Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno z nowym będzie mniej kłopotów.. Mój wizualnie był idealnie, ale nie trzymał 33 obrotów, musiałem przeczyścić trymery i wyregulować z dyskiem stroboskopowym. Profilaktycznie kupiłem też zestaw kondensatorów do wymiany, przy jakiejś okazji poszukam lokalnego elektronika który to ogarnie żeby mieć spokój. No i w używce dolicz wymianę igły albo nawet wkładki. Ten Technics jest z Ortofonem 2M Red, chyba całkiem przyzwoity z recenzji, podłączysz i gra, żadnych stresów.

 

Ja szczerze patrzyłem 50/50 na wygląd sprzętu, chciałem mieć zestaw retro 70/80 i taki teraz stoi, wzmacniacz nie urywa głowy ale zawsze podobały mi się analogowe wskaźniki Vu i uparłem się na ten model. Nawet szafkę kupiłem za grosze w jakimś sklepie z używkami żeby pasowała. :) Dla mnie liczy się całość wrażeń, a nie sam dźwięk,  zresztą w moim wieku i tak robię się przygłuchy. No i nie kupuje się tego na całe życie, poprzednio miałem zestaw NAD z Tannoyami podłogowymi, teraz mam Wharfedale 225 na podstawkach i też jest super. Nie ma jednego prawidłowego brzmienia, ważne że tobie sprawia przyjemność.

 

 

image.thumb.png.b08f13b38debacd00a95f90742d724b2.png

 

image.thumb.png.593abe419d430f6b458bca47ff3155a6.png

image.thumb.png.e0cd172e79da16e938d9ef8110a0301e.png

 

image.thumb.png.a2c9a110b4a41bb0312670e150fffb7c.png

image.thumb.png.0903bd13b06c8b83f79cb44b37200854.png

image.thumb.png.9c170886c36991f7ef51f87240c451b5.png

 

 

Edytowane przez radnor
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga odnośnie wzmacniaczy retro - brakuje w nich wejść. Większość z czasu i w budżecie mojego ma 3, w tym jedno gramofonowe. Mam wkładkę MC więc i tak musiałem kupić przedwzmacniacz, czyli użyteczne mam dwa wejścia AUX, z czego w jednym jest przedwzmacniacz gramofonowy, w drugim Chromecast Audio. Warto to brać pod uwagę jeśli ktoś ma CD, telewizor i co tam jeszcze.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne masz te rzeczy ;).

Nie ma o czym mowić, jeśli chodzi o estetykę, te nowe sprzęty nie mają podejścia do starszych.

Ja cały czas szukam, i pewnie jeszcze mi to trochę zajmie, zanim podejmę decyzję. Reszty sprzętu nie mam "z epoki" ale to jest zestaw stereo, z dwoma źródłami - CD i winyl. Liczba wejść w związku z tym nie jest dla mnie pierwszorzędna. Tv, konsolę i inne duperele multimedialne lecą przez soundbar :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzęcie stereo z epoki nie ma pilota. Ostanie retro miałem podłączone pod wyjście słuchawkowe i mogłem sterować głośnością ale nie każdy telewizor ma taką funkcję.

 

3 godziny temu, B-52 napisał:

Nie ma o czym mowić, jeśli chodzi o estetykę, te nowe sprzęty nie mają podejścia do starszych.

 

Są jeszcze ładne sprzęty ;).

 

Ponad 100 gramofonów:

 

https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony.html

 

13 godzin temu, radnor napisał:

zawsze podobały mi się analogowe wskaźniki Vu

 

Też lubię sprzęty z analogowymi wskaźnikami ale cena nowych jest adekwatna do jakości:

 

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/index.html

 

Nie wiem czy ta książka o Czarnobylu nie ogranicza chłodzenia ;).

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.08.2020 o 07:51, chojny napisał:

Wczoraj usłyszałem w radio. 

 

Rave więc włączacie na własne ryzyko ale tytuł "utworu" zmusza do dodania w tym temacie. 

 

 

Tommy Holohan - Subaru Impreza

 

Paweł ile razy dziennie tego słuchasz ? W jakich odstępach ? ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam słuchawek bluetooth w okolicy 350-450pln, wolę obecnie nie zakładać na głowę niczego macanego w sklepie przez stu klientów, więc zostaje internet.

 

Na razie na liście mam AKG Y500 ewentualnie N60NC, ale na redukcji szumów średnio mi zależy, zwłaszcza że dorzucona do słuchawek w tej cenie pewnie oznacza kompromisy gdzie indziej. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę Słucham wszystkiego od jazzu przez cięższy rok po relaksujące playlisty synthwave do pracy.  Preferowane gniazdo USB-C do ładowania i przyzwoita bateria.

 

Latorośl ma Sony WH-CH510, brzmią nawet przyzwoicie za tę cenę chociaż nie jakoś super przejrzyście, bateria jest rewelacyjna, ale są nieco ciasne na moją głowę i uciskają uszy po dłuższym czasie. Sam w tej chwili używam Sony MDR-10RC i douszne pchły z Pixela 3, miałem w przszłości różne AKG, Sennheisery i iGrado (otwarte)

 

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, romek_l napisał:

Kupiłem kilka miesięcy temu w Top Hi-Fi takie: https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/ath-sr30bt-czarny.html

Wygodne i do muzyki naprawdę świetne. Gorzej trochę z telefonem.

 

Dzwonić przez nie nie planuję, mają grać. :) Niektóre recenzje mówią że dźwięk jest bardzo neutralny, mają dosyć basu do cięższego brzmienia? Swego czasu kupiłem AKG 551 chwalone właśnie za neutralne brzmienie, po 5 minutach wróciły na pocztę. Nie chcę żeby bas wszystko dominował, ale zupełnie płaskiego brzmienia nie lubię.


EDYCJA  właśnie doczytałem że mają micro USB, wszystko inne mam na USB-C i nie chcę znowu targać dodatkowego kabla ze sobą dla jednego gadżetu, szkoda. :(

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radnor napisał:

Dzwonić przez nie nie planuję, mają grać.

Sprawdź tą stronkę:

https://www.rtings.com/headphones

 

Całkiem dokładne testy obejmują nie tylko pasmo przenoszenia ale też siłę nacisku na głowę i temperaturę wokół uszu ;)

Ja tam sprawdzałem jak planowałem zakup i padło na Bose QT35 ale to  powyżej budżetu.

Córce kupiłem Sennheiser Urbanite XL Wireless jakiś rok temu były poniżej 700 zł i grają bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaca68 napisał:

Sprawdź tą stronkę:

https://www.rtings.com/headphones

 

Całkiem dokładne testy obejmują nie tylko pasmo przenoszenia ale też siłę nacisku na głowę i temperaturę wokół uszu ;)

Ja tam sprawdzałem jak planowałem zakup i padło na Bose QT35 ale to  powyżej budżetu.

Córce kupiłem Sennheiser Urbanite XL Wireless jakiś rok temu były poniżej 700 zł i grają bardzo przyzwoicie.

 

7 godzin temu, ipsx82 napisał:

W tym przedziale cenowym ciężko  znaleźć  sensowne nauszne dobrze grajace, dopiero od 800 pierwszy model bose 

https://idream.pl/outlet/sluchawki-bezprzewodowe-bose-quietcomfort-35-ii-czarne-outlet.html

 

 

 

Zamówiłem w końcu Sony WH-1000XM3, wyszła właśnie nowa wersja XM4 i poprzedni model jest wszędzie mocno przeceniony. Zdam relację jak dojdą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radnor napisał:

Zamówiłem w końcu Sony WH-1000XM3, wyszła właśnie nowa wersja XM4 i poprzedni model jest wszędzie mocno przeceniony. Zdam relację jak dojdą. :)

 W końcówce wybierałem się między Sony a Bose, przesądziła opinia z rting że Bose mniej cisną w głowę, a to ma znaczenie podczas długich lotów. Będzie Pan zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radnor napisał:

 

Zamówiłem w końcu Sony WH-1000XM3, wyszła właśnie nowa wersja XM4 i poprzedni model jest wszędzie mocno przeceniony. Zdam relację jak dojdą. :)

 

Przez pół roku się nad nimi zastanawiałem ;) Ostatecznie ich nie kupiłem. Powód: ponoć niezbyt naturalne brzmienie, z czasem pałąk skrzypi oraz pojawiają się pęknięcia. Za to mają fantastyczne ANC, porównywałem z niższymi modelami sony i sennheiser. Czekałem z nadzieją na XM4, ale pierwsze recenzje też nie zachęciły.

Od dwóch tygodni używam beyerdynamic lagoon anc. Fajnie, naturalnie brzmią, nie jestem żadnym audiofilem, ale pierwsze wrażenie: ale wyraźnie wszystko słychać! Basu nie ma za dużo, ale w mojej subiektywnej ocenie nie brakuje go. Bateria wytrzymuje bardzo długo, używam codziennie (praca zdalna w połączeniu z niemowlakiem ;) ) i dopiero raz były ładowane. ANC niestety nie dorównuje 1000XM3, ale włączenie go z jednoczesnym, nawet cichym, słuchaniem muzyki skutecznie odcina nas od otoczenia.

Półka cenowa podobna do XM3, obecnie może nieco droższe po pojawieniu się XM4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bednarcm napisał:

Przez pół roku się nad nimi zastanawiałem ;) Ostatecznie ich nie kupiłem. Powód: ponoć niezbyt naturalne brzmienie, z czasem pałąk skrzypi oraz pojawiają się pęknięcia. Za to mają fantastyczne ANC, porównywałem z niższymi modelami sony i sennheiser. Czekałem z nadzieją na XM4, ale pierwsze recenzje też nie zachęciły.

 

Mam XM2 od paru lat i zadnych pekniec nie zauwazylem a korzystam po 8h+ na dobe. Do skrzypienia mozna sie przyczepic jezeli ktos bardzo, ale to bardzo chce i wygina sluchawki przed zalozeniem na glowe :P Jedyne co mi sie nie podoba to odrobine zbyt male nauszniki (ale mam duze uszy wiec YMMV). ANC w biurze dawalo rade ale dopiero w samolocie pokazalo moc - po kilku godzinach sluchania filmow i muzyki sciagnalem sluchawki i sie zalamalem bo halas powrocil i zaczalem odczuwac fizyczny bol. A z kazda wersja ANC jest lepsze wiec ... zazdroszcze :)

XM4 ma nowszy modul BT ktory niby jest lepszy (dwa urzadzenia na raz co jest super) ale nie ma aptX (pomijam to czy normalna osoba doceni jakosc aptX w porownaniu z np. LDAC) - pewnie cieli koszty albo zuzycie energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...