Skocz do zawartości

Winter Open 2013 Śniardwy 26-27.01.2013


Wełniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zawsze zdrowy rozsądek!

 

A to ze ktos przyjedzie pocwiczyć czy "do pracy" wiedząc ze jest wsrod amatorow powinien myslec i uważac 5 razy bardziej tym bardziej ktos kto prowadzi szkołę i wie jakie mogą byc zachowania niedoswiadczonego kierowcy!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 334
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z tym, że beczki to nie najlepszy pomysł, to się zgadzam. Byłem autem cywilnym, do tego pierwszy raz na lodzie i trochę mi szkoda zarysowanych lekko drzwi...no cóż jak to mówią - nauka kosztuje. Również uważam, że opony byłyby lepsze lub rozwiązanie w stylu chorągiewek na wzór tych z narożników boiska do piłki nożnej.

 

Pojawiło się info, że 16-17.02 kolejna edycja jak pogoda pozwoli ...

Gdzie te info? Poproszę linka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@zaj0nc, Ty byłeś tym czarnym legacy kombi? To Ty wpadłeś w tą potężną zaspę na samym początku na krótkim torze?

 

Byly tylko 2 takie ladne, czarne, legasie IV :)

Drugi byl moj, ale ja staralem sie unikac zasp - swiadomosc, ze musze wrocic na kolach ~300km do domu skutecznie hamowala prawa noge.

 

zaj0nc, wrzucisz fotki swoich drzwi? Moze byc PM. Az mnie w zoladku scisnelo, gdy zobaczylem, jak odnosisz beczke na miejsce :(

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, że rozmowa zmierza w kierunku luźnych dywagacji "kto-co-jak" ;)

Poniżej link do albumu zdjęć zrobionych przez mojego brata

 

Przeglądać, ściągać, podziwiać !!

 

https://plus.google....LWoJfiRw&cfem=1

 

Pzdr

Marek

 

P.S. Wełniacz coś taki beznumerowy z przodu? Przecież nie było fotoradarów ;)

Edytowane przez marek_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym podziękować dwóm jegomościom za drobną złośliwość, pewnie byli z siebie bardzo dumni.

 

Owa złośliwość polegała na tym, że jak mi zdechł motor po przycięciu dziury z wodą i stałem na poboczu z otwartą maską susząc kable i próbując odpalić motor, to dwóch cymbałów celowo zasypało mi śniegiem całe wnętrze samochodu i komore silnika tak skutecznie, że już motoru nie udało mi się uruchomić do końca dnia.

 

Było to działanie celowe, stałem na prostej i nikt nie jechał tam bokiem. Jednego - był czarnym GT - udało mi się opier.olić, drugi był z jakiegoś czarnego hatchbaka (saxo, clio?), ale nie udało mi się go dopaść na jego szczęście, bo bym chyba zamordował na miejscu sk.wiela. Dzięki nim straciłem niemal cały dzień. Dziękuję wam raz jeszcze i gratuluję pomysłu.

 

Dzięki koledze z niebieskiego kombi GT za ściągnięcie fury z trasy, niestety już tam więcej nie wróciła...

 

piter_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zawsze zdrowy rozsądek!

 

A to ze ktos przyjedzie pocwiczyć czy "do pracy" wiedząc ze jest wsrod amatorow powinien myslec i uważac 5 razy bardziej tym bardziej ktos kto prowadzi szkołę i wie jakie mogą byc zachowania niedoswiadczonego kierowcy!

 

Dajmy spokoj... kazdy koncentrowal sie na swojej jezdzie... polowa z nas jezdzi wspolnie po torach nie od dzis... bylem szarym uczestnikiem (zadnym organizatorem czy instruktorem). Przez cala niedziele IMHO nie spowodalem _zadnej_ groznej sytuacji. Wszelkie przygody unikalem rozwalajac swoj samochod wiec jesli dalej ktos chce to ciagnac to prosze konkrety i dowody.

Ta dyskusja na forum sklonila nas zeby zrobic klip z WinteOpen z naciskiem na wszystkie akcje/wymijania/wyprzedzania bokiem jakie mamy nagrane... dlatego wkrotce bedzie wiecej dowodow i bedzie mozna wyciagnac argumenty :D

 

 

Ja chciałbym podziękować dwóm jegomościom za drobną złośliwość, pewnie byli z siebie bardzo dumni.

 

Owa złośliwość polegała na tym, że jak mi zdechł motor po przycięciu dziury z wodą i stałem na poboczu z otwartą maską susząc kable i próbując odpalić motor, to dwóch cymbałów celowo zasypało mi śniegiem całe wnętrze samochodu i komore silnika tak skutecznie, że już motoru nie udało mi się uruchomić do końca dnia.

 

Było to działanie celowe, stałem na prostej i nikt nie jechał tam bokiem. Jednego - był czarnym GT - udało mi się opier.olić, drugi był z jakiegoś czarnego hatchbaka (saxo, clio?), ale nie udało mi się go dopaść na jego szczęście, bo bym chyba zamordował na miejscu sk.wiela. Dzięki nim straciłem niemal cały dzień. Dziękuję wam raz jeszcze i gratuluję pomysłu.

 

 

Ha, hahahahhhah... sprawiles ze poczulem sie dumny :P nie sadzilem, ze zepsulem wiecej niz jeden samochod :yahoo:

napewno to bylem ja bo nie pamietam tam zadnej prostej :biglol: Szkoda, ze nie udalo Ci sie odpalic samochodu... no ale tak jak piszesz musialem to celowo zrobic zebys mnie nie mogl zamordowac - mozesz to potraktowac jako obrone konieczna :rolleyes:

Edytowane przez czwartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario007, o 29 styczeń 2013 - 01:30, powiedział: Panowie zawsze zdrowy rozsądek! A to ze ktos przyjedzie pocwiczyć czy "do pracy" wiedząc ze jest wsrod amatorow powinien myslec i uważac 5 razy bardziej tym bardziej ktos kto prowadzi szkołę i wie jakie mogą byc zachowania niedoswiadczonego kierowcy! Dajmy spokoj... kazdy koncentrowal sie na swojej jezdzie... polowa z nas jezdzi wspolnie po torach nie od dzis... bylem szarym uczestnikiem (zadnym organizatorem czy instruktorem). Przez cala niedziele IMHO nie spowodalem _zadnej_ groznej sytuacji. Wszelkie przygody unikalem rozwalajac swoj samochod wiec jesli dalej ktos chce to ciagnac to prosze konkrety i dowody. Ta dyskusja na forum sklonila nas zeby zrobic klip z WinteOpen z naciskiem na wszystkie akcje/wymijania/wyprzedzania bokiem jakie mamy nagrane... dlatego wkrotce bedzie wiecej dowodow i bedzie mozna wyciagnac argumenty

 

Bartek może nie znamy się jakoś bardzo mocno gdzieś tam cześć cześć i tyle. Mnie też tam nie było i moj komentarz miał na celu zwrócenie uwagi na takie niebezpieczeństwa bo sam jestem świadkiem coraz częściej jak niektórzy zachowują sie bardzo niebezpiecznie (w nmnp w grudniu o mało nie było mega dzwona bo jeden wypadł z trasy a drugi kozak chciał pokazac co potrafi- był gdzieś filmik). Wydaje im sie że jak mają 400koni naped na cztery to już wszystko mogą!

 

Moim zdaniem osoba taka jak Ty powinna troche dać przykładu innym a i czasem pomóc radą organizatorom takich imprez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden wypadł z trasy a drugi kozak chciał pokazac co potrafi

żaden kozak kolego, ratowałem sytuacje żeby nie uderzyć, a że kolega w sti słabo ogarniał to już inna sprawa...

no skoro wiedziałeś że słabo ogarnia to tym bardziej powinienes zachować odstęp i ostrożność! Oby jak najmniej takich ratowań!

 

Chodzi o to że wszyscy musimy troche więcej przykładać uwagi aby nikomu niepotrzebnie nic się nie stało a wszystkie imprezy są fajne jak ludzie wracają do domu na kołach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek może nie znamy się jakoś bardzo mocno gdzieś tam cześć cześć i tyle. Mnie też tam nie było i moj komentarz miał na celu zwrócenie uwagi na takie niebezpieczeństwa bo sam jestem świadkiem coraz częściej jak niektórzy zachowują sie bardzo niebezpiecznie (w nmnp w grudniu o mało nie było mega dzwona bo jeden wypadł z trasy a drugi kozak chciał pokazac co potrafi- był gdzieś filmik). Wydaje im sie że jak mają 400koni naped na cztery to już wszystko mogą!

 

Moim zdaniem osoba taka jak Ty powinna troche dać przykładu innym a i czasem pomóc radą organizatorom takich imprez

 

Masz racje... trzeba zwracac na to uwage... troche zle ciebie odczytalem (tak to zazwyczaj na forum jest).

Jako 'czasem organizator' takich zabaw mam przez to kilka siwych wlosow wiecej :D

 

Widzialem ta akcje w NMnP i mam o niej prywatne zdanie :wacko: Niemniej takie zdarzenia zawsze sa tez kwestia przypadku. Doswiadczenie tez mowi, ze to wlasnie od organizatora zalezy ile bedzie takich "przypadkow". Oczywiscie najwiecej zalezy od uczestnikow, w koncu to oni sa za wiekszosc spraw odpowiedzialni lub wlasnie "nieodpowiedzialni". Dlatego ja preferuje miec mniej uczestnikow, ktorych znam niz rekord frekwencji i wolna amerykanke. Mialem juz raz przypadek, kiedy to podziekowalem grupie 5 uczestnikow wypraszajac ich za brame i oddajac pieniadze za wjazd. Dla mnie wazniejsze byly wtedy osoby, ktore sa na lotnisku pierwszy raz niz grupka "pseudo rallycrossowcow".

Na imprezach SJR bezpieczenstwo to podstawa! Jesli ktos byl na naszych imprezach to wie jak przywiazujemy do tego wage.... "Jestesmy tutaj aby sie dobrze bawic. Aby sie dobrze bawic musmy robic to bezpiecznie i postepowac wedlug wspolnie ustalonych zasad". Najlepsze w tym temacie jest to ze wystarczy dac uczestnikom mozliwosc wyjezdzenia sie i wtedy nie ma klopotu z wyprzedzaniem czy innym wpychaniem sie w kolejke. Jesli kazdy bez spinki moze wyjezdzic wiecej km niz pozwala mu sprzet i kondycja to wtedy nie ma tloku na trasie - nie ma stresujacych sytuacji.

 

Tego wlasnie zabraklo troche na Winter Open. Byly 2 trasy po ktorych jezdzilo sie minute lub dwie a czekalo w kolejce dziesiec razy tyle!!! Dlatego duzo osob odnalazlo swoje miejsce na tej 3-ciej, nielegalnej trasie gdzie bez zadnego nadzoru jezdzilo sie w kolko.

 

Jesli chodzi o organizatorów Winter Open to sa to moi znajomi... mozna miec kilka zastrzezen co do planu tras (za krotkie) ale tez nie zapominajmy, ze organizator bral pod uwage: 3 rodzaje opon (Bez Kolca, Krotki K, Dlugi K) a wiec i 3 rodzaje predkosci jakie auta rozwijaly. Usytuowanie tras i okreslona pojemnosc/skupisko aut bylo szalenie istotne aby sie lod pod wszystkimi nie zalamal.... czyli jak zwykle... jak sie spojrzy z perspektywy uczestnika i organizatora to pewne sprawy sa bardziej czytelne B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@zaj0nc, Ty byłeś tym czarnym legacy kombi? To Ty wpadłeś w tą potężną zaspę na samym początku na krótkim torze?

 

Byly tylko 2 takie ladne, czarne, legasie IV :)

Drugi byl moj, ale ja staralem sie unikac zasp - swiadomosc, ze musze wrocic na kolach ~300km do domu skutecznie hamowala prawa noge.

 

zaj0nc, wrzucisz fotki swoich drzwi? Moze byc PM. Az mnie w zoladku scisnelo, gdy zobaczylem, jak odnosisz beczke na miejsce :(

 

T.

@ filipozz

Tak to ja ;)

@ Tummi

Spoko, wrzucę jutro po południu, ale nie wiemczy na zdjęciu będzie coś widać, generalnie lusterko uchroniło mnie przed wgnieceniem drzwi i w rezultacie mam mało widoczny ślad. Złość była i trochę żal, ale co zrobić :( Początkowa euforia i jeszcze nie tak dobre opanowanie zrobiło swoje. Powoli już mi przechodzi...

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja ;)

 

nie pourywałeś nic jak Cie tam podbiło wtedy?

niezbyt ciekawie to wyglądało...

Nie, zderzak przedni cały pod spodem też nic nie ciekło, do domu zajechałem spokojnie, więc wnioskuję, że wszystko ok ;).

A widzisz, a ze środka nie wyglądało to jakoś strasznie, ot po prostu wpadłem w większą zaspę, która była za twarda i się nie ugięła pod ciężarem auta i zawisłem :huh:

 

A tak przy okazji, to kiedy będzie można obejrzeć zdjęcia z imprezy z tego toru "oficjalnego". Bo chyba był Pan fotograf "etatowy", który na pewno kilka fotek mi pstryknął. Byli też kibice, którzy pstrykali i kręcili filmiki, więc jeśli to wasi znajomi, to proszę wrzucać i udostępniać fotki i filmiki.

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę, że szukacie zdjęć z Winter Open 2013 :)

 

Tu są dwie moje galerie z soboty i niedzieli. Często bywam na imprezach AK Mazurskiego więc po każdej, na której będę obecny podrzucę Wam tu link ;)

 

http://matiasphoto.mazury.pl/gallery_plus/winter-open-2013-nowe-guty-26-01-2013/

http://matiasphoto.mazury.pl/gallery_plus/winter-open-2013-nowe-guty-27-01-2013/

 

Mam nadzieję, że będą się Wam podobać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...