Skocz do zawartości

Walka z naklejkami rejestracyjnymi-szyba przednia


Uzytkownik_

Rekomendowane odpowiedzi

czym to fajnie zdjąć?

myślałem o suszarce do włosów (opalarka raczej odpada za wysoka temperatura)

+zmywaczy do paznokci

 

nie chce wpadać z żyletkami i nożami bo tylko porysuje szybę

Ma ktoś jakieś doświadczenie- czym pozbyć się kleju po tych wszystkich naklejkach autostradowych i rejestracyjnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam podobnego zestawu do tego http://allegro.pl/nozyki-modelarskie-zestaw-13-sztuk-skalpel-i2732690374.html i najlepiej sprawdza sie ta pierwsza z lewej koncówka która jest w opakowaniu, nie rysuje się szyba, a resztki kleju który zostanie zmywam jakimś rozpuszczalnikiem uniwersalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nożyk, żyletka

a potem benzyna ekstrakcyjna - do zmycia kleju

tylko trzeba uważać żeby nie kapało na deskę rozdzielczą bo mogą zrobić się odbarwienia plastiku :? :? :?

a na następna nalepkę naklejamy nie w samym dolnym rogu tylko kilka cm od krawędzi :wink:

NASTĘPNY BĘDZIE MIAŁ ŁATWIEJ :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam suszarkę lub opalarkę -ale z głową - i grzanie nalepki ale od zewnętrznej strony szyby. Przy tej technice jesteś w stanie odkleić nalepkę i nakleić ją np na nowej szybie :wink:

Testowałem wielkrotnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie punktowe szyby, dodatkowo o dużą zmianę temp może w efekcie dać pęknięcie i przymusową jej wymianę.

Szyba jest hartowana i wytrzymuje zmiany temp na jakie narażana jest podczas użytkowania auta- jednak niezalecane jest jej podgrzewanie suszarką itp, raz, dwa się uda za 3 nie musi i będziemy lżejsi o set złotych.

Najlepiej podjechać do punktów gdzie wymieniają szyby- tam za drobną opłatą i przy użyciu odpowiedniej chemii przez nich- nakleimy ją nawet ponownie lub po prostu pozbędziemy się jej bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba jest hartowana i wytrzymuje zmiany temp na jakie narażana jest podczas użytkowania auta- jednak niezalecane jest jej podgrzewanie suszarką itp, raz, dwa się uda za 3 nie musi i będziemy lżejsi o set złotych.

Ciekaw jestem, jak włączasz zimą nawiew na szybę. Też zaczyna grzać nierównomiernie, bo od dołu szyby...

 

Żeby nie było, że OT: nożyk + rozpuszczalnik (chyba nawet denaturat) sprawdzą się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie punktowe szyby, dodatkowo o dużą zmianę temp może w efekcie dać pęknięcie i przymusową jej wymianę.

.

To jest pomysł , który sprzedał mi goąc, który zajmuje sie wymiana szyb od kilkunastu lat. Nigdy mu szyba nie pękła przy tej operacji.

Napisałem, że trzeba grzać z głową :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

opalarka...? gwizdnij kobiecie suszarke gdy nie widzi i żyletka. Nie porysujesz szyby przy odpowiednim kontem. potem rozpuszczalnik ba błysk... tylko zabezpiecz deske rozdzielcza żeby nie porysować/usyfić

Edytowane przez zeroart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...