Skocz do zawartości

czy do Forestera wejdzie większa opona niż 215/60?


olej

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno standardowa, szukam forka fabrycznego, tam chyba 16 cali siedzi w 2.0 II generacji po lifcie? Ale czy ta opona ma Vmax 210??? Miałem takie kapcie na TLC i był na 160 kilometra... Swoją drogą dobra guma całoroczna jak by ktoś pytał. Dwie zimy przelatałem bez stresu, a land cruiser to kawał żelaza i energię kinetyczną powoli wytraca ;)

 

-- Wt paź 09, 2012 9:20 pm --

 

Aha, chodziło mi o to czy wejdzie opona większej średnicy niż fabryka każe. Tak co by nie obcierało przy skręconych kołach i pracującym zawiasie. Lifotwać auta nie mam zamiaru ale prześwit jakiś musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz kupić Geolandar A/T-S 215/60R16 95H V max / 210km/h

 

[attachment=0]geolandar_ats.jpg[/attachment]

 

wejść, wejdzie ... tylko jaka średnica felgi ?

 

Chyba chodzi o średnicę R16, ale tu na forum już była dyskusja o różnych wariantach opon. Poszukaj dobrze. Dochodzi ET, które jest nie mniej ważne i inne kombinacje. Wielu miało swoje zdanie. Ja miałem te geolandary 215/65/R16 czyli ciut wyższe na zimę. Auto stoi 2cm wyżej i mi to bardzo pasowało. Sklepy oponiarskie mają on-line przeliczniki i możesz analizować do bólu. Te yokohamy sa dobrym kompromisem gleba/asfalt. Ludzie którzy nie jeżdżą po bitych i błotnych drogach narzekali na geolandary bo na sam asfalt są lepsze opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolandar od Yokohamy to raczej tragedia jest...

Mam je na swoim forku. Na suchym asfalcie jak odrobinę szybciej wejdziesz w zakręt to niemiłosiernie błagają o litość (mega piszczą) a na mokrym bardzo się ślizgają.

Zwróć może uwagę na Goodyer Wrangler.

Akurat tak się składa, że przechodzę na 17 cali i mam do sprzedania takie oponki w super stanie za niewielką kaskę :wink:

http://tablica.pl/oferta/opony-goodyear ... 3ec4b;r:;s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że ET i takie tam. Cały czas myślę o fabrycznej feldze (nie wiem jakie ma ET :).

Co do Yokohamy to mi te kapcie pasują, dużo zależy od stylu jazdy. Jedną zimę przehulałem na BFG MT KM2, na forum TLC wszyscy straszyli, że MTek na zimę to masakra, a ja żadnych problemów nie miałem ;) prawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolandar od Yokohamy to raczej tragedia jest...

Mam je na swoim forku. Na suchym asfalcie jak odrobinę szybciej wejdziesz w zakręt to niemiłosiernie błagają o litość (mega piszczą) a na mokrym bardzo się ślizgają

Zależy jaki Geolandar, bo Yokohama produkuje bardzo szeroka gamę różnych opon pod nazwą Geolandar (np. G900, G95, G012 itp). Opony te znacznie różnią się miedzy sobą więc raczej nie można napisać jednej wspólnej opinii o całej grupie opon Geolandar.

 

Miałem takie kapcie na TLC i był na 160 kilometra...

W zależności od rozmiaru różne są indeksy predkości. Potwierdzam, że w przypadku Forkowego rozmiaru 215/60R16 jest indeks H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy a jest szansa, że coś większego od 215/65/R16 wejdzie do Forka jako wariant zimowy? Chyba czas na zmianę, na lato załozyłem 205/60/R16 - jest trochę niżej co mi nawet odpowiada. W zimie jednak prześwit się przydaje, w zasadzie to chciałbym podnieść się na ile się da wysoko - tylko jakie jest maksimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

jeździł ktoś z was foresterem na 18"? Jestem ciekaw, jak się prowadzi - szczególnie MY08-11.

jeździł ktoś z was foresterem na 18"? Jestem ciekaw, jak się prowadzi - szczególnie MY08-11.

 

Ponawiam pytanie, forester to nie tylko lesnik czy mini terenówka :) czy ktoś zakładał 18'' do forestera, któregoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego forka (08-11) wejdzie felga 18, jak kupilem swojego MY10 to dostalem katalog Subaru I tam wsrod felg byla taka wlasnie 18", zreszta kalkulatory online felg dodaja na forka 18". Swoja droga to jak ktos ma forka w takiej budzie 08-11 to chetnie bym posluchal opini o 18 , no I jakie opony uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam BF goodrich AT 215/16/70 i wytarly 3mm wystepu na nadkolu z tylu w osi kola. Zaczepiala rantem przy skręcie. Sporo zależy od profilu opony. Moje maja wąski ślad w porównaniu z balonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...