Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w niedziele ruszam z pierwszą turą. A za tydzień w sobotę druga, to już przestaje być hobbystką tylko mała manufaktura,  bo  po tym jak znajomi degustowali moje wyroby każdy chce teraz na święta :D 

 

Po raz pierwszy będę wędzić słoninę ze skórą i nie wiem jak długa ją trzymać we wędzarni. Na pewno będę musiał ją dać do wędzarni  po uwędzeniu szynek schabów  bo 60 stopni dla słoniny może być za wysoko chyba.

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, siara76 napisał:

Że się wędzi

czy ty tam jakiś pułk wojska potajemnie dokarmiasz? poprzednio wędziłes podobna ilość - tydzień lub dwa przede mną. Ja zrobiłem 12 kg mięsa i jeszcze mam tyle, ze na święta chyba tylko łososia na zimno będe robił. Choć po chwili namysłu może jednak też bym za tydzień jakieś mięsko zrobił - pretekst jest - boczek sie kończy a jajka ze sklepowym tak nie smakują :)

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, STIFF napisał:

czy ty tam jakiś pułk wojska potajemnie dokarmiasz? poprzednio wędziłes podobna ilość - tydzień lub dwa przede mną. Ja zrobiłem 12 kg mięsa i jeszcze mam tyle, ze na święta chyba tylko łososia na zimno będe robił. Choć po chwili namysłu może jednak też bym za tydzień jakieś mięsko zrobił - pretekst jest - boczek sie kończy a jajka ze sklepowym tak nie smakują :)

Wystarczy że pochwalił się znajomym i dalszej rodzinie i odpędzić się już nie może lub to pretekst do rozgrzewania się przy nalewkach :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

Wystarczy że pochwalił się znajomym i dalszej rodzinie i odpędzić się już nie może lub to pretekst do rozgrzewania się przy nalewkach :biglol:

Dokładnie dla znajomych , kolegów i sąsiadów:D a że mam ich sporrro to jeszcze będę wedził przed świętami:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wykręciłem się z trybów budowy jakie mnie wciągnęły dzisiaj, a było masakrycznie :facepalm: . Umyłem Subaraka bo już zaczynałem słyszeć, jak sól zaczyna go wpieprzać. Wiem, jutro usłyszę ten odgłos ponownie bo temperatura znowu będzie przechodzić przez zero więc posolą a przede mną droga na północ.

 

Może uda się wypatrzeć kometę Leonarda? Lornetka naszykowana, teleskop nie ale cygaro naszykowane :D . Na wypadek gdyby niebo było zachmurzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Umyłem Subaraka bo już zaczynałem słyszeć, jak sól zaczyna go wpieprzać. Wiem, jutro usłyszę ten odgłos ponownie

Phi, co mam powiedzieć ja- właściciel 14-sto letniego Forestera styranego wyprawami...

To już chyba ostatni rok kiedy jeździ zimą. Jeszcze tylko Kaukaz Północy i emerytura dla Forka:faja:

Edytowane przez Daniel Janus
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Daniel Janus napisał:

Phi, co mam powiedzieć ja- właściciel 14-sto letniego Forestera styranego wyprawami...

To już chyba ostatni rok kiedy jeździ zimą. Jeszcze tylko Kaukaz Północy i emerytura (dla Niego):faja:

Ludzki pan z ciebie @Daniel Janus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siara76 napisał:

Dokładnie dla znajomych , kolegów i sąsiadów:D 

 

to ja mam strasznie leniwych znajomych. Bo jednak uwędzić to nie problem ale zapeklować większą ilość, doprawić, ostrzykać to już jest kłopot - choćby z miejscem gdzie to trzymać - teraz lepiej ale jak jest cieplej to nie ma tyle miejsca w lodówkach. Powiązać sznurkiem mogę ale mówię - macie tu przepis na zalewę, kupcie strzykawkę i przywieźcie gotowe mięso. To nie - leniuchy - wolą przyjechac z flaszka na gotowe :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Daniel Janus napisał:

Phi, co mam powiedzieć ja- właściciel 14-sto letniego Forestera styranego wyprawami...

To już chyba ostatni rok kiedy jeździ zimą. Jeszcze tylko Kaukaz Północy i emerytura dla Forka:faja:

Północny Kaukaz...czy może Kabardynia wchodzi w grę? Mineralne Wody, Nalczik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Neutrino33 napisał:

Północny Kaukaz...czy może Kabardynia wchodzi w grę? Mineralne Wody, Nalczik?

Tak, Kabardyno-Bałkaria, Czeczenia, Dagestan. To moje czwarte podejście do wyprawy w tym kierunku. Zawsze coś... a ostatnio zamknięte rosyjskie granice dla Polaków.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...