Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, skwaro napisał:

Ja jeszcze muszę chwilę poczekać żeby do tego wrócić :)

Ja zacząłem na przełomie lat 80tych i 90tych. Kolega (z wojska), który już wybudował bo był w budowlance "umocowany", gdy go zapytałem jak to zrobić żeby było dobrze to mi odpowiedział: dla siebie budujesz czy na sprzedaż? Odpowiedziałem, że dla siebie. On na to to buduj z czego i jak chcesz byle z najlepszych materiałów. Ja na to, że nie ma. On na to: masz pieniądze? Jeśli masz to buduj z czego chcesz byle z najlepszych materiałów. Jeśli nie masz to nie zaczynaj. :)

7 minut temu, skwaro napisał:

Ja fanem porterów nie jestem, ale moim skromnym zdaniem przy Imperatorze Bałtyckim od Pinty Żywiec to barwiona woda. Zresztą jak wszystko z przemysłowych browarów. Kiedyś z ciekawości spróbowałem też APA i Session IPA od nich, szkoda pieniędzy bo koło prawdziwej APY czy IPY to nawet nie stało. Bardzo przyzwoita jest obecnie Session IPA z Pinty do kupienia w Lidlu w całkiem znośnej cenie. 

Z ciekawości wypiłem Imperatora jest ok jednak jako daily tego z Żywca nie przebije. IPA i APA są dla mnie zbyt wyperfumowane, pachnące. I nie rozumiem dlaczego mamy pić piwo ze słodów z USA skoro przez wieki rodzime słody wystarczały. Bo taka moda?

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, skwaro napisał:

Ja fanem porterów nie jestem, ale moim skromnym zdaniem przy Imperatorze Bałtyckim od Pinty Żywiec to barwiona woda. Zresztą jak wszystko z przemysłowych browarów. Kiedyś z ciekawości spróbowałem też APA i Session IPA od nich, szkoda pieniędzy bo koło prawdziwej APY czy IPY to nawet nie stało. Bardzo przyzwoita jest obecnie Session IPA z Pinty do kupienia w Lidlu w całkiem znośnej cenie. 


Cały sek w tym, że czasami (jak i w przypadku cygar) producenci piw też wykraczają poza pewne granice danego rodzaju piwa, żeby przewyższyć np. ekstraktem, czy % konkurencję i zdobyć nieświadome grono odbiorców, które myślą, że jak ten porter ma 1.5% więcej ekstraktu, to znaczy automatycznie, że jest lepszy. Dlatego zatarła się różnica między lagerami a pilznerami, tworzac podwójnie chmielone lagery, które sa bardziej gorzkie niż pilznery, oraz powoli tworząc jakieś dziwadła typu doubleIPA czy Triplehop. No i to samo robi się ze stoutami i porterami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Panbenonium napisał:


Cały sek w tym, że czasami (jak i w przypadku cygar) producenci piw też wykraczają poza pewne granice danego rodzaju piwa, żeby przewyższyć np. ekstraktem, czy % konkurencję i zdobyć nieświadome grono odbiorców, które myślą, że jak ten porter ma 1.5% więcej ekstraktu, to znaczy automatycznie, że jest lepszy. Dlatego zatarła się różnica między lagerami a pilznerami, tworzac podwójnie chmielone lagery, które sa bardziej gorzkie niż pilznery, oraz powoli tworząc jakieś dziwadła typu doubleIPA czy Triplehop. No i to samo robi się ze stoutami i porterami.

Korporacyjnie spieprzyć porter?! Obłęd.

 

No to wróćmy do źródeł, choć nawet nazwa Englisch Brunnen jest już zawłaszczona korporacyjnie :biglol:  ale od zaprzyjaźnionego domowego piwowara ze Śląska wypiję wszystko, nawet IPĘ czy APĘ :yahoo:. Tylko kiedy? Bo czasu co raz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Szürkebarát napisał:

 ciekawości wypiłem Imperatora jest ok jednak jako daily tego z Żywca nie przebije. IPA i APA są dla mnie zbyt wyperfumowane, pachnące. I nie rozumiem dlaczego mamy pić piwo ze słodów z USA skoro przez wieki rodzime słody wystarczały. Bo taka moda?

Co kto lubi, jak pisałem portera bardzo rzadko dotykam, wolę właśnie różne IPY bo dobrego pilsa coraz trudniej kupić, wszystko wykupione przez koncerny i walą nijaką masówkę bez wyrazu. Nawet Perłę Chmielową zepsuli. Mój top obecnie to piwa z Browaru Ziemia Obiecana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Aga napisał:

Rano było 8 stopni, teraz jest chyba 28 :lol:

 

5 minut temu, Aga napisał:

Ja dzisiaj balkon okupuję, kwiatki se posadziłam i jest pięknie ;)

 

To ja chyba odpalę jakieś cygaro co mi zostało, na cześć wiosny która wreszcie nadeszła. Czekać na towarzystwo bo cygara nie spala się tylko dla siebie, czy Wasze wirtualne wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Panbenonium napisał:

Podałem to tylko przykładowo. Luknij na obrazek i pomyśl, że na początku było tylko kilka rozmiarów. W publikacjach często podaje się, że dzisiaj już nie warto patrzeć na to czy to corona gorda czy toro, bo producenci robią po swojemu. Wyznacznikiem są cale/mm.

 

Cigar_Sizes_Shapes_Colours_High_Res.jpg

Jest wątek "Aficionado room" i może tam gadajmy o cygarach? @Aga przenieś nas tam proszę, od któregoś wpisu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Jeszcze będą :D do soboty daleko :dance:

Ale wiesz, o której tam najlepiej pójść? Karmienie jest o 11 i 14, tak mi się wydaje :)

 

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...