Skocz do zawartości

Gumowe tuleje zawieszenia MY99


RadziejS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

postanowiłem trochę dopieścić auto przed zimą i zostawiłem na wymianę paru rzeczy. Okazało się, że warto zająć się tylnym zawieszeniem i postanowiłem, że kompleksowo. Do wymiany większość gumowych tulei. Teraz pytanie co wstawić? OEM czy poliuretan? Jak to wychodzi kosztowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo dobrany link do zapytania.
Tu masz wszystko czego Ci potrzeba, pamietaj o kodzie rabatowym "subaru5" podczas składania zamówienia:)
Ile % rabatu?

Od zestawów też rabat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie są Strongflexy :D

 

Dokładnie. Wymiana ponownie na gumy to głupota. Koszt tych polskich poliuretanów nie szokuje, a starczą na znacznie dłużej i jeszcze będą dodatkowe korzyści.

 

No chyba, że czekasz na zakup grubego staba z którym już dają poliuretany no to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravo leci PW.

 

-- Wt paź 30, 2012 8:18 pm --

 

Dodam jeszcze, że ogólnie kolor nie wpływa na twardość.

W Polsce się przyjęło, że czerwony to coś w okolicach OEMowej, nowej gumy. Żółty coś twardszego.

 

Mi przez ręce przechodzą też pomarańczowe, czarne i zielone w każdej twardości.

Jak będzie chętny, to i różowe się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że na ulicę Strongflex starczy
A ja wiem, że są tańsze i na pewno nie gorsze rozwiązania w PL ;)

Starczają też na ostre upalanie na torze od ponad 4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_67, coś bardzo oszczędny ten post :) .

 

 

No post z serii - dziś pytanie, dziś odpowiedź :mrgreen:

 

Ale to prawda, nie piszczą. Podobno to zasługa obfitego i precyzyjnego posmarowania poliuretanów przed montażem. Ale...ja się tam nie znam, ważne, że nie popiskują. Żółte są OK, chyba już ze trzy lata pracują sobie bez żadnych problemów (mowa o tyle, tam siedzi komplet żółtych strongflexów, z przodu para mieszana całkiem zakochana , czyli whiteline z powerflexem. Też se nie krzywdują a i ja całkiem zadowolony).

 

Czy teraz lepiej ?

 

:mrgreen::mrgreen:

 

Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie: smarowidło nie piszczy więc co to za smarowidło i jak często aplikacja się odbywa? 8)

 

 

Powerflex i Whiteline dostarczają w paczuchach z elementami poliuretanowymi dedykowane smarowidła. Strongflex chyba też, ale tu głowiny nie dam pod topór.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Dopowiadam - aplikacji dodatkowych poza montażową nie było w ogóle :shock: I dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbutek, przecież Strongflex to PL firma.
Nigdzie inaczej nie napisałem.

 

Chyba, że masz inną na myśli to zapodaj kontakt, a nie tak z ukrycia coś tam szepczesz
Kontakt jest u mnie na PW.

Jest to forum SIP i nieładnie by było walić tu reklamą czegoś co jest w jakiś sposób zamiennikiem tego co sprzedaje SIP.

 

Smok, poszło PW.

 

Co do skrzypienia, to też już wiele razy pisałem (nawet robiłem tu na forum fotomanuale), że jak dobrze się wyliże miejsce mocowania i porządnie nasmaruje smarem litowym to baaaardzo długo nie będzie piszczało lub nawet w ogóle (najczęściej to drugie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może napisać jake są zalety poliuretanów w porównaniu z oryginalnymi elementami zawieszenia (poza większą trwałością)?

 

ja do auta głównie na ulicę poliuretanów bym nie założył, bo one wytrzymają to co powinno je zniszczyć albo mocno zużyć, ale zepsuje (np. pokrzywi) się wtedy coś innego...

 

nie znam whiteline, ale porównanie powerflexa do innych wypada zdecydowanie na korzyść powerflexa (w niektórych tulejach 2 elementy z materiału o różnych właściwościach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...