Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sartek napisał(a):

Nie omieszkam :)

 

Godzinę temu, tremba napisał(a):

W środku jeszcze lepsza miniaturka, polecam zajrzeć jak udostępnią :)

Słyszałem że nie będzie możliwości wejścia do wnętrza.

Jest ciasno, rozważano rozcięcie kadłuba. Nie wiem jak to w końcu będzie. 

Osobiście byłem we wnętrzu takiej łódki i powiem że jest tak ciasno że trudno mi sobie wyobrazić turystów swobodnie wchodzących do wnętrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mechanik napisał(a):

 

Słyszałem że nie będzie możliwości wejścia do wnętrza.

Jest ciasno, rozważano rozcięcie kadłuba. Nie wiem jak to w końcu będzie. 

Osobiście byłem we wnętrzu takiej łódki i powiem że jest tak ciasno że trudno mi sobie wyobrazić turystów swobodnie wchodzących do wnętrza. 

 

Dokładnie - miejsce jest, ale na torpedy ;) 

Bez większej demolki można by było zdjąć poszycie kadłuba chociażby fragmentami i zastąpić je jakimś przezroczystym materiałem - wtedy wszyscy mogliby zobaczyć konstrukcję, instalacje, urządzenia ....  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mechanik napisał(a):

jest tak ciasno że trudno mi sobie wyobrazić turystów swobodnie wchodzących do wnętrza

Dokładnie tak, w maszynie nawet krasnale maja kłopot. Nie sadze ze będzie można wszędzie zajrzeć, choć gdzieś czytałem ze mają udostępnić wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mechanik napisał(a):

Słyszałem że nie będzie możliwości wejścia do wnętrza.

Szkoda, zajrzałbym, ale rozumiem też ograniczenia.

 

6 minut temu, Henryk82 napisał(a):

to chyba w tej łodzi załoga liczyła 6 - 10 osób

Wikipedia mówi 18-21 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sartek napisał(a):

Ale on jest... nieduży.

 

2 godziny temu, tremba napisał(a):

W środku jeszcze lepsza miniaturka, polecam zajrzeć jak udostępnią :)

Na oko jak niemiecki (nazistowski) U-boot 7C. Chociaż nie, 7C jednak były większe.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tremba napisał(a):

Dokładnie tak, w maszynie nawet krasnale maja kłopot. Nie sadze ze będzie można wszędzie zajrzeć, choć gdzieś czytałem ze mają udostępnić wnętrze.

Tak, jednak będzie przygotowana "ścieżka" - wycieto w kadlubie wejście i wyjście, zdemontowano jeden z silników. 

Screenshot_20231124-140701.png

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mechanik napisał(a):

Osobiście wolałbym aby to miejsce zajął ORP Orzeł, typ kilo, jednak jak widzę jest jeszcze w służbie jako jedyny okręt podwodny polskiej MW (jednocześnie najstarszy na świecie w służbie). 

 

Na Świętojańskiej mówią, że Orzeł coś mało bojowy się zrobił więc może już niedługo dołączy do Sokoła ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mechanik napisał(a):

Osobiście wolałbym aby to miejsce zajął ORP Orzeł, typ kilo, jednak jak widzę jest jeszcze w służbie jako jedyny okręt podwodny polskiej MW (jednocześnie najstarszy na świecie w służbie). 

 

11 minut temu, Blixten napisał(a):

 

Na Świętojańskiej mówią, że Orzeł coś mało bojowy się zrobił więc może już niedługo dołączy do Sokoła ;) 

Ale to nadal ten sam, który swego czasu internowano w Tallinie?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mechanik napisał(a):

Nie, 

To trzeci okręt o tej nazwie. 

Do morza zostałem wpuszczony w życiu niejednokrotnym zaciągiem a zaczęło się chyba od tego, że mój ojciec z upodobaniem, w latach 60tych, czytał (tygodnik?) "Morze". Ja się później wciągnąłem przez "Miniatury morskie", o K.O. Borcharddzie nie ma co gadać a "Okrętu" lepiej nie wspominać bo niepoprawny politycznie. "Okrutne morze", tak, to jest poprawne politycznie. Obie te książki stoją u mnie na półce obok siebie. Jaki ma tytuł ta książka o buncie, na którymś HMS krążowniku, gdzie marynarze musieli bez przerwy chodzić w komorze amunicyjnej żeby woda na deku nie zamarzła i nie zrobiło się lodowisko? Już wiem! "HMS Ulisses"!

 

Bardzo proszę nie pluć na mnie od razu. Jakież to bojowe sukcesy osiągały kolejne podwodne ORP "Orły" żeby warto było je utrzymywać jako obiekty muzealne? Taniej i według obecnej poprawności politycznej, było by sprowadzić do Polski rozwalone na Ukrainie rosyjskie czołgi i porozstawiać je to tu to tam w Polsce. Tak jak to hurra RP obłąkańcy już próbowali zrobić.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Bardzo proszę nie pluć na mnie od razu. Jakież to bojowe sukcesy osiągały kolejne podwodne ORP "Orły" żeby warto było je utrzymywać jako obiekty muzealne? Taniej i według obecnej poprawności politycznej, było by sprowadzić do Polski rozwalone na Ukrainie rosyjskie czołgi i porozstawiać je to tu to tam w Polsce. Tak jak to hurra RP obłąkańcy już próbowali zrobić.


Warto ?


Taniej ?


Pluć nie zamierzam, ale trudno mi zrozumieć to podejście, przyznaję. 
Oby kolejni obłąkańcy nie sprzedali wszystkiego co zostało za grosze, a muzea nie zmieniły się w kolejną placówkę Lidla, czy innej Biedronki, bo życie nie polega jedynie na konsumpcji. 

 

Osobiście bardzo cieszę się, ze gdyńskie muzeum MW wzbogaciło się o tak cenny eksponat. 
 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blixten napisał(a):


Warto ?


Taniej ?


Pluć nie zamierzam, ale trudno mi zrozumieć to podejście, przyznaję. 
Oby kolejni obłąkańcy nie sprzedali wszystkiego co zostało za grosze, a muzea nie zmieniły się w kolejną placówkę Lidla, czy innej Biedronki, bo życie nie polega jedynie na konsumpcji. 

 

Osobiście bardzo cieszę się, ze gdyńskie muzeum MW wzbogaciło się o tak cenny eksponat. 
 

 

Cieszę się z każdego sukcesu Gdyni. Nie znam przypadku żeby, za grosze albo ich miliardy, jakieś muzeum w Polsce zmieniło się kolejny market.

PS. Jeszcze nie wszystkie czołgi z II Wojny Światowej zostały w Polsce zdjęte z postumentów a już obłąkańcy próbują ustawiać swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skwaro napisał(a):

Że dziś znów był spacerek po lesie, trochę zimno, trochę wiało, ale sezon na grzyby nadal trwa :) Jeszcze nigdy o tej porze roku nie zbierałem grzybów :)

20231124_130051.jpg

To z blaszkami to co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...