Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

W internetach przewijaja sie dwie opcje:

1. Robert przez przez pieresze dwa dni rajdu Niemiec jechal z uszkodzonym przednim dyfrem i na zawieszeniu z 2014roku a nie najnowszym.

2. Dyfry byly w specu szutrowym.

W druga opcje nie chce mi soe wierzyc, pierwsza ma jakby wiecej sensu.

Tak jak mowie to info z neta a noe zadne potwierdone. Pewnie Carfit wie, ale i tak nie powie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie stawiam na dyfry na które RK narzekał podczas całego rajdu Niemiec, nawet przewinęło się info, że nie mogą z nimi nic zrobić bo mają plomby M-Sportu.

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo RK w wyżej wspomniamym wywiadzie mówi "jak się okazało, nie była to w stu procentach specyfikacja asfaltowa." ,a nie o starej (2014) specyfikacji. Jakie są różnice między specyfikacją asfaltową, a szutrową ?:

 

Hamulce: Asfalt: 355 mm Szuter: 300 mm i inne zaciski inna pompa

Jest inne zawieszenie, węższe sprężyny, inne stabilizatory i inne dyfry, auto jest niższe o 60mm-100mm, drążki itp itd różnic jest więcej, ale generalnie większość w/w różnic po prostu widać gołym okiem, i moim zdaniem to właśnie dyfrów ,a raczej tego co mają w środku nie widać ;)

 

Teraz pytanie, kto przed Rajdem Niemiec przebudowywał auto RK na spec asfaltowy ? M-Sport czy we własnym zakresie. Jeśli M-Sport to wiadomo kto dał ciała, a jeśli we własnym zakresie to zapewne montowali cały spec. 2015 który przed rajdem niemiec przysłał M-Sport w tym właśnie dyfry - nie sądze zatem ze mieli by je pomylić ze starymi gratami.

 

Dot. teorii nr1:

"Fakt, że w niedzielę robiliśmy takie czasy, jakie robiliśmy, można uznać za bardzo dziwny."

 

Jednocześnie to raczej wyklucza wymianę "zepsutych" dyrfrów z soboty na niedzielę.

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo radości mi Robert dzisiaj sprawił. Nie pierwszy raz pokazuje szybkość na mokrym asfalcie... czas na regularność i mamy pudło.

Jednak myślę, że w piątek nie będzie błyszczał. Ma kiepską pozycję startową, a w deszczu będzie miał sporo błota na cięciach.

Jeśli zapowiadana pogoda będzie miała miejsce, to szykuje się ostry pogrom, myślę, że połowa stawki będzie korzystać z Rally 2... oczywiście Robert będzie w tej drugiej połowie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytując wypowiedź Roberta:

 

 

 

Po drugie, moje pojedyncze wystrzały, zamiast dawać wrażenie czegoś niezwykłego traktowane są jako norma – że tak powinno być zawsze. A tak naprawdę należy pamiętać, że mamy prywatne auto i jak ktoś zna się na motorsporcie, to może sobie dopowiedzieć całą resztę.

 

 

trzymajmy kciuki żeby takich ''wyskoków'' było jak najwięcej  :thumbup:  :thumbup:  :thumbup:

 

 

 

Na przykład tu na Korsyce zespoły fabryczne będą miały z dziesięć osób na każdym oesie, co przy takich warunkach będzie bardzo pomocne. My dysponujemy... kibicami (uśmiech), którzy może coś nam powiedzą.

 

 

czyżby Carfit ?  B)  niestety przez kilka osób został tutaj skrytykowany  :angry:  :angry:  :angry: i mamy po najświeższych informacjach :(

 

 

łatwo się oburzać ale: weźcie urlop z pracy, pojedźcie na kilka rajdów za własne ciężko/lekko zarobione zł i wtedy możecie krytykować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej prędkości ci nie brakuje...

 

Dochodzą inne czynniki. Na przykład tu na Korsyce zespoły fabryczne będą miały z dziesięć osób na każdym oesie, co przy takich warunkach będzie bardzo pomocne. My dysponujemy... kibicami (uśmiech), którzy może coś nam powiedzą. 
 
Mam nadzieję że Carfit pojechał liczną grupą!!! 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie trafiłem na info żeby cokolwiek odwołano... ktoś coś wie na ten temat ?


Nie wiem czy to aktualne foto, ale pojawiło się jakieś 1,5 godziny temu

 

CQSgnBQWgAQe6My.jpg


Ale chyba nie ma dramatu, najgorzej było w nocy:

 

CQSj_JQWsAAzvSt.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...