Skocz do zawartości

Gdzie zjeść?? Warszawa


maciekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pumex1 napisał(a):

A w jakiej okolicy masz hotel? Tak, żeby coś w okolicy podrzucić z rekomendacji. 

B. Miło z Twojej strony :ok:

Hotel mieliśmy na Grzybowskiej (wybrany z uwagi na MUNJĘ ;) ) ale już wymeldowaliśmy się - żona na konferencji, a ja z córkami jesteśmy mobilni :) i w planach mamy Starówkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Blixten napisał(a):

 i w planach mamy Starówkę :D

Nie wiem, czy zahaczyliście o Muzeum Powstania Warszawskiego? Niedaleko macie ;) a jak niedaleko -to na przykład wtedy- Fabryka Norblina - jest w czym wybierać :)

 

50 minut temu, Blixten napisał(a):

 i w planach mamy Starówkę :D

Na Senatorskiej/Plac Teatralny  - El Popo - jak lubicie meksykańską kuchnię, Jak bardziej jednak Bałkany - to niedaleko wspominana Banjaluka na Szkolnej. Jeśli chcecie w kierunku Łazienek też - to dobra włoska knajpka jest na Placu Unii Lubelskiej  - Puławska 2 (takie małe centrum handlowo-biurowe) -  http://piazzaristorante.pl/menu.pdf i w pobliżu "Na Lato" Rozbrat 44. https://www.na-lato.com/

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to w taką pogodę to nic tylko Kępa Potocka (+Bar Kępa Potocka) i zimne piffko, kielbaska z grilla.... relaks :) Chyba czas się ruszyć ;)

 

Park Kępa Potocka na Żoliborzu

 

fyQW.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pumex1 napisał(a):

na Placu Unii Lubelskiej  - Puławska 2 (takie małe centrum handlowo-biurowe) -  http://piazzaristorante.pl/menu.pdf i w pobliżu "Na Lato" Rozbrat 44. https://www.na-lato.com/

 

 

5 minut temu, pumex1 napisał(a):

A tak w ogóle to w taką pogodę to nic tylko Kępa Potocka (+Bar Kępa Potocka) i zimne piffko, kielbaska z grilla.... relaks :) Chyba czas się ruszyć ;)

I tak bez żadnego upoważnienia @pumex1 sprowadza mi gości na dzielnię a na koniec "zdradza" Kanałek, terytorium z dzieciństwa i z młodości?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał(a):

I tak bez żadnego upoważnienia @pumex1 sprowadza mi gości na dzielnię a na koniec "zdradza" Kanałek, terytorium z dzieciństwa i z młodości?

Bo ja to taki niepoprawny Polak - który zawsze gości zaprosi, zimne piwko z lodówki wyciągnie ;) 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

 

I tak bez żadnego upoważnienia @pumex1 sprowadza mi gości na dzielnię a na koniec "zdradza" Kanałek, terytorium z dzieciństwa i z młodości?


Na tym zdjęciu są okna gdzie kiedyś mieszkała moja Mama, wiec taki zupełnie obcy nie jestem …. ;) 

 

 

1FF61481-FDC1-4885-AC23-E3DED2070015.jpeg
 

W tej chwili jest tak super ciepło, że siedzimy z córami na lodach i raczej nic na ciepło nie wchodzi w grę. 
O zimnym piwku pomarzyć tylko mogę, bo wieczorem trzeba wracać do 3miasta. 
 

 

BARDZO Wam dziękuję za wszystkie wskazówki :drinks:

Edytowane przez Blixten
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już dotarliśmy na warszawską Starówkę to bardzo polecam restaurację Portretowa. Maleńka knajpka z ogrodkiem w lecie. Bardzo smaczne jedzenie, duże porcje i jak na lokalizację przyzwoite ceny.

20230626_184407.jpg

20230626_184411.jpg

20230626_205216.jpg

Edytowane przez RadziejS
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RadziejS napisał(a):

Skoro już dotarliśmy na warszawską Starówkę to bardzo polecam restaurację Portretowa. Maleńka knajpka z ogrodkiem w lecie. Bardzo smaczne jedzenie, duże porcje i jak na lokalizację przyzwoite ceny.

20230626_184407.jpg

20230626_184411.jpg

20230626_205216.jpg

Od Bałtyku do Tatr - Aperol Spritz rządzi.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie rozumiem fenomenu Aperolu, paskudne to strasznie. 

 

A co do samego tematu to jak zabłądzicie na południe od Warszawy to w Nadarzynie jest Trattoria Forno Rosso, po naszemu Czerwony Piec. Margherita di Bufala wymiata. Insalata con Gamberi też. Tak dobrą pizzę ostatni raz jadłem we Włoszech. Ale w weekend rezerwujcie wcześniej stolik bo jest pełno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, skwaro napisał(a):

Kompletnie nie rozumiem fenomenu Aperolu, paskudne to strasznie. 

ma to swój klimat. Ale wyłącznie na nartach w Alpach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pumex1 napisał(a):

ma to swój klimat. Ale wyłącznie na nartach w Alpach ;)

 

Pierwszy raz na Sardynii, wszędzie stały aperole. Spróbowaliśmy i posmakowało. Nie jest przesłodzony,  trochę goryczki - dla mnie pasuje ;). Toleruje jeszcze mohito i dobrą margeritę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 21:49, Blixten napisał(a):

Ja tez nie, ale tak samo mówią o Campari, które ja z kolei lubię z sokiem pomarańczowym … B)

Bez soku też lubię ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 21:43, skwaro napisał(a):

Kompletnie nie rozumiem fenomenu Aperolu, paskudne to strasznie. 

mężczyźni piją negroni a nie ta lemoniadę;)

 

W dniu 9.07.2023 o 21:43, skwaro napisał(a):

A co do samego tematu to jak zabłądzicie na południe od Warszawy to w Nadarzynie jest Trattoria Forno Rosso, po naszemu Czerwony Piec.

Odkryłeś - brawo. Super miejsce. Tylko moja dieta powstrzymuje mnie żeby tam częściej bywać. Zajżyj jeszcze kiedyś do http://www.podkowawinedepot.pl/ - nie będziesz żałował.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, STIFF napisał(a):

mężczyźni piją negroni a nie ta lemoniadę;)

 

Odkryłeś - brawo. Super miejsce. Tylko moja dieta powstrzymuje mnie żeby tam częściej bywać. Zajżyj jeszcze kiedyś do http://www.podkowawinedepot.pl/ - nie będziesz żałował.

Dzięki za polecenie, na pewno skorzystam bo wygląda ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...