Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

 

SBD to nic szczególnie rewelacyjnego w porównaniu do klasycznych R4.

 

 

Różne jest jak widzę rozumienie słowa "przepaść".

 

 

Najlepiej z bilansem spalania żeby dopełnić sprawę

 

Lepiej nie, bo wyjdzie, że najtańszą opcją jest Fabia 1,2 TSI.   :biglol:  

 

Przemek,spłyciłeś temat i sprowadziłeś go do absurdu ;)

 

Poza tym, życie jest zbyt krótkie, żeby przejmować się "trochę" większym spalaniem.   ;)

 

 

 

"trochę" większe to mniej więcej 4-5l/100 średnio,przy dużych przebiegach miesięcznych to różnica ok.400-600zł. miesięcznie,przynajmniej w moim przypadku.

Poza tym włąściciele SBD mogą rozkoszować się pełnią klasycznej subarowej 4x4 a nie elektronicznej atrapy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dzień dobry.

Przeczytałem ten wątek od początku do końca...Wniosek? SBD to loteria. NIe jestem złośliwy , nie będę reklamował innych producentów, jednak Subaru w dziedzinie siników diesla zostaje w tyle. Dlatego kupię  Forestera 2.0 z benzynowym silnikiem.

Przejedź się 2.0i a potem SBD i wtedy podziel się odczuciami.

I jeszcze XT dla pełnego obrazu :D
Najlepiej z bilansem spalania żeby dopełnić sprawę ;)

 

To dodam jeszcze z bilansem calosciowych kosztow uzytkowania, w tym serwisem, remontami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Dzień dobry.

Przeczytałem ten wątek od początku do końca...Wniosek? SBD to loteria. NIe jestem złośliwy , nie będę reklamował innych producentów, jednak Subaru w dziedzinie siników diesla zostaje w tyle. Dlatego kupię  Forestera 2.0 z benzynowym silnikiem.

Przejedź się 2.0i a potem SBD i wtedy podziel się odczuciami.

I jeszcze XT dla pełnego obrazu :D
Najlepiej z bilansem spalania żeby dopełnić sprawę ;)

 

To dodam jeszcze z bilansem calosciowych kosztow uzytkowania, w tym serwisem, remontami itp

 

u mnie całościowe koszty użytkowania(bez serwisu ,bo ten jet dla wszystkich)w tym remonty po 90 tys. równają się zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie rację :D Osobiście nie jestem fanem Diesli, ale z racji swoich przebiegów jestem raczej na nie skazany. Jeżdżąc pow 60 kkm rocznie, żeby nie wiem jak nie liczyć, nie obroni się teoria o porównywalnych kosztach eksploatacji benzyny i mazuta. Nawet, jeśli co 3 lata przyszłoby mi naprawiać silnik na własny koszt. Natmiast jeżdżąc np 20 kkm rocznie skazywanie się na jazdę na gnojówce w imię oszczędności w stosunku do np XT i pozbawianie się tym samym frajdy jaką daje prowadzenie tego ostatniego jest - jak ktoś zauważył - trochę dyskusyjne. Życie jest zbyt krótkie, aby z tego rezygnować :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście nie jestem fanem Diesli, ale z racji swoich przebiegów jestem raczej na nie skazany.

Nie jesteś, niestety Subaru nie oferuje rozwiązania alternatywnego.

Myślisz o hybrydzie ? W trasie korzyści z niej są mizerne, a u mnie 90% to trasy.

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżdżąc pow 60 kkm rocznie, żeby nie wiem jak nie liczyć, nie obroni się teoria o porównywalnych kosztach eksploatacji benzyny i mazuta

skoda z wolnossaca benzyna + lpg i jezdzisz taniej niz jakimkolwik dieslem

Nie bierz mnie za takiego deperata :biglol:

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz mnie za takiego deperata :biglol:

jezeli koszta sa priorytetem  jest to najoptymalniejsze rozwiazanie w szczegolnosci ze skoda oferuje auta z  ELPIDZI juz w salonie :) Z 2 opocji nie wiem co lepsze miec swiadomosc ze jezdzisz zapalniczka czy traktorem :biglol:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...