Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Ładnych kilka lat temu byłem posiadaczem Forka 1 2.0 S Turbo i uwielbiałem go ;)

Przez kilka kolejnych lat byłem w stajni Toyoty ale czuję że nadszedł czas na powrót do Subaru, w planach Forek XT

lub Outback ,  około 2015-2016. Na razie szukam dobrego egzemplarza  ;)

 

Pozdrawiam 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Przykładam się właśnie do zakupu imprezy(bug lub blob) w wersji wrx 2.0t. Chciałbym się zapytać posiadaczy ile aktualnie wychodzi taka roczna eksploatacja wrxa? Czy faktycznie te silniki lubią padać nawet gdy się go nie pałuje co tydzień? No i ile dzisiaj trzeba liczyć za taki całkowity remont plus ewentualnie kucizna całego silnika żeby zrobić te +\-300km. Chciałbym takim autem pokonywać około 2/3k rocznie jako weekendowy samochód i czy nawet przy takim użytkowaniu często trzeba zaglądać do mechanika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2023 o 08:07, wawer napisał(a):

Cześć wszystkim. Przykładam się właśnie do zakupu imprezy(bug lub blob) w wersji wrx 2.0t. Chciałbym się zapytać posiadaczy ile aktualnie wychodzi taka roczna eksploatacja wrxa? Czy faktycznie te silniki lubią padać nawet gdy się go nie pałuje co tydzień? No i ile dzisiaj trzeba liczyć za taki całkowity remont plus ewentualnie kucizna całego silnika żeby zrobić te +\-300km. Chciałbym takim autem pokonywać około 2/3k rocznie jako weekendowy samochód i czy nawet przy takim użytkowaniu często trzeba zaglądać do mechanika 

 

Tu się tylko witamy ;)
Załóż oddzielny post w odpowiedniej zakładce i wszystko Ci wytłumaczymy :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! 
Zainspirowany wszechstronnością samochodów Subaru, sam zdecydowałem, ze kolejne auto będzie z tej stajni. 
poszukuje najbardziej outback’a III, ale również zastanawiam się nad IV. Wszystko zależy co uda się znaleść i namierzyć. 
bede wdzięczy za wszystkie porady i podpowiedzi!

aktualnie mieszkam w Warszawie, pochodzę ze świętokrzyskiego, bywam często w Lublinie o Wrocławiu :) 

 

pozdrawiam

Ernest

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Chciałbym podziękować @mattipk i @Elvisiak za zarażenie mnie subaruvirusem. Część z was już znam z Foresterowych pojeżdżawek które mocno przekonały mnie do zmiany samochodu.  Wszystkich serdecznie pozdrawiam!  A tu mój Outback :)  

8B540D22-AFD8-4561-916D-E43B54470BEA.jpeg

BB5C4625-693E-4102-8BCB-0D38D33E4356.jpeg

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Vikking. napisał(a):

Witam wszystkich! Chciałbym podziękować @mattipk i @Elvisiak za zarażenie mnie subaruvirusem. Część z was już znam z Foresterowych pojeżdżawek które mocno przekonały mnie do zmiany samochodu.  Wszystkich serdecznie pozdrawiam!  A tu mój Outback :)  

8B540D22-AFD8-4561-916D-E43B54470BEA.jpeg

BB5C4625-693E-4102-8BCB-0D38D33E4356.jpeg

Cała przyjemność po naszej stronie ;-) świniak sztos :yahoo: Życzę przyjemnego użytkowania i tysięcy kilometrów bezawaryjnej jazdy :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vikking. napisał(a):

Witam wszystkich! Chciałbym podziękować @mattipk i @Elvisiak za zarażenie mnie subaruvirusem. Część z was już znam z Foresterowych pojeżdżawek które mocno przekonały mnie do zmiany samochodu.  Wszystkich serdecznie pozdrawiam!  A tu mój Outback :)  

 

Impreza, Forek i Outback. Musimy dorzucić kogoś do paczki, kto jeździ Justy lub Libero ;)
Ładny ten twój OBK, załóż mu temat i szukaj kół w teren :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja się przywitam z rodziną Subaru - cześć. Cieszę się że jest tak aktywna społeczność, do której mogę dołączyć. To dość wyjątkowe !

 

W skrócie: moje pierwsze auto, długi risercz i analiza ze wszystkich możliwych stron. Z satysfakcją zdecydowałem, że będzie to Forester 2017 XT, wersja po lifcie. Spalanie biorę na klatę... : D 

 

Zależało mi na możliwie wysokiej opcji wyposażenia. Przez kilka msc. nie mogłem znaleźć w swoim budżecie i konfiguracji auta w PL, stąd zacząłem rozważać import z USA. Dostałem polecenie, przekalkulowałem...Powinno się spiąć - znalazłem bardzo dobrze wyglądający egzemplarz w wersji Touring na aukcji ubezpieczalni, run and drive, uszkodzenie tył zderzak, lekko przesunięte drzwi - wręcz podejrzanie niewiele do zrobienia. Padłą decyzja, aukcja wygrana, auto płynie, powinno być w połowie czerwca.

 

mam dobre przeczucia, choć staram się nie budować oczekiwań. Obstawiam wysokie prawdopodobieństwo że zmieszcze się w 15-20 k z kosztami doprowadzenia auta do idealnego stanu (w tym dostosowanie do homologacji EU)

 

Zamieszczam kilka fotek, mogę na bieżąco pisać co i jak z projektem Forka (ew. przeniosę do innego tematu, rozpisać koszty itd), może komuś to posłuży.

 

Moje obecne rozważania:

1.Dlaczego maska z lewej strony tworzy lekką lukę z karoserią

2.Czy są uszkodzenia ukryte

3.Jakie części zamawiać na już ?

4.Wybór blacharza i mechanika (szukać w Krakowie/okolicy czy podjąć z polecenia na podkarpaciu)

5.Co będzie do zrobienia z tyłem i drzwiami (przesunięcie)

 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

8.PNG

13.PNG

16.PNG

wnetrze.PNG

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lypsky napisał(a):

 

W skrócie: moje pierwsze auto, długi risercz i analiza ze wszystkich możliwych stron. Z satysfakcją zdecydowałem, że będzie to Forester 2017 XT, wersja po lifcie. Spalanie biorę na klatę... : D 

 

:biglol: , jak chcesz zgrywać odważnego w temacie to kup sobie H6 :faja:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów i pasjonatów marki, oraz dziękuję za nieocenioną pomoc takim laikom jak ja, którzy raczkują dopiero w temacie tak zacnej marki, pisząc posty, porady, prowadząc dyskusje. NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ! ! :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GREYMAN napisał(a):

Witam wszystkich Forumowiczów i pasjonatów marki, oraz dziękuję za nieocenioną pomoc takim laikom jak ja, którzy raczkują dopiero w temacie tak zacnej marki, pisząc posty, porady, prowadząc dyskusje. NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ! ! :bowdown:

 

This is The Way! :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, niedawno stałem się posiadaczem Outbacka '19, wersja EU. 5 Generacja Outbacka bardzo mi się podobała i mocno "weszła mi w głowę", a jako że od dłuższego czasu rozważałem zakup nowego auta, to właściwie rozważając wszelkie za i przeciw, pozostawał on jako jedyna ciekawa opcja auta AWD o podwyższonym prześwicie i będącego funkcjonalnym kombiakiem. Wcześniej użytkowałem /i wciąż używam/ Mitsu również AWD i z jazdy byłem bardzo zadowolony, także tym razem Subaru stało się w pewien sposób naturalną konsekwencją.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...