Skocz do zawartości

żaróweczki


paweusz

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi ludzie, powiedzcie wszyscy!

Co to są za żaróweczki i gdzie je kupić (w kolorze zielonym oczywiście). Pochodzą z mojego szeroko pojętego kokpitu.

 

"A" - mniej więcej wiem (to są żaróweczki W1,2W albo WileśtamwięcejW), ale nie wiem gdzie kupić

"B" i "C" - nie wiem nawet gdzie zacząć pytać.

 

Dodatkowo pytanie brzmi, czy macie jakiś patent na wyjmowanie żaróweczek typu "B"? Są one zazwyczaj schowane w "tulejkach" z których ciężko je wyjąć.

post-7962-0-76978900-1360672387_thumb.jpg

post-7962-0-55741100-1360672396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"B" i "C" - nie wiem nawet gdzie zacząć pytać.

np. w sklepie "elektronicznym" (ja montowałem 14V 40mA, 60mA bedą jaśniejsze) lub po prostu w motoryzacyjnym ... też są ;)

 

czy macie jakiś patent na wyjmowanie żaróweczek typu "B"?

musisz je po prostu "odwinąć" z tej podstawki ... nic trudnego.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - w każdym sklepie z częściami samochodowymi, nawet na stacjach;

C - najprościej kupić diody i włożyć w te gumowe obsadki, to dość proste, tylko trzeba pamiętać o biegunowości. Warto zastosować 14V zamiast 12V - praktycznie powinny wystarczyć do końca życia auta ;-) Jak podejdziesz z tymi na wzór, powinni Ci dopasować bez problemu - np w sklepach Nowy Elektronik.

 

B - nie jestem pewien, ale powinno się dać jak z wersją C

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B - nie jestem pewien, ale powinno się dać jak z wersją C

bo to jest chyba ta sama żarówka ...

 

najprościej kupić diody

przy diodach, pamiętaj, żeby kupić te zasilane 12V (z wbudowanym rezystorem) ;-)

ale ja osobiście polecam żarówki, bo dają bardziej rozproszone światło, w przypadku pojedynczych przycisków to aż tak nie ma znaczenia, ale deska jest podświetlona bardziej równomiernie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja osobiście polecam żarówki, bo dają bardziej rozproszone światło, w przypadku pojedynczych przycisków to aż tak nie ma znaczenia, ale deska jest podświetlona bardziej równomiernie ...

Ja akurat leczyłem w ten sposób podświetlenie wyłącznika awaryjnych i nie było (nadal nie ma) problemu, ale z tego, co wiem można delikatnie przeszlifować górę diody, co da bardziej rozproszone światło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B/C - Kupowałepm w elektronicznym, za radą forum 14V 60mA zamiast standardowych 12V, wymieniałem prawie 2lata temu i wszystkie nadal świecą

A kupisz w lepszym motorycacyjnym, typowe żarówki do podświetleń, przed erą SMD.

 

Co do wyjmowania, pstrykałem w przyciski po przeciwnej stronie i same wyskakiwały na tyle żeby złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że pytałem w motoryzacyjnych to oczy szeroko otwierali. A dodatkowo problem w tym, że wszyscy mają ale albo czerwone albo białe. Szczególnie w1,2w - bo te mieli - nie ma zielonych. A gdzie w KRK proponujecie popytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całoszklane t5 r5. Można również kupić te kapturki, jeżeli starych nie da się przełożyć. Szczegóły Ci wysłałem.

Dla pewności porównaj wymiary starych żarówek z oferowanymi w necie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. To są gumki, a nie farba? U mnie te "gumki" przypominają farbę, i tak schodzą (twarde jak skała). W końcu to rocznik 99.

 

tak to są gumki, powinny się ściągnąć choć czasem stawiają opór, weź do ciepłego, możesz torchę podgrzać suszarką i muszą zejść. Same gumki w sprzedaży też gdzieś widziałem.

 

No to jeszcze z innej mańki. Czy wyciagaliscie przyciski grzania tylniej szyby i awaryjnych?? Moje nie swieca, wymienil bym zarowki lub diody, ale boje sie zeby ich nie rozsypac w pył. Gdzie i jak je podwazyc??

 

Na forum, tylko nie pomnę którym, jest manual jak się do tego dobrać, ale uprzedzam że to dużo bardziej pokręcone niż w reszcie przyciśków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dwie śrubki schowane pok klapka schowka za ręcznym, ściągnięcie ramki odzodbnej/maskownicy konsoli środkowej i wyjęcie żarówki na czuja - trzeba przekręcić.*

Robota na 10min :)

 

* - tyczy się SF5 :)

Edytowane przez ozarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat .Czy ktos wymienial zarowke w zegarku? forek z 2004r 2.5xt jesli tak to pordzcie jak sie tam dobrac i jaka zarowka potrzebna z gory dzieki za pomoc

 

?

link do filmiku jak dobrać się do podświetlenia zegarka w Forku 2004

 

mam z kolei pytanie, czy w tym modelu ma być podświetlony przycisk świateł awaryjnych (czerwony trójkąt)? oraz czy wszystkie przyciski sterowania na drzwiach kierowcy też są podświetlone?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Forek Sf polift.

Odkopię temat po... 6 latach :rolleyes: sorry.

Wiecie, gdzie idą które żaroweczki białe i zielone?

Zgubiłem wyjęte żarówki z oprawkami :blink: i teraz nie wiem co, jak i gdzie :(

 

Pzdr

Edytowane przez Janusz Pęzik
Brak doprecyzowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Duże" z zielonym kapturkiem (A) idą do podświetlenia panelu wentylacji.

Małe z zielonym kapturkiem (B) idą do podświetlenia ikony przycisku przeciwmgielnych, podgrzewania szyby itp. Jak nie znajdziesz kapturka to też nie będzie źle, bo na przycisku jest zielony filtr. U mnie czarna oprawka to podświetlenie, szara to sygnalizacja ale nie wiem czy to jest regułą.

Małe bez kapturka (B) idą jako sygnalizacja włączonych przeciwmgielnych.

Malutkie bez kapturka (C) idą jako podświetlenie i sygnalizacja włączonego podgrzewania szyby i zdaje się w awaryjnych jest podobnie ale jeszcze nie rozbierałem przycisku.

 

IMG_2602.JPG

Edytowane przez Schwefel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Schwefel napisał:

"Duże" z zielonym kapturkiem (A) idą do podświetlenia panelu wentylacji.

Małe z zielonym kapturkiem (B) idą do podświetlenia ikony przycisku przeciwmgielnych, podgrzewania szyby itp. Jak nie znajdziesz kapturka to też nie będzie źle, bo na przycisku jest zielony filtr. U mnie czarna oprawka to podświetlenie, szara to sygnalizacja ale nie wiem czy to jest regułą.

Małe bez kapturka (B) idą jako sygnalizacja włączonych przeciwmgielnych.

Malutkie bez kapturka (C) idą jako podświetlenie i sygnalizacja włączonego podgrzewania szyby i zdaje się w awaryjnych jest podobnie ale jeszcze nie rozbierałem przycisku.

 

IMG_2602.JPG

Dzięki :D teraz wiem, ile i jakich potrzebuję.

Wentylacja mi podświetla się, braki w przeciwmgielnych p/t, regulacji wysokości świateł, spryskiwaczy reflektorów, blokadzie szyb i awaryjne oraz ogrzewanie szyb i lusterek.

Te dwa ostatnie rozebrałem i ledwo złożyłem, choć awarie teraz nie "zaskakują" i trzeba przytrzymać żeby zadziałały (pewnie ten biały element w środku źle włożyłem). Tylko od tych dwóch oprawki mam.

 

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ozarek napisał:

jeżeli myślisz o tym przełączniku na drzwiach kierowcy to on nie świeci AFAIK

Aha... spoko :)

A przycisk otwierania szyby kierowcy AUTO chyba też nie?

Z racji, że zgubiłem żarówki z tymi oprawkami to kupię t3 8x10mm Led rozproszone, a te "zwykłe" (do których mam oprawki [np. awaryjne i grzanie szyby tył]) z drucikami 3x7mm kupię 14V/60mA białe i zielone :P

 

Pzdr

Edytowane przez Janusz Pęzik
Rozszerzenie opisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...