Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Żal mi takiej zmarnowanej szany na Polaka w F1

 

Mi też. Codziennie z sentymentem zerkam na jego zdjęcie z autografem z Monza 2008 (start 11, meta 3, Vettel pierwsze zwycięstwo w TorroRosso), które stoi w domu na szafce, ale z drugiej strony dzięki temu wypadkowi miał okazję pokazać jak uniwersalnym jest kierowcą, bo jest szybki nieważne czym i nieważne gdzie, a to już potrafi naprawdę niewielu... a jedną ręką wygrać WRC2 to już chyba nikt poza RK...

 

Fascynacja CC wobec RK wydaje mi się wynika głównie z tego (pomijając podziw za rehabilitację i skalę wypadku oraz obrażeń).

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto nie marzy. Myślę, że większość jak nie wszyscy w tym wątku by chcieli RK w WRC.

 

Dzisiaj padło info, że Neuville zostaje w Hyundaiu, to w takim razie do Cytryny pewnie idzie Breen. Matton wspominał o 2-óch autach w 2017.

Także jedyna szansa zostaje w Toyocie i ew M-Sporcie. A trzeba pamiętać, że w tej układance jest jeszcze tylu kierowców: Ostberg, Tanak, Evans, Suninen, Tidemand, Lappi to tak  na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A kto nie marzy. Myślę, że większość jak nie wszyscy w tym wątku by chcieli RK w WRC.

Ja bym chciał tak bardzo, że to przyćmiewa wszystkich, którzy nie chcą i tych którzy chcą RK w wyścigach...

czy jakoś tak.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://powrotroberta.blogspot.com/2016/10/vasseur-porozmawiamy-z-robertem-o.html

 

„Robert odbył test w naszym symulatorze pod koniec lipca. [...] Póki co żadna decyzja nie została podjęta. Był to jednorazowy test w symulatorze F1, aby zobaczyć czy wszystko jest w porządku, a więc tak, jak chciał Robert. Była to dobra okazja aby ponownie się spotkać i razem popracować. Zobaczymy, czy będziemy robić to nadal w przyszłości. Mamy kierowców, którzy pracują dla nas w symulatorze dniami i nocami i nie oczekiwałem, że Robert od razu będzie robił to samo. Symulator to jedno, a samochód drugie, ale mimo wszystko jego sprawność wygląda w porządku. Oprócz Spa, testował też na kilku innych torach, ale symulator różni się od prawdziwej jazdy. Wszyscy w zespole pytali Roberta o wrażenia i jego opinie za każdym razem były pozytywne. To miły człowiek, profesjonalny kierowca, który zawsze w pełni się angażuje w to, co robi. Wszyscy mamy na jego temat dobrą opinię"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz myślę z perspektywy czasu, że ten rok jest bardzo dobrym rokiem na podniesienie swojej wartości na rynku. Brak Citroena to automatycznie 2 miejsca na starcie do przodu plus przepis odkurzania przez dwa dni czyli potencjalnie dobry wynik na szutrze. Do tego mizerny tegoroczny skład M-Sportu i Tanak na wadliwych Dmackach. Pod koniec i tak ludzie patrzą na wynik na mecie, nie ważne w jakich okolicznościach uzyskany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem, że to jest skład na 2017 i 2018. Czyli POZAMIATANE.

 

Jakim Robert nie byłby dobrym pokerzystą to popełnił wiele błędów w życiu. I na pewno było błędem przejście z Citroena do Forda. Oni zaproponowali mu WRC kiedy nie miał pilota ale potem okazało się ,że współpraca ze Szczepaniakiem była bardzo dobra. I gdyby był w teamie pewnie dostawał by jakieś propozycje. A tak ...... szkoda gadać. Zostaje hipotetycznie Toyota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacky nic już nie zostaje, jedynie niesmak z niewykorzystanej szansy.

 

Gratulacje dla Craiga, bo fajny z niego chłopak. Wykorzystał swoją szansę pierwszorzędnie w tym krotkowzrocznym środowisku.

 

Na Toyotę nie ma szans moim zdaniem. Jedyna opcja jaka zostaje dla Roberta to powrót do WRC2 i pokazanie regularności. Albo gruuuba walizka pieniędzy od jakiegoś sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie RK wtedy nie slyszal o fake it til  you make it.........Wyglada ze temato do wora przynajmniej jezeli chodzi o starty w WRC bo na Hyundaia czy Toyote nie licze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colin uważa tak samo jak my, że gdyby RK dostał szansę na jazdę w fabryce to byśmy widzieli innego Kubicę.

https://www.facebook.com/colin.clark.775/videos/10153982799577532/

 

Ale jak miałbym obstawiać skład Toyoty to jednak Hanninen i Lappi (albo młody Suninen). 

Taka ciekawostka Hanninen ma jedynie 9 oficjalnych startów autem WRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami Kubica jechał fenomenalnie. Przykro jest widzieć , że WRC nie potrzebuje tej rywalizacji. Wszyscy razem i każdy z osobna nie potrzebuje umiejętności i osoby Roberta w żadnym zespole. Naprawdę dołujące.

 

PS.Nawet nie zaglądam na wrc+ darmowe , mimo, że przysyłają kody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...