja? :roll:

mam na mysli porownanie Tojoty i Hiundaja... :evil:

 

a to nie to samo :?:

jakos nie przypominam sobie, zeby pijana Honda ( :lol: ) wywalczyla kiedys tytul mistrza WRC czy cos w tym rodzaju :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: "(...) Further rumours are that Toyota may return to WRC with the new Celica"

tak jak Hyundai w 2006 :twisted:

to jakas prowokacja? :roll:

mam na mysli porownanie Tojoty i Hiundaja... :evil:

 

a to nie to samo :?:

jakos nie przypominam sobie, zeby pijana Honda ( :lol: ) wywalczyla kiedys tytul mistrza WRC czy cos w tym rodzaju :mrgreen:

 

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, afaik Toyota posiada tylko 8,7% FHI

 

Otóż to.

 

 

edit: "(...) Further rumours are that Toyota may return to WRC with the new Celica"

tak jak Hyundai w 2006 :twisted:

 

Chodzą słuchy, że jeśli w ciągu dwóch najbliższych sezonów F1 Toyota nie zacznie odnosić znaczących sukcesów to wycofa się z rywalizacji w F1. Więc jest szansa, ze wróci do WRC, bo ten sezon nie zapowiada się zbyt różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :-)

 

Piszę za Michała, bo jemu nadal trzęsą się ręce. Po prostu... jeździliśmy nowym Nissanem GT-R.

Tradycyjnie już więcej informacji w kolejnym numerze kmh, a pierwsze wrażenia pod adresem

http://www.kmh24.pl/kmh24_newsWiecej_2018/Jezdzilismy_nowym_GT-Rem.html

 

Życzę miłej lektury i oglądania - film też jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...