Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to rzeczywiście EOS 300 (analogowy), to tylko bagnet Canon EF. Jeżeli jednak chodzi o EOS 300d (cyfrowy), to będą pasowały obiektywy z bagnetem EF jak również EF-S.

Do żadnego z tych aparatów nie będą pasowały szła ze starszym mocowaniem FD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Subaru jest bardzo wdzięcznym obiektem do fotografowania. Nastała wiosna, okres sprzątania (bądź odgruzowywania) i szeroko pojętego auto detailingu (chociaż styrana Impreza w swoim naturalnym środowisku również wygląda doskonale). Fajnie by było móc to uwiecznić. I z tym do Was przychodzę ;).

 

Podziwiam Wasze zdjęcia w wątkach w Nielegalu - mogę tak gapić się bez końca ;). Moglibyście nakierować mnie, amatora, jak robić dobre fotki swojego świniaka? W plenerze, detale, wnętrze, itd. Używacie pewnie też programów do wyciągania tego co najlepsze ze zdjęć - jakich?

Są do tego odpowiednie portale, ale wiem, że wśród nas również są kozacy od dobrej fotografii. Każda pomoc mile widziana ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie musi być z górnej półki (jeśli nie chcesz się tym zajmować profesjonalnie). Ważne, żeby miał jak najwięcej możliwości manualnych ustawień. Można wtedy pobawić się np. głębią ostrości, doświetleniem,itp. Oczywiście wiele rzeczy można zrobić post hoc nawet robiąc zdjęcia smartphonem.

 

Poszukaj na YT jakichś tutoriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprzęt to mam Nikona D3100 ze stackowym obiektywem. Zdecydowanie ja jestem najsłabszym ogniwem ;). Właśnie rozglądam się za literaturą i innymi materiałami. Wiadomo, temat rzeka i jest tego multum. Bardziej zależało by mi na tym, żeby ktoś bardziej naprowadził mnie na jednak dość specyficzny obszar jakim jest fotografia motoryzacyjna. Mam już kilka ciekawych linków, jak okażą się użyteczne to wrzucę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16h96v8.jpg

 

*******************************************************************************************************************************************************************************************************

 

9iwgb7.jpg

 

*******************************************************************************************************************************************************************************************************

 

2d26idw.jpg

Edytowane przez sorevell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarymi filtrami połówkowymi, ale takie efekty można też uzyskać pewnie na fotoszopie.

 

 

 

Szare połówki nie są do przyciemniania :P Nie uzyskasz tego efektu w fotoszopie.

Szare połówki służą do wyciągania detali z prześwietlonych miejsc, a jak już zrobisz zdjęcie bez szarej połówki i będzie prześwietlone, to w fotoszopie nie wyciągniesz tych detali bo i nie ma z czego wyciągnąć....

 

Polaryzacyjny najprostszy w użyciu, chociaż też nie daje efektów od razu po założeniu, trzeba wiedzieć jak go użyć.

Podstawa to dobra puszka, dobre szkło i dobry operator (nie mówię o sobie, ja się uczę od paru lat i nic :P). Resztę zrobisz sobie w fotoszopie.

 

IMG 5288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podstawa to dobra puszka, dobre szkło i dobry operator

 

najpierw szkło, później puszka, na końcu operator

 

operator, szklo, puszka ;)

 

 

Dokładnie, od 4 lat jeździmy po świecie z Nikonem D40, który nie ma lekko. Stary sprzęt, poobijany, zakurzony, leżał w błocie, wodzie, śniegu, na wyświetlaczu ma martwe pixele, na zdjęciach nasza ulubiona plamka w górnym lewym kadrze ale...

 

Jak inni czekają aż się aparat włączy D40 zrobi kilka zdjęć, jak inni się boją zabrać bo brudno, straszno, ojej zepsuje D40 dynda na sznurku i idzie z nami, spadnie, potoczy się i nic. Bateria bez ładowania starcza na 1,5 tygodnia. Raz w roku idzie sprzęt do czyszczenia, za pierwszym razem gość siarczyście przeklął i się dopytywał co my robimy z tym aparatem a jak oddawał to się dopytywał raz jeszcze bo wyjmował błoto z wnętrza  :biglol:

 

Czy "robi" dobre zdjęcia? Hm... kilka gazet je drukowało, z kilku konkursów wróciliśmy z nagrodami, wszystko ze starego poczciwego D40 na seryjnym obiektywie    ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy "robi" dobre zdjęcia? Hm... kilka gazet je drukowało, z kilku konkursów wróciliśmy z nagrodami, wszystko ze starego poczciwego D40 na seryjnym obiektywie
 

 

 

Wiesz jak to jest, też uważałem że mam super auto dopóki nie przejechałem się H6 :P Fakt, w zupełności spełnia swoje zadanie, dowiezie mnie dostojnie z puntu A do punktu B i nie zawodzi nigdy. Ale można by to było zrobić lepiej...

 

Tak samo z aparatami i szkłami. Mam w domu jeszcze pierwszą puszkę, Canona 300D, miało to kitowy obiektyw chyba 18-55. No robił zdjęcia, wszystko działało, i działa nadal co lepsze... Ale, po zmianie na wyższą półkę... no bez szans na powrót... jakościowo pod każdym względem odstaje ten sprzęt. Tak samo szkło, 18-55 zrobi zdjęcie, ale nie ma podejścia żadnego do obiektywów serii L, no nie ma szans po prostu.. zarówno pod względem jakości obrazka jak i sposobu użytkowania, szybkości itp. I to po prostu widać na zdjęciach gołym okiem :)

 

Co nie znaczy że dobrego zdjęcia nie da się zrobić "cegłą" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem małpkę Nikona (kupiona dawno temu w Malezji, modelu niestety nie pamiętam), która robiła rewelacyjne zdjęcia. Kiedyś nie wsunął się obiektyw, postanowiłem więc aparat rozebrać i ręcznie, delikatnie wsunąć... niestety uszkodziłem jakąś tasiemkę i w taki bezsensowny sposób pożegnałem się z aparatem. Co gorsza, niedługo potem wyczytałem na forach, że wystarczyło mocniej docisnąć obiektyw, bo czasem tak się zdarza :/.

 

Teraz mam lustro ale oczywiście cykam na automacie :P. Czas to zmienić i robić to świadomie (= w manualu).

O filtrach już myślałem, ale najpierw opanuję bardziej to co mam. Podejrzewam, że bardziej przydałby mi się statyw.

Łyknę trochę teorii i wyruszam w plener :). Zwłaszcza, że niedługo doprowadzę do końca wiosenne spa mojego świniaka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...