Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jkarp napisał:

Co z tą obniżka akcyzy na paliwa? Parę dni ceny pięknie zmalały a teraz znow okolicach 5,80 zł 95.

Cena baryłki ropy poszła w górę na rynkach światowych i już po obniżce ....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jkarp napisał:

Przecież sprzedaja ze starych baryłek, mają w cysternach te z poprzedniego tygodnia :)

Nie ma znaczenia, ważne że jest powód żeby podnieść ceny.

 

P.S. Polski ład uderzył mnie mocniej niż myślałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jkarp napisał:

Przecież sprzedaja ze starych baryłek, mają w cysternach te z poprzedniego tygodnia :)

To nie wiesz że zawsze tak było że cena na świecie idzie do góry to na stacjach następnego dnia cena też idzie do góry pomimo starych zapasów w silosach , a jak cena na świecie tanieje to u nas dopiero po 2 tygodniach bo mają jeszcze zapasy starego drożej kupionego.

  • Zdrówko! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz że zawsze tak było że cena na świecie idzie do góry to na stacjach następnego dnia cena też idzie do góry pomimo starych zapasów w silosach , a jak cena na świecie tanieje to u nas dopiero po 2 tygodniach bo mają jeszcze zapasy starego drożej kupionego.

Wiem wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jkarp napisał:


A możesz coś bliżej ujawnić, jeśli to nie zbyt prywatne? bo ja nie wiem co robić, czy chcieć ulgę czy nie

Nie mogę z oczywistych względów, a ulgę jakąś bym chciał, ale mi nie przysługuje. Jak piszesz o uldze dla kasy średniej to jak masz pewność że Twoje zarobki w całym roku się zmieszczą w przedziale 5701-11 141zł brutto to możesz o nią wystąpić do pracodawcy, chociaż nie wiem czy już nie za późno na składanie deklaracji. Jak nie to odliczą Ci od podatku w rozliczeniu PIT. Chyba że pracodawca zastosuje rozporządzenie z 7 stycznia to i tak będzie Ci naliczał ulgę jak Ci przysługuje wg niego, a ew. dopłatę podatku Ci naliczą w PIT. Tyle że to rozporządzenie łamie ustalenia ustawy i za jego stosowanie grozi odpowiedzialność karno-skarbowa. Ale to też nie do końca bo Morawiecki powiedział że jak wpadasz w ulgę ale wg starych zasad zarabiałbyś więcej to masz być rozliczany wg zasad z zeszłego roku nie wg polskiego ładu. Generalnie jest gruby burdel w przepisach.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Nie mogę z oczywistych względów, a ulgę jakąś bym chciał, ale mi nie przysługuje. Jak piszesz o uldze dla kasy średniej to jak masz pewność że Twoje zarobki w całym roku się zmieszczą w przedziale 5701-11 141zł brutto to możesz o nią wystąpić do pracodawcy, chociaż nie wiem czy już nie za późno na składanie deklaracji. Jak nie to odliczą Ci od podatku w rozliczeniu PIT. Chyba że pracodawca zastosuje rozporządzenie z 7 stycznia to i tak będzie Ci naliczał ulgę jak Ci przysługuje wg niego, a ew. dopłatę podatku Ci naliczą w PIT. Tyle że to rozporządzenie łamie ustalenia ustawy i za jego stosowanie grozi odpowiedzialność karno-skarbowa. Ale to też nie do końca bo Morawiecki powiedział że jak wpadasz w ulgę ale wg starych zasad zarabiałbyś więcej to masz być rozliczany wg zasad z zeszłego roku nie wg polskiego ładu. Generalnie jest gruby burdel w przepisach.

 

Ryczalt?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skwaro napisał:

Nie mogę z oczywistych względów, a ulgę jakąś bym chciał, ale mi nie przysługuje. Jak piszesz o uldze dla kasy średniej to jak masz pewność że Twoje zarobki w całym roku się zmieszczą w przedziale 5701-11 141zł brutto to możesz o nią wystąpić do pracodawcy, chociaż nie wiem czy już nie za późno na składanie deklaracji. Jak nie to odliczą Ci od podatku w rozliczeniu PIT. Chyba że pracodawca zastosuje rozporządzenie z 7 stycznia to i tak będzie Ci naliczał ulgę jak Ci przysługuje wg niego, a ew. dopłatę podatku Ci naliczą w PIT. Tyle że to rozporządzenie łamie ustalenia ustawy i za jego stosowanie grozi odpowiedzialność karno-skarbowa. Ale to też nie do końca bo Morawiecki powiedział że jak wpadasz w ulgę ale wg starych zasad zarabiałbyś więcej to masz być rozliczany wg zasad z zeszłego roku nie wg polskiego ładu. Generalnie jest gruby burdel w przepisach.

Ja dostałem po kieszeni w wysokości około 10% wynagrodzenia netto. Żeby było bardziej groteskowo to już za grudzień, kiedy jeszcze "polski ład" nie był prawem.

 

Podobno mam to odzyskać przy rozliczeniu PIT za 2022 rok ale jakoś im nie wierzę a nawet gdybym wierzył to na pewno kwota będzie pomniejszona o 10% już inflację. Taki jest mój osobisty wkład do "polskiego ładu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzut zarobków tzw. klasy średniej jest duży. Ale co to za klasa średnia z 5700 brutto. Albo pusty portfel albo pusty bak, no można pół na pół...
Teoretycznie wszystko jasne tylko teraz albo wystąpić do pracodawcy o niestosowanie ulgi - takie formularze dostaliśmy albo nic nie robić... I tak nie wiadomo co lepsze. Ja pier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...