Skocz do zawartości

żaróweczki


paweusz

Rekomendowane odpowiedzi

pożałowałem Wam tego, że ładnie wszystko świeci no i rozebrałem przycisk awaryjnych. Lekko się zdziwiłem bo w środku brak jest żaróweczki... Nie mam ani żaróweczki ani tej białej oprawki do niej - da radę gdzieś kupić jedno i drugie?  Kiedyś jednego (znanego i cenionego) mechanika prosiłem o naprawę, bo przestało świecić - coś pogrzebał, ale stwierdził, że nie da rady. Obawiam się, że zgubił wtedy żarówkę z oprawką.

Gdzie to mogę kupić?

pzdr

kolodziej

a wiecie może ile W ma ta żaróweczka od awaryjnych? Kupię żarówkę i może sam wystrugam jakąś oprawkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 19:46, Janusz Pęzik napisał:

A przycisk otwierania szyby kierowcy AUTO chyba też nie?

wprowadziłem Cię w błąd, ale poprawiam się bo dzisiaj zerknąłem.

AUTO na przełączniku szyby kierowcy świeci, mało tego ono świecie zaraz po rozruchu - niezależnie od świateł i mocy podświetlenia deski.

2 godziny temu, kolodziej napisał:

a wiecie może ile W ma ta żaróweczka od awaryjnych? Kupię żarówkę i może sam wystrugam jakąś oprawkę ;-)

najlepiej kupować 14V 50-60mA, fabryczne są 12V ale one słabiej świecą i szybciej się przepalają.  - masz kilka postów wcześniej tą informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolodziej napisał:

Volty to wiem, ale pytałem o moc żarówki - ile Watt powinna mieć.

Tu masz przykladowe źródło zakupu: 

 https://allegro.pl/oferta/miniaturowa-zarowka-do-skali-3mm-14v-biala-7341696170

Ale podejdź do jakiegoś sklepu elektronicznego lub hurtowni elektrycznej w Twojej okolicy i tam też powinny być takie zaróweczki T3 1,0-1,2W 3x7mm 60mA 14V.

Alternatywą jest zakup używanego włącznika za cenę od 10zł - jest szansa, że będzie świecił, a jak nie będzie to będziesz miał przynajmniej gumki :)

 

Pzdr

Edytowane przez Janusz Pęzik
Dodanie informacji ważnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kolodziej napisał:

Volty to wiem, ale pytałem o moc żarówki - ile Watt powinna mieć.

Nie spotkałem się z oznaczeniami w watach takich mikro żarówek. Zwraca się uwagę na napięcie, natężenie i wielkość w mm.

 

3 godziny temu, ozarek napisał:

fabryczne są 12V ale one słabiej świecą i szybciej się przepalają

Fabryczne są właśnie na 14V i dlatego świecą po 10-15 lat. Problem z częstymi wymianami zaczyna się jak ktoś chce zaoszczędzić i kupi 12V bo tańsze i bardziej dostępne.

Edytowane przez Schwefel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...