Skocz do zawartości

zakup terenowki - opel frontera?


b.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To w koncu dolaczany czy staly ten naped?

 

Przepraszam był to skrót myślowy. PART TIME AWD - czyli skrzynia rozdzielcza zamiast centralnego dyfra ;) czyli stale taka sama prędkość obrotowa obu wałów napędowych - nie mylić z rozdziałem momentu obrotowego bo ten zależy od przyczepności danej osi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za wyleczenie z frontery. land rover raczej odpada. jak cos padnie to sie poplacze ze wzgledu na serwis rovera w polsce. moje zrodlo z maroka opowiadalo ze tam tybylcy w wiekszosci poruszaja sie starymi mercedesami, tymi co u nas popularnie nazywa sie chyba "beczkami".

choc tam raczej chyba lokalizacja decyduje. w jednej miejscowosci mozna spotkac na przyklad 100 % pokrycie starymi renault. chyba decyduje umiejscowienie serwisow :-)...

 

forester odpada. mam juz jedno subaru w rodzinie i na razie starczy, na drugie na pewno nie dostane pozwolenia :(

 

no to ja widze, ze chyba lepiej bedzie kupic motor crossowy. i taniej i w zasadzie niewiele jest do zepsucia. tylko trzeba by bylo prawko na motor zrobic....

 

bartek.

witam. moze ja sie wypowiem. odnosnie serwisu LR w Polsce-uwierz mi jest z nim zdecydowanie lepiej niz z serwisem subaru. LR to super auto, jestem maniakiem tej marki, ale trzeba miec do niego serce, wcale nie jest takie niezawodne jak ludzie gadaja... ale tez zawsze dojezdza i wraca na kolach, ma dusze jak zadne inne auto, dbane i serwisowane przezyje wiele... Nie wiem ile kasy chcesz przeznaczyc na auto i jaki rocznik kupic, ja jednak polecam nissana terano, patrol nie jest najlepszym wyborem (nie mowie ze jest zlym autem) bo ekstremalnych warunkow nie bedzie a w patrolu glowice wybuchaja.

Tak w ogole to polecam forum www.rajdy4x4.pl -znajdziesz tam mnostwo informacji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z tym co napisał Galik, o pekających głowicach też nieraz słyszałem, ale przytrafia się to chyba głównie przy okazji jazdy na maksa po autostradzie albo podczas zmagań w trudnym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Land Rover'a moge jak najbardziej polecic.

U mnie w rodzinie juz trzeci z kolei(range rover "classic", discovery I, discovery II). Z discovery nie mielismy i nie mamy zadnych problemow(disco II z '00, przejechane 120tys i jeszcze nic sie nie popsulo; oczywiscie regularnie przegladany; aha, warto dodac ze ostro w tylek dostaje po terenie).

polecam rowniez starsze Land Cruisery, super auta! niezawodne, swietne w terenie, a z dieslem to nawet oszczedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z tym co napisał Galik, o pekających głowicach też nieraz słyszałem, ale przytrafia się to chyba głównie przy okazji jazdy na maksa po autostradzie albo podczas zmagań w trudnym terenie.

 

Głowica w 6 cylindrowym dieslu RD28 od patrola może pęknąć, jak ją rozgrzejesz z powodu braku chłodziwa i nalejesz od razu zimnej wody do chłodnicy. Właśnie sześciocylindrowe rzędówki są na to bardzo podatne. Chociaz jećdziłem swoim kiedys ponad 0,5 h bez płynu praiwe i nic sie nie stało ! Inną małą wadą jest wyklepywanie sie zaworów w głowicach silników RD28 po przebiegu ok 150 tys. wystarczy ich wymiana i dotarcie - doświadczyłem niedomagań z powodu takiegoż zużycia (gorzej pali słabszy i bardziej dymi - ale jedzie i nic go nie zatrzyna ;-)). Ale te stare patrolowskie silniki 3,3 D i 3,3 TD były nieśmiertelne.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze toyota bedzie najlepsza ..ale droga,wiec mysle ze suzuki witara bedzie git bo w dbrej cenie.hm.do samej hiszpani masz 4 tysiace km. ile masz kasy na bryke to jest pytanie numer jeden.

jak jedziesz sam to kup crosa suzuki DR moge ci sprzedac moja prawie nowa i na bank cie nie zawiedzie.pakujesz ja i siebie do samolotu a na miescu bajka.i taniej ci wyjdzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Ble ble ble...nieprawda według mnie frontera jest zajebistym samochodem terenowym

jestem posiadaczem frontery od lat 4 i naprawde testowałem ja w takich warunkach gdzie inne samochody nie daja sobie rady(terenowe samochody)podam tu przykład

wjechałem kiedyś na strasznie bagniste pole,które było zaorane i zabronowane...przejechałem tym samochodem przez miejsce w którym nie dał sobie rady nawet ciągnik ursus C-380 z dwoma napedami...wiec to o czyms swiadczy...po za tym mam wstawione koła 270-R19-360 i podwyższone zawieszenie...

 

A na taki wyjazd polecam samochód opel Campo nie do zajeżdzenia składak zawieszenie + układ jezdny i napędowy isuzu tropera nadwozie frontery i cała reszta forda montery...Pick-up z możliwością zabudowy,jest to samochód bezawaryjny,jednym słowem terenówka nie do zarżnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...