Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmacniacz to stara yamaha a-700 (1982r) i kolumny tonsil Voyager 200. Wiem że to nie audiofilski sprzęt, ale gra bardzo przyjemnie. Jedyny minus to to że środek jest delikatnie wycofany (kolumny tonsil;-)).

Mam klocki yamahy, dlatego myślałem o gramofonie tez yamahy. Jeśli ich gramofony nie są jakieś super to jaki byś polecił.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam taki problem,  z  ustawieniem głośników w swoim systemie. Głośniki CM8 B&W. Pokój jest taki że prawy stoi w rogu i nad sobą ma dwa schodzące sie skosy , a lewy jest oddalony od rogu pokoju o jakieś 1,5 metra, za sobą ma kaloryfer (wyłączony , ale wisi), nad sobą veluxa w skosie. Ten drugi głośnik mam wrażenie gra ciszej, mniej dynamicznie. Czy postawienie za nim jakiś ekranów czy innego ustrojstwa może poprawić dźwięk. Podłączone to jest do Rotela RA-12.

 

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam klocki yamahy, dlatego myślałem o gramofonie tez yamahy. Jeśli ich gramofony nie są jakieś super to jaki byś polecił.

 

Thorens, Garrard albo stary technics z lat 80 tych


za 500 zł wyhaczysz Thorens td 160 ale bedzie pewnie do roboty.

O porządnych garrardach za tą kwotę można se pomarzyć, 401 zaczynają sie od 4, 5 nawet do 10 tys za używke dobrze odrestaurowaną. 


Yamaha stricte nie robi gramofony, uderz do takich firm ktore od lat tym i tylko tym sie zajmują. Napisałem wyżej jakie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem, z ustawieniem głośników w swoim systemie. Głośniki CM8 B&W. Pokój jest taki że prawy stoi w rogu i nad sobą ma dwa schodzące sie skosy , a lewy jest oddalony od rogu pokoju o jakieś 1,5 metra, za sobą ma kaloryfer (wyłączony , ale wisi), nad sobą veluxa w skosie. Ten drugi głośnik mam wrażenie gra ciszej, mniej dynamicznie. Czy postawienie za nim jakiś ekranów czy innego ustrojstwa może poprawić dźwięk. Podłączone to jest do Rotela RA-12.

 

Seb

ciężko jest pomóc bez rysunków i opisu materiałów w pokoju a przede wszystkim bez elementarnej wiedzy o akustyce. To najczęściej nie doceniana cześć toru audio, więc najlepiej jest jak poszukasz w necie materiałów o zasadach prawidłowego rozstawienia kolumn, odległości itd...gruba lektura gwarantuję. Sam mam mocne niskotonowce w swoich kolumnach ale pokój tak nie dostosowany akustycznie, że basu jak na lekarstwo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, mam taki problem,  z  ustawieniem głośników w swoim systemie. Głośniki CM8 B&W. Pokój jest taki że prawy stoi w rogu i nad sobą ma dwa schodzące sie skosy , a lewy jest oddalony od rogu pokoju o jakieś 1,5 metra, za sobą ma kaloryfer (wyłączony , ale wisi), nad sobą veluxa w skosie. Ten drugi głośnik mam wrażenie gra ciszej, mniej dynamicznie. Czy postawienie za nim jakiś ekranów czy innego ustrojstwa może poprawić dźwięk. Podłączone to jest do Rotela RA-12.

 

Seb

CM8 mają bas reflex z tyłu, niestety dzwięk jest falą i się odbija, a te skosy nie pomagają. Zacznij od zatkania basreflexu całkiem i spróbuj ustawić kolumny. Jak już układ zacznie grać to odetkaj basreflex i spróbuj z ekranami.

Edytowane przez Arq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Panowie, mam taki problem, z ustawieniem głośników w swoim systemie. Głośniki CM8 B&W. Pokój jest taki że prawy stoi w rogu i nad sobą ma dwa schodzące sie skosy , a lewy jest oddalony od rogu pokoju o jakieś 1,5 metra, za sobą ma kaloryfer (wyłączony , ale wisi), nad sobą veluxa w skosie. Ten drugi głośnik mam wrażenie gra ciszej, mniej dynamicznie. Czy postawienie za nim jakiś ekranów czy innego ustrojstwa może poprawić dźwięk. Podłączone to jest do Rotela RA-12.

 

Seb

ciężko jest pomóc bez rysunków i opisu materiałów w pokoju a przede wszystkim bez elementarnej wiedzy o akustyce. To najczęściej nie doceniana cześć toru audio, więc najlepiej jest jak poszukasz w necie materiałów o zasadach prawidłowego rozstawienia kolumn, odległości itd...gruba lektura gwarantuję. Sam mam mocne niskotonowce w swoich kolumnach ale pokój tak nie dostosowany akustycznie, że basu jak na lekarstwo :(

 

 

CM8 mają bas reflex z tyłu, niestety dzwięk jest falą i się odbija, a te skosy nie pomagają. Zacznij od zatkania basreflexu całkiem i spróbuj ustawić kolumny. Jak już układ zacznie grać to odetkaj basreflex i spróbuj z ekranami.

 

 

 

 

Tak to wszystko wygląda jak na zdjęciu. Ustawiłem głośniki i fotel najlepiej jak mogłem. Wzmacniacz przestawiłem z trybu "bypass" na bass +2 i balance L1  i jest ok. Bardzo dużo zależy od płyty. Np. ostatnio kupiłem sobie "Thriller" MJ'a wydanie japońskie z 1982 (stara szkoła robienia płyt cd) na teoretycznie najlepszej matrycy 35 8P-11. Wreszcie przyszła. Puściłem czekając na efekt wow i spodziewałem się czegoś więcej. Akurat tak się złożyło, że kilka dni potem miałem jechac wymienić wkładkę gramowfonową  w krakowskiem N… i zabrałem tą płytę. Po skończeniu kalibracji wkładki mówię, posłuchajmy tej płyty. Włączyliśmy (co prawda nie w sali odsłuchowej) ale na dobrym sprzęcie i nic, basu zero. Mało tego, tam też wydawało mi się że słyszę tylko prawy głośnik. Coś mam z uszami :)

Wróciłem do domu włączyłem sobie Avalon na winylu i opad szczeny jak to gra. Jednym słowem jest ok.

 

post-2815-0-10547900-1476176294_thumb.jpg

post-2815-0-88913200-1476176648.jpg

post-2815-0-75684700-1476176659.jpg

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Załączone miniaturki

 

Skosy to niestety nic dobrego w audio. Akustyka pomieszczenia leży. Dobrze było by coś położyć na panelach jakiś dywanik, powiesić coś na ścianie aby zmniejszyć odbicia, odsunąć kolumny od ściany. Ale cudów przy skosie się nie spodziewaj. Najlepsze pomieszczenie to prostokąt i kolumny ustawione na dłuższej ścianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Kochani bardzo Was proszę o rady ew pomoc w znalezieniu optymalnego dla mnie sprzętu do tego co kocham nad życie czyli słuchania muzyki.

Od 2 miesięcy wynajmuje mały pokoik.

b6f13c48c21a7a00456ebfb24fabe0.png

Będę w nim mieszkał jeszcze przez kilka tygodni i już bardzo tęsknie za odtwarzaniem/słuchaniem w jak najlepszej jakości moich ulubionych kawałków/albumów.

Posiadam słuchawki AKG K77, ale ileż można słuchać na słuchawkach. Bo na laptop owych głośnikach to nie muzyka.

 

Bardzo bym chciał kupić jakiś sprzęt który będzie mi umilał czas odtwarzając pięknie dźwięki, będzie miał funkcje odtwarzania radia, funkcje budzika i automatycznego wyłączania/włączania i bez przeszkód po podłączeniu do laptopa będzie służył jako głośniki dla laptopa.

Sprzęt ten może być używany byle dawał to czego oczekuje czyli najlepszą jakość dźwięku i jak najmniejsze gabaryty, aby się zmieścił na stoliku obo laptopa i łóżka.

 

Bardzo Was proszę o pomoc i rady co kupić ew propozycje bo ja niestety zupełnie nie siedzę w temacie, a nie chce bezsensu wydać moich zaskórniaków na byle jaki sprzęt grający :(

 

Bardzo liczę na waszą pomoc :wub:

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Kochani bardzo Was proszę o rady ew pomoc w znalezieniu optymalnego dla mnie sprzętu do tego co kocham nad życie czyli słuchania muzyki.

Od 2 miesięcy wynajmuje mały pokoik.

b6f13c48c21a7a00456ebfb24fabe0.png

Będę w nim mieszkał jeszcze przez kilka tygodni i już bardzo tęsknie za odtwarzaniem/słuchaniem w jak najlepszej jakości moich ulubionych kawałków/albumów.

Posiadam słuchawki AKG K77, ale ileż można słuchać na słuchawkach. Bo na laptop owych głośnikach to nie muzyka.

 

Bardzo bym chciał kupić jakiś sprzęt który będzie mi umilał czas odtwarzając pięknie dźwięki, będzie miał funkcje odtwarzania radia, funkcje budzika i automatycznego wyłączania/włączania i bez przeszkód po podłączeniu do laptopa będzie służył jako głośniki dla laptopa.

Sprzęt ten może być używany byle dawał to czego oczekuje czyli najlepszą jakość dźwięku i jak najmniejsze gabaryty, aby się zmieścił na stoliku obo laptopa i łóżka.

 

Bardzo Was proszę o pomoc i rady co kupić ew propozycje bo ja niestety zupełnie nie siedzę w temacie, a nie chce bezsensu wydać moich zaskórniaków na byle jaki sprzęt grający :(

 

Bardzo liczę na waszą pomoc :wub:

Jaki budżet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć,

 

Kochani bardzo Was proszę o rady ew pomoc w znalezieniu optymalnego dla mnie sprzętu do tego co kocham nad życie czyli słuchania muzyki.

Od 2 miesięcy wynajmuje mały pokoik.

b6f13c48c21a7a00456ebfb24fabe0.png

Będę w nim mieszkał jeszcze przez kilka tygodni i już bardzo tęsknie za odtwarzaniem/słuchaniem w jak najlepszej jakości moich ulubionych kawałków/albumów.

Posiadam słuchawki AKG K77, ale ileż można słuchać na słuchawkach. Bo na laptop owych głośnikach to nie muzyka.

 

Bardzo bym chciał kupić jakiś sprzęt który będzie mi umilał czas odtwarzając pięknie dźwięki, będzie miał funkcje odtwarzania radia, funkcje budzika i automatycznego wyłączania/włączania i bez przeszkód po podłączeniu do laptopa będzie służył jako głośniki dla laptopa.

Sprzęt ten może być używany byle dawał to czego oczekuje czyli najlepszą jakość dźwięku i jak najmniejsze gabaryty, aby się zmieścił na stoliku obo laptopa i łóżka.

 

Bardzo Was proszę o pomoc i rady co kupić ew propozycje bo ja niestety zupełnie nie siedzę w temacie, a nie chce bezsensu wydać moich zaskórniaków na byle jaki sprzęt grający :(

 

Bardzo liczę na waszą pomoc :wub:

Jaki budżet?

 

Okolice 200PLN :rolleyes::blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak najmniejsze gabaryty, aby się zmieścił na stoliku obo laptopa i łóżka.

 

Z takim rozstawieniem to nawet dobre monitory nie zagrają. Pomiędzy głośnikami musi być trochę przestrzeni. Jeżeli mały pokój to za podaną kwotę proponuję kupić używany wzmacniacz stereo np. jakiś Nad (nawet najniższy), monitory używane Monitor Audio (np. BR2) lub Acoustic Energy lub inne zgrywające się z wzmakiem. Do tego jak wystarczy jakiś przetwornik cyfrowo - analogowy (DAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

byc moze nie do konca moj problem wpisuje sie w ten watek, ale moze sie uda.

poszukuje jakiegos ustrojstwa do ktorego bede mogl podlaczyc glosniki ktore lata temu wbudowalem sobie w sufit w lazience i sypialni, fajnie jakby mialo radio, cd i jakis airplay, ma byc male, tanie i miec kilka wyjsc na glosniki, najlepiej z selekcja stref gdzie ma grac.

dzieki za sugestie


edit: systemy wifi mnie nie interesuja, przewody w scianach sa takze chcialbym je wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie , po tylu latach album Enigma - The Fall Of a Rebel Angel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wreszcie doczekaliśmy się Enigmy w czasach jakże pełnych problemów społecznych :(

Edytowane przez Luk77
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W związku z  totalną zmianą sprzętu audio,poszukuję fajnie zrealizowanych wydań płyt winylowych lub płyt cd.Jeżeli kupiliście lub słuchaliście ostatnio czegoś godnego polecenia, dajcie linki.

Mój ostatni nabytek Dead Can Dance-Anastasis  clear vinyl  https://www.discogs.com/Dead-Can-Dance-Anastasis/release/3790830

post-8524-0-37384400-1484504943_thumb.jpg

post-8524-0-38606400-1484505014_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio wpadło to http://sfrshop.de/epages/8bc55054-7644-4582-abe9-aacc9769e6d3.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/8bc55054-7644-4582-abe9-aacc9769e6d3/Products/SFR357.4045.2

 

post-8524-0-80288500-1486041150_thumb.jpg

 

 

Genialnie wydana płyta.Urzeka naturalność i scena z lokalizacją instrumentów.

 

Jedzie do mnie takie cudo https://www.discogs.com/Dire-Straits-Brothers-In-Arms/release/6717429

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie już dojechało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzyndzel,

 

Masz Yamaha CD-S3000?

UUUh, grubo!

Ja mam CD S1000, ale używam jak transportu, a sygnał cyfrowy obrabia Metrum Octave NOS DAC.

Ale preferuję muzykę z winyla.

Polecę Ci takiego placka: http://allegro.pl/ortalion-ortalion-lp-limited-edition-i6697975334.html

Świtena muzyka!

Generalnie wszystkie płyty krakowskiego Audio Cave są wspaniale nagrane, zmasterowane i wydane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...