Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

RK po pierwszej pętli

"Pętla nie była łatwa, bo ostatni raz po szutrze jeździliśmy w Australii. Niełatwo było się przestawić. Także dlatego że rok temu jechałem tempem spacerowym. Dlatego nie warto się wozić na rajdach. Przyjeżdżasz za rok i są niespodzianki. Wychodzą podbicia, cięcia, bardzo śliskie dohamowania. Stąd miałem jeden moment na 1 oesie. Zgubiłem linię i na luźnym trochę mnie wywiozło. Ustawienia też nie były idealne.

Na 1 pętli trochę pomogała nam przetarta droga, ale też przeszkadzał trochę kurz, a że na ostatniej pętli Paddon miał kapcia to mialem go trochę więcej na początku jazdy. To bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy wjeżdżasz w chmurę niespodziewanie. Ale tak już było w zeszłym roku...
Trzeba uwazać na kapcie . Dużo kamieni i murków jest przy drodze, które odsłaniają inne samochody i łatwo złapać gumę.
Warunki nie są łatwe. Na niektórych sekcjach przy 140 km/h nic nie było widać. Ale była to dobra pętla dla nas. Bez wielkich dramatów i jestem zadowolony z jazdy. Trzeba było uważać na opony, aby dotrwały w jak najlepszym stanie, ale samochód dużo się rusza i dostają w kość. Trzeba o nie dbać nie wytrącając prędkości."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fri 14:32 - SS5: Power problem for Kubica

"The afternoon didn't start too well. I think we have some issue again on the up-shift. We have huge misfires and the car is not accelerating as it should." He completes 3.2sec slower than stage winner Ogier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...