Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panów. Na forum jestem od 17go marca 2023r. Pora się przywitać. Posiadam XV z roku 21 Aktualny przebieg ~46tyś km bez większych awarii ;)

P.S gdzie po za ASO dostane próbkę lakieru? Ktoś mi obił drzwi i mam mały odprysk lakieru :(

 

 

20220307_151542.jpg

20220601_192120.jpg

20230310_122201.jpg

Edytowane przez Nahorny84
  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej ;). Mam na imię Patryk jestem z Piły pierwszy raz jestem na tym forum bo wcześniej jakoś szukałem informacji ogólnie na necie ale myślę że tutaj dowiem się coś więcej :) obecnie jest to mój trzeci Forester :)

SF polift s-turbo 170km automat 2019

SG polift 2.0 158km 2021 

SG przedlift 2.0xt 177km manual 2023 ;)

pozdrawiam ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżo upieczonym właścicielem forestera V gen 2.0 e-boxer z 2020 roku. W przeszłości głównie posiadałem auta z grupy VAG i jakąś tam wiedzę na ich temat mam. Mialem tez Alfę 159, a z Japończyków to toyote Avensis t25 przy której coś tam grzebałem  i zawsze wydawało mi się to cięższe niż przy Niemcach. 

Mam do was kilka pytań, może i głupich, ale kto pyta nie błądzi. Wiedzę o pierwszym lepszym VW można znaleźć wszędzie. Z Subaru już tak łatwo nie jest przynajmniej mi na początku. 
po rozmowie z kilkoma osobami słyszałem ten sam tekst. Przekroczy 125 tysięcy km sprzedawaj. Czy faktycznie to jest jakas magiczna liczba po której wszystko się sypie, czy po prostu wiąże się to z wymianą kilku droższych części?

Są tu jacyś posiadacze Forka 5 gen? 
Znacie typowe usterki? 
Jak z układem hybrydowym? To, ze inni producenci mają lepsze to wiem, ale jak żywotność i ewentualne koszty? 
Auto w miarę pewne, sprawdzone, pełna dokumentacja, 60 k przebiegu, ale strzeżonego Pan bóg strzeże. 
Przy okazji powiem wam dla czego wybrałem akurat ten samochód. Mocno szanuje starsze generacje, 5 nie ma już tego pazura, ale jest w nim jakas prawdziwość w porównaniu do dostępnych na rynku pseudo suvach 1.6 z napędem na przód. Dla mnie jest rodzinnym dupowozem na wypady nie koniecznie po ładnych drogach, autem na które zapakuje bagażnik na dach, rowery na hak i wyskoczę pod namiot w góry z żoną, dziećmi i psem. 
pozdrawiam wszystkich fanów plejady!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. 

Dziękuję za możliwość skorzystania z wymiany doświadczeń moto.

Jestem posiadaczenm Tribeci z 2008 . Auto z b. dobrych rąk jest już 5 lat z nami jako daily car radzi sobie znakomicie w każdych warunkach...i mega wygodne :)

Aktualnie użytkowane przez żonkę. 

Mieliśmy ostatnio nie przyjemną sytuację z przednim napędemy,którą opisałem w dziale -Tribeca.

Proszę zerknijcie i jestem ciekaw waszych opinii...

Pozdrawiam i szerokości

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z tego Forum do pozegnania sie. Po ponad 13 latach jazdy 3-ema samochodami marki Subaru zmuszony okolicznosciami w zeszlym tygodniu wymienilem Subaru na Toyote.

W Norwegii rzadza samochody elektryczne. Konczy sie sprzedaz samochodow z napedem spalinowym. Subaru sprzedaje tylko Soltere. Volkswagen od 1-go stycznia 2024 konczy sprzedaz samochodow spalinowych. Mozliwe, ze od 2025 roku nie bede rejestrowane nowe samochody spalinowe. Samochod elektryczne na obecnym stadium rozwoju tego napedu i infrastruktury mnie nie interesuje.  Z tego wzgledu zdecydowalem sie na wziecie w leasing Toyoty RAV4 Plug-in. Testowalem Lexusa NX450  i Mazde CX60. Mazda miala kiepski naped hybrydowy, a Lexus przesadzil z elektronika. Poza tym oferta jaka dostalem na Toyote byla nie do odrzucenia. Od zeszlego tygodnia jestem wiec posiadaczem Toyoty.

Ze smutkiem zegnam to Forum. Bylo tu wiele ciekawych i zawsze konstruktywnych dyskusji. Mozna bylo dostac wiele praktycznych porad na wszelkie mozliwe tematy. 

Dziekuje  za 13 lat i mam nadzeje, ze Subaru nie skonczy sie na Solterze jak w Norwegii.

  • Trzymaj się 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z tego Forum do pozegnania sie. Po ponad 13 latach jazdy 3-ema samochodami marki Subaru zmuszony okolicznosciami w zeszlym tygodniu wymienilem Subaru na Toyote.
W Norwegii rzadza samochody elektryczne. Konczy sie sprzedaz samochodow z napedem spalinowym. Subaru sprzedaje tylko Soltere. Volkswagen od 1-go stycznia 2024 konczy sprzedaz samochodow spalinowych. Mozliwe, ze od 2025 roku nie bede rejestrowane nowe samochody spalinowe. Samochod elektryczne na obecnym stadium rozwoju tego napedu i infrastruktury mnie nie interesuje.  Z tego wzgledu zdecydowalem sie na wziecie w leasing Toyoty RAV4 Plug-in. Testowalem Lexusa NX450  i Mazde CX60. Mazda miala kiepski naped hybrydowy, a Lexus przesadzil z elektronika. Poza tym oferta jaka dostalem na Toyote byla nie do odrzucenia. Od zeszlego tygodnia jestem wiec posiadaczem Toyoty.
Ze smutkiem zegnam to Forum. Bylo tu wiele ciekawych i zawsze konstruktywnych dyskusji. Mozna bylo dostac wiele praktycznych porad na wszelkie mozliwe tematy. 
Dziekuje  za 13 lat i mam nadzeje, ze Subaru nie skonczy sie na Solterze jak w Norwegii.

Zakup w salonie w PL nie wchodził w grę?
Czy w Norwegii właściciele samochodów spełniających ostatnie normy „Euro” są/będą piętnowani?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2023 o 15:51, ben napisał(a):


Zakup w salonie w PL nie wchodził w grę?
Czy w Norwegii właściciele samochodów spełniających ostatnie normy „Euro” są/będą piętnowani?

Przy obecnym kursie walut to sie nie oplaca.

Mowi sie, ze w 2025 przestana rejestrowac nowe samochody o napedzie spalinowym.

Od 1 stycznia 2024 Volkswagen zapowiedzial, ze przestanie sprzedawac w Norwegii samochody spalinowe. 

W przyszlym roku podnosza akcyze od hybryd.

Beda tylko elektryki. 85% nowych samochodow na drogach Norwegii to samochody elektryczne.

Na drogach kroluja  Mustangi i Porsche z napedem ........elektrycznym.  Pelno jest tez  chinszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jojo80 napisał(a):

Hej. Szukaj bo fajne autko;). Ja swojego znalazłem przypadkowo. Ej20f z LPG. Powodzenia 

Stworzyłem temat w dziale kupna, ja akurat poszukuje 2.5 SOHC.
Chociaż ładną sztukę z Włoch rozważę i w 2.0, ale to tak raczej ostatecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Od lat marzę o Subaru, od około roku noszę się z zamiarem zmiany auta i bardzo chcę, żeby było to Subaru. Marzy mi się Outback, ewentualnie Forester ze względu na żonę, która chyba wolałaby SUVa niz kombi klasy średniej. Podoba mi się też Levorg, ale jest nisko zawieszony więc to taka opcja rezerwowa ;) tak czy siak Forek który mi się podoba nie ma eyesight, wprowadzony był dopiero w wersji e-boxer jeśli się nie mylę, a ten już niestety nie jedzie (chciałbym chociaz te 10s do setki miec a to oferuje OBK, Levorg lub Forek 2.0 manual, ewentualnie XT ale przy jezdzie na doslownie bardzo krotkie dystanse szkoda marnować potencjał jego mocy i na pewno miałby wtedy większe spalanie).

 

Będę chciał na forum na pewno wypytać o wszystko co się da pod kątem interesujących mnie modeli i poznać je jak najlepiej nim podejmę decyzję. A na nią mam jeszcze czas bo dopiero zbieram środki na zakup auta :) 

 

pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, torus96 napisał(a):

poszukuje 2.5 SOHC

Cześć, 

Na razie swoim jeżdżę bo zima i w górach nie ma lepszego rozwiązania - ale jest już wystawiony i prędzej czy później będę chciał sprzedać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fala napisał(a):

Cześć, 

Na razie swoim jeżdżę bo zima i w górach nie ma lepszego rozwiązania - ale jest już wystawiony i prędzej czy później będę chciał sprzedać. 

 


Widziałem Twój post, do grupy też dołączyłem.
Jak dla mnie cena zaporowa- choć fakt ładna sztuka.
Z drugiej jednak strony oglądałem już kilka chrupków za ~30tys. i mam wrażenie, że będą się z nimi jeszcze dłuoogo bujać. :) (albo zgniją)

Mi się nie spieszy i czekam. 

Edytowane przez torus96
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, torus96 napisał(a):

oglądałem już kilka chrupków za ~30tys.

o to to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich!

Od razu na wstępie drobna pomoc potrzebna:

Witajcie koledzy i koleżanki. Czy ktoś z was jest w stanie podpowiedzieć jak ustawia się fotel kierowcy? Wiem i tyle sam potrafię zrobić ze ustawiam fotel wg siebie następnie wciskam set i pozycję 1, jest sygnał dźwiękowy ale co dalej? Czy coś jeszcze trzeba zrobić? Bo u mnie po każdym zgaszeniu auta i wejściu na nowo fotel przysuwa się pod samą kierownicę a to nie moje ustawienie..:) Subaru Legacy 2010 benzynka od dwóch miesięcy. Pozdrawiam

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...