Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, skwaro napisał:

bazowa kwarantanna jest skrócona z 10 do 7 dni

to tzw. izolacja osoby chorej?

 

Chory jest w izolacji, kwarantanna dotyczy domowników - tak ostatnio czytałam. Trudno się w tym połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aga napisał:

to tzw. izolacja osoby chorej?

 

Chory jest w izolacji, kwarantanna dotyczy domowników - tak ostatnio czytałam. Trudno się w tym połapać.

Nie, kwarantanna. I zwracam honor bo od 25 stycznia skrócili tylko kwarantannę, izolacji nie, czyli w najgorszym przypadku nadal może być 17 dni. Wydawało mi się że skrócili i to i to.

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cały ten bałagan urzędniczy z izolacjami i kwarantannami jest żałosny a liczba zakażonych pulsuje, by każdorazowo osiągać minima w dni świąteczne. Zastanawiam się jak sanepid z policją (w skuteczny sposób) sprawdzają czy izolowani i będący na kwarantannie przestrzegają zakaz opuszczania miejsca pobytu?

 

Opierając się na dzisiaj podanych danych to 39 114 nowych zakażonych i 683 853 osób na kwarantannie. Przecież nikt ich nie jest w stanie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szürkebarát napisał:

... cały ten bałagan urzędniczy z izolacjami i kwarantannami jest żałosny a liczba zakażonych pulsuje, by każdorazowo osiągać minima w dni świąteczne. Zastanawiam się jak sanepid z policją (w skuteczny sposób) sprawdzają czy izolowani i będący na kwarantannie przestrzegają zakaz opuszczania miejsca pobytu?

 

Opierając się na dzisiaj podanych danych to 39 114 nowych zakażonych i 683 853 osób na kwarantannie. Przecież nikt ich nie jest w stanie sprawdzić.

Do mojej córki tylko dzwonili na nasz telefon w sensie mój lub żony. Ale do jej koleżanek z klasy WOT kilka razy przyjechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze wiedziałem, że jestem pozytywną osobą.

 

Swoją drogą ciekawy temat kwarantanny itd.

 

Bo jeśli nie poda się mieszkańców to oni nie mają? :question:

 

Screenshot_20220201-071757_Firefox.jpg

Edytowane przez niebieskiultras
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, niebieskiultras napisał:

Od zawsze wiedziałem, że jestem pozytywną osobą.

 

Swoją drogą ciekawy temat kwarantanny itd.

 

Bo jeśli nie poda się mieszkańców to oni nie mają? :question:

 

Screenshot_20220201-071757_Firefox.jpg

I skończyło się rumakowanie. :oops:

 

Jeśli nie poda się mieszkańców to, jak w innych przypadkach chorobowych, oni nie są zdrowi tylko są niezdiagnozowani :biglol: . A jeśli powie się, że chory samotnie to oprócz sanepidu i policji zacznie wydzwaniać opieka społeczna. Tak było rok temu, gdy moja mama przeżyła covidowe zapalenie płuc.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Łukasz Zioła napisał:

Do mojej córki tylko dzwonili na nasz telefon w sensie mój lub żony. Ale do jej koleżanek z klasy WOT kilka razy przyjechał

Pedofile czy potencjalni narzeczeni ;) ? Bo za mundurem panny sznurem, przecież. Jak sobie przypomnę tych z WOT, broniących drzwi w publicznych przychodniach w poprzednich falach koronawirusa... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj w tym roku duperele chińskie będą się mocno cenić:

Z Azji do Europy stawki wzrosly wedlug FBX ->

Od Azji do Europy Pólnocnej stawki wzrosly o 1% do 14 578 USD za 40 stopowe kontenery.

Od Azji do portów Morza Sródziemnego stawki wzrosly o 4% do 14 158 USD 40 stopowe kontenery.

 

Życzę szczęśliwego Nowego Roku Chińskiego - Tygrysa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babia Góra skiturowo i zagubiona czołówka ;) Tradycyjnie wyjście 2h przed świtem. Jak na tę górę, to warunki, były całkiem niezłe, krótkie okno pogodowe. Śniegu miejscami 1-1.5 m, jedynie na grani mało, przewiany albo gips.

 

20220201_085110.thumb.jpg.067955a04c070b20c4fcf59af515b616.jpg

 

20220201_081523.thumb.jpg.eaacfc67c175b3a507c680df20f3f2aa.jpg

 

20220201_081345.thumb.jpg.da0911a83c30aac21820290ec142efa4.jpg

 

20220201_075232.thumb.jpg.cd8918840576b80af604f652b975fa2b.jpg

 

20220201_075229.thumb.jpg.37463ecb29cd52677106733f4b732bdc.jpg

 

20220201_075112.thumb.jpg.7689430e4c030f9555f32ca8867b5cab.jpg

 

20220201_074106.thumb.jpg.e4ae5ec40c47b070ea19c39ef0a6d5f1.jpg

 

20220201_073918.thumb.jpg.69fa209c5789a264313a38a0ef3e5a1e.jpg

 

20220201_073916.thumb.jpg.df85a7c643e230d74ed61c1386917e7a.jpg

 

20220201_073908.thumb.jpg.f23225b9a39c7bfa414fb9d2d28339c2.jpg

 

 

20220201_075227.jpg

  • Super! 19
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

... Wynik testu PCR: negatywny.

 

No to idę po piwo bo jutro trzeba spieprzać do pracy. Przecież nie będę dłużej ryzykował, żeby mnie Chora Żona zaraziła. :biglol:

Czekaj, to tak moznesz?

 

Czyli jak Zona jest dodatnia a Ty ujemny to nie musisz i tak siedziec na kwarantannie?

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Tylko, że z psem wychodzić nie wolno. Tak twierdzi www.gov.pl . Chyba, że na swoją posesję?

 

Daję słowo, trwa to niecały jeden dzień a już mam po dziurki w nosie tych absurdów.

 

Witam w klubie!

Przechodziłem przez ten system w pierwszej połowie grudnia i moim jedynym wnioskiem po bałaganie jakiego byłem ofiarą jest to, że na pewno nie pójdę się testować dobrowolnie już nigdy na to badziewie.

 

5 godzin temu, Aga napisał:

Powinieneś się zbadać razem z żoną, aczkolwiek nie wiem, czy w takim wypadku na zniesienie kwarantanny u osoby negatywnej nie ma wpływu liczba przyjętych dawek szczepionki.

 

Córka koleżanki ma covid, pojechały tydzień temu na wymaz razem, córka poz., koleżanka (3G) neg. i znieśli z niej kwarantannę po tym wyniku. IMHO to absurdalne, bo obie siedzą razem w domu, ale oficjalnie koleżanka kwarantanny nie ma...

Córka ma izolację na pewno krótszą niż 10 dni...

 

Takie rzetelne mamy testy i system ogarniania sytuacji. 

 

4 godziny temu, Aga napisał:

to tzw. izolacja osoby chorej?

 

Chory jest w izolacji, kwarantanna dotyczy domowników - tak ostatnio czytałam. Trudno się w tym połapać.

 

Serio? ;)

 

3 godziny temu, Szürkebarát napisał:

... cały ten bałagan urzędniczy z izolacjami i kwarantannami jest żałosny a liczba zakażonych pulsuje, by każdorazowo osiągać minima w dni świąteczne. Zastanawiam się jak sanepid z policją (w skuteczny sposób) sprawdzają czy izolowani i będący na kwarantannie przestrzegają zakaz opuszczania miejsca pobytu?

 

Opierając się na dzisiaj podanych danych to 39 114 nowych zakażonych i 683 853 osób na kwarantannie. Przecież nikt ich nie jest w stanie sprawdzić.

 

Dlatego wymyślają aplikację...tylko jakoś nie zorientowałem się, by państwo kupowało ludziom telefony i płaciło za usługi telekomunikacyjne niezbędne do wdrożenia takiej aplikacji.

Kolejny bzdet!

 

3 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Od zawsze wiedziałem, że jestem pozytywną osobą.

 

Swoją drogą ciekawy temat kwarantanny itd.

 

Bo jeśli nie poda się mieszkańców to oni nie mają? :question:

 

I TY, tego nie rozumiesz? Czyż to nie daje do myślenia.

 

Premiera Kanady już spacyfikowali, nasi podobno niedawno mieli ćwiczenia z ewakuacji. W średniowieczu zarazy trwały krócej a teraz podobno jesteśmy tacy nowocześni.

Ciekawe ile gniotów jeszcze da się wcisnąć ludziom zanim zaczną formułować samodzielne wnioski na podstawie tego co widzą dookoła a nie tego co im pokazują w rozmaitych telewizjach i na mediach ...he, he... społecznościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, piwozniak napisał:

Czyli jak Zona jest dodatnia a Ty ujemny to nie musisz i tak siedziec na kwarantannie?

Jak "Ty" jest zaszczepiony i ma wynik ujemny, to nie musi. 

 

Czego nie rozumiesz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Aga napisał:

Jak "Ty" jest zaszczepiony i ma wynik ujemny, to nie musi. 

 

Czego nie rozumiesz ;)

 

No to od końca.

 

Niestety - musi. Do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu przez współmieszkańca. Przecież można się zarazić w dziesiątym dniu choroby współmieszkańca, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Aga napisał:

Jak "Ty" jest zaszczepiony i ma wynik ujemny, to nie musi. 

 

Czego nie rozumiesz ;)

 

 

Szczerze mowiac to niczego juz nie rozumiem ;)

 

 

 

 

EDIT:

 

To jeszcze w temacie TY...

Mialem sasiada, w moim wieku jakos tak, mial szkole jazdy.

Wpadlem na pomysl ze chce polskie prawko, bo na tym co mialem mozna bylo jezdzic 6 mcy czy jakos tak, a ja juz pare lat jezdzilem.... :) 

 

Cos tam mozna "przepisac", ale i tak ktorys egzamin sie zdaje, wiec stwierdzilem ze szybciej bedzie jak po prostu wyrobie sobie prawko.

Ide wiec do sasiada z zapytaniem czy by sie pare razy ze mna nie przejechal i stwierdzil czy obleje czy nie (oczywiscie stwierdzil ze obleje na bank)....

 

No i on mowi cos takiego: "To moze bedzie w srode o 19?"

Mysle sobie, o co mu chodzi? Ale mowie ze moze bedzie...

 

Gosciu skonfundowany, pyta ale na pewno bedzie?

 

Kurcze, ale co on ma na mysli, wiec niesmialo pytam, ale CO bedzie w srode o 19?

 

A ten do mnie: No Ty....

 

 

Edytowane przez piwozniak
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Szürkebarát napisał:
36 minut temu, Aga napisał:

Jak "Ty" jest zaszczepiony i ma wynik ujemny, to nie musi. 

 

Czego nie rozumiesz ;)

 

No to od końca.

 

Niestety - musi. Do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu przez współmieszkańca. Przecież można się zarazić w dziesiątym dniu choroby współmieszkańca, nieprawdaż?

 

przecież plus i minus - daje minus, to nie musi B)

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Neutrino33 napisał:

 

Witam w klubie!

Przechodziłem przez ten system w pierwszej połowie grudnia i moim jedynym wnioskiem po bałaganie jakiego byłem ofiarą jest to, że na pewno nie pójdę się testować dobrowolnie już nigdy na to badziewie.

 

 

Takie rzetelne mamy testy i system ogarniania sytuacji. 

 

 

Serio? ;)

 

 

Dlatego wymyślają aplikację...tylko jakoś nie zorientowałem się, by państwo kupowało ludziom telefony i płaciło za usługi telekomunikacyjne niezbędne do wdrożenia takiej aplikacji.

Kolejny bzdet!

 

 

I TY, tego nie rozumiesz? Czyż to nie daje do myślenia.

 

Premiera Kanady już spacyfikowali, nasi podobno niedawno mieli ćwiczenia z ewakuacji. W średniowieczu zarazy trwały krócej a teraz podobno jesteśmy tacy nowocześni.

Ciekawe ile gniotów jeszcze da się wcisnąć ludziom zanim zaczną formułować samodzielne wnioski na podstawie tego co widzą dookoła a nie tego co im pokazują w rozmaitych telewizjach i na mediach ...he, he... społecznościowych.

Z pierwszym akapitem zgadzam się całkowicie, żona już zrobiła kilkakrotnie :facepalm: że to zrobiła i to "systemowo" czyli z podaniem wyniku do NFZ i sanepidu.

 

Do trzeciego akapitu - serio. I dodzwonić się nie można żeby usłyszeć tak albo nie.

 

Jeśli zaś chodzi o aplikację to nie zainstalowałem i nie zainstaluję. Używam w działalności zawodowej swojego prywatnego numeru (wiem, nieprofesjonalne to jednak ma dobre strony) ale tym razem karta SIM jest w telefonie, który jest własnością firmy dla której pracuję. A na nim, zgodnie z polityką firmy, nie wolno samodzielnie instalować aplikacji. W szczególności takich śledzących.

 

Moja przygoda z systemem z powodu zakażenia się Chorej Żony, uruchomiła mi w mózgu programy ucieczkowe. W PRL byliśmy prymitywnie choć dość skutecznie inwigilowani przez system w rozmaity sposób. Obecnie stosowane wobec nas technologie pozyskiwania danych o nas, które przetwarza nie wiadomo kto, są o kilka rzędów wielkości dokładniejsze.

 

Chora Żona dostała właśnie informację o darmowej dostawie pulsooksymetru, który po zainstalowaniu na jej telefonie aplikacji będzie wysyłał dane o saturacji, tętnie, temp. ciała dokądś tam. To ma być po to żeby zdalnie można było pomóc choremu. Ani ona ani ja tego nie chcemy.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, piwozniak napisał:

 

Szczerze mowiac to niczego juz nie rozumiem ;)

 

 

 

 

EDIT:

 

To jeszcze w temacie TY...

Mialem sasiada, w moim wieku jakos tak, mial szkole jazdy.

Wpadlem na pomysl ze chce polskie prawko, bo na tym co mialem mozna bylo jezdzic 6 mcy czy jakos tak, a ja juz pare lat jezdzilem.... :) 

 

Cos tam mozna "przepisac", ale i tak ktorys egzamin sie zdaje, wiec stwierdzilem ze szybciej bedzie jak po prostu wyrobie sobie prawko.

Ide wiec do sasiada z zapytaniem czy by sie pare razy ze mna nie przejechal i stwierdzil czy obleje czy nie (oczywiscie stwierdzil ze obleje na bank)....

 

No i on mowi cos takiego: "To moze bedzie w srode o 19?"

Mysle sobie, o co mu chodzi? Ale mowie ze moze bedzie...

 

Gosciu skonfundowany, pyta ale na pewno bedzie?

 

Kurcze, ale co on ma na mysli, wiec niesmialo pytam, ale CO bedzie w srode o 19?

 

A ten do mnie: No Ty....

 

 

 

Rozumie osoba? :biglol:

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piwozniak napisał:

Zreszta wystarczy kierowac sie prosta formula do wyliczenia dlugosci kwarantanny.

 

istockphoto-536754333-170667a.jpg.858fe16f92a67f36310f44426d36b489.jpg

To jest dość czytelne i jakbym się skupił to doszedł bym o co kaman. Ale dzisiaj cieszę się negatywnym wynikiem testu więc może jutro.

 

Miałem nauczyciela matematyki (szkoła średnia), który na zmianę jedną ręką pisał na jednej tablicy a drugą ścierał z drugiej. Podobnie wyglądało sprawdzanie klasówek - jedną ręką sprawdzał klasówki a drugą wpisywał ocenę do dziennika klasowego.

 

Imienia nie pamiętam, nazwisko Wesołowski. Pseudonim nadany przez uczniów - Mandaryn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subleo napisał:

Babia Góra skiturowo i zagubiona czołówka ;) Tradycyjnie wyjście 2h przed świtem. Jak na tę górę, to warunki, były całkiem niezłe, krótkie okno pogodowe. Śniegu miejscami 1-1.5 m, jedynie na grani mało, przewiany albo gips.

 

20220201_085110.thumb.jpg.067955a04c070b20c4fcf59af515b616.jpg

 

20220201_081523.thumb.jpg.eaacfc67c175b3a507c680df20f3f2aa.jpg

 

20220201_081345.thumb.jpg.da0911a83c30aac21820290ec142efa4.jpg

 

20220201_075232.thumb.jpg.cd8918840576b80af604f652b975fa2b.jpg

 

20220201_075229.thumb.jpg.37463ecb29cd52677106733f4b732bdc.jpg

 

20220201_075112.thumb.jpg.7689430e4c030f9555f32ca8867b5cab.jpg

 

20220201_074106.thumb.jpg.e4ae5ec40c47b070ea19c39ef0a6d5f1.jpg

 

20220201_073918.thumb.jpg.69fa209c5789a264313a38a0ef3e5a1e.jpg

 

20220201_073916.thumb.jpg.df85a7c643e230d74ed61c1386917e7a.jpg

 

20220201_073908.thumb.jpg.f23225b9a39c7bfa414fb9d2d28339c2.jpg

 

 

20220201_075227.jpg

Lubie, podziwiam, szanuje. :) 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...