Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie i tu dochodzimy do sedna, jazda sie podoba ale jest nieefektywna. To styl Robert jest efektywniejszy i robi roznice w czasie :) Plynnie, ciasno, bez szarpania , pozne dohamowania i mega precyzja.

Roznica jest taka, ze Kajtek jest takim rasowym typowym kierowcą rajdowym. Robert po prostu ma już w sobie takie naturalne wyścigowe odruchy i po prostu z automatu jedzie tak jak czuje, ze bedzie szybciej

Edytowane przez Domso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo na filmie dodaje takiego wrażenia widoczna kierownica i praca rąk na kamerze KK vs. kamera bardziej w niebo=spokój na wizji - u RK. Ale i tak co do płynności - nie sposób się nie zgodzić :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi cos do glowy przyszlo - ze Robert jedzie ten rajd treningowo, natomiast Kajetan pod presja - raz, ze wyniku, a dwa - jestem pewien, iz zdaje sobie sprawe, ze dla mediow ich wspolny wystep to rodzaj "pojedynku" i beda odniesienia/porownania, a wiadomo, ze chcialby wypasc jak najlepiej i "pokazac sie" swiatu, czego Robert juz nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo na filmie dodaje takiego wrażenia widoczna kierownica i praca rąk na kamerze KK

 

I do tego kamera w głębi samochodu, widać jak na dłoni wszelkie uślizgi.

Gdyby u Kajtka kamera była jak u Kubicy ich onbordy wygłądały by bardzo podobnie.

 

... czego Robert juz nie musi.

 

A mi się wydaje, że On bardzo by nie chciał przegrać z Kajtkiem.

Jednak Kajetan jest postrzegany jako kierowca odrobine niższej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze Robert ma to daleko w nosie czy przegra czy nie. Swój poziom zna i dla niego wazniejsze jest jak najlepsze ogarniecie tematu przed wyzwaniem jakie stawia Monte i rywale z WRC, a nie rajd który nic dla niego nie znaczy jezeli chodzi o wyniki w ERC, stad mysle ze taka pozycja troche "na wariata" wybrana. Albo bedzie mial szczescie i u zyska dzieki temu przewage, albo bedzie mial pecha i rywale startuajcy przed nim z asfaltu mu zrobią szuter :D

Edytowane przez Domso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem laikiem, ale zgadzam się, że choć trudno porównywać widok z różnych ujęć, to w jeździe Roberta widać spokój i precyzję, a w jeździe Kajetana widać walkę w zakrętach.

 

A przewagę precyzji RK widać na jednym z ostatnich nawrotów gdzie różnica w odległości na wyjściu z zakrętu była spora na korzyść Roberta.

 

Zapowiada się jutro pasjonująca walka i śledzenie wyników na kompie :-)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem, ale pieprzenie że któryś z nich czegoś nie musi jest delikatnie mówiąc słabe. Jeden i drugi chce wygrać ten rajd, choćby z jednego i to podstawowego powodu: to są sportowcy z mistrzowskimi aspiracjami. Każdy ich występ, czy zaliczany do rywalizacji, czy też treningowy będą chcieli wygrać. Wygra oczywiście lepszy, albo lepiej do tego rajdu przygotowany!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak uwazasz, ze ten nic nieznaczacy rajd w obliczu nadchodzacego sezonu WRC pozwoli sie Robertowi Kubicy przebic do swiadomosci spolecznosci ogolnoswiatowej i ma cos do udowodnienia? No prosze Cie...

 

 

@@przemekka, jakis czas temu Carfit uzyl dobrego porownania w podobnej sytuacji - ze jeden reprezentuje szkole finska, drugi hiszpanska. Cos takiego to bylo i rzeczywiscie - mozna sobie latwo porownac np. jazde Sainza do, pal licho, powiedzmy ze Grönholma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lodzik

 

też to wyłapałem :biglol:

 

BTW, Premo, ja mam zupełnie inne odczucia, po jeździe Kajtka widać nerwówkę, u Roberta ....................spokój, i precyzja.............

 

No to chyba nie czytasz ze zrozumieniem, napisałem jak byk że Kajetan jeździ nerwowo. Czy to dobrze czy źle? Inna sprawa, że nie czuje sie na tyle kozakiem żeby oceniać czy lepszy jest ten styl czy inny. Chyba nie ma tu osoby która mogła by wiarygodnie to ocenić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wstawać i kibicować!!!! Za 4 min. rusza pierwszy oes!!!

 

Nie śpijcie!

 

Dla przypomnienia link do wyników live http://rally-base.com/2014/31-int-janner-rallye-2014/?ssId=2146&cupId=36

 

 

Forza Robert!!!!!!!!!!! Go Kajto!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...