Skocz do zawartości

Kupno okien do domu


Roman

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne kto je montuje, na rynku jest sporo partaczy niestety.
Właśnie.

 

W miejscowym klasztorze zamówiono okna u renomowanego dostawcy; okna nie były tanie, bo budynek zabytkowy, więc musiały spełniać wymogi itd. Poza tym było ich mnóstwo, grubo ponad 100. Z jakichś niewiadomych mi przyczyn ów renomowany dostawca nie montował ich osobiście, lecz skierował jakichś "fachowców". Katastrofa! Ojciec gwardian (czyli dyrektor) chciał już zatrudnić adwokata, ale jakoś w końcu doszli do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz na pw co i jak...gdzie montaż jaki budżet - siedzę w tym bagnie kilkanaście lat mam swoją produkcję /tylko alu/ jak trzeba będzie odpowiem na każde pytanie podpowiem co wybrać i sprawdzimy czy ceny które ktoś Ci da są oki...

pzdr

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w domu z oknami PVC, teraz od kilku lat mieszkam w domu z drewnianymi. Jeżeli chodzi o subiektywne odczucia to przyjemniej jest użytkować drewniane, ale to może być rzeczywiście kwestia jakiegoś subiektywnego wrażenia. Gdybym jednak miał znowu wybierać, to wziąłbym drewniane. Wadą drewnianych jest jednak konieczność malowania ich ich co parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PCV.

Jak się poczyta o warunkach gwarancyjnych okien drewnianych, to się odechciewa.

Poza tym drewniane okna po kilku latach mogą być w tragicznym stanie.

Nie robię w tej branży, ale mam kontakt z dobrze ponad 200 klientami, którzy zakładali sobie nowe okna. Żaden nie żałuje nawet najtańszych z PCV, natomiast kilku ma już serdecznie dość superhiper drewnianych, które były droższe od PCV o min. 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwieczny spór drewno czy PCV - na forum muratora można 3 m-ce czytać non stop i nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko ma swoje zady i walety. Ja wole drewno - jutro podpisuje umowe na drewniane i o plastikach nawet nie myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Urzedowskiego-mahon 3 szybowy pakiet,siedza w murze juz 5 lat.Poki co,lakier sie trzyma,kolor tez,impregnuje je po myciu.Fakt,o pcv bym sie nie martwil,ale widok i dotyk drewna jest wart swej ceny i zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman nie pyta czy okna drewniane czy PCV. :P

 

Skoro już dokonał wyboru...

 

Tworzywo sztuczne w beczkach na wino, zabawkach, meblach, panele podłogowe z wiórów (a właściwie nawet pyłu po szlifowaniu) wymieszanych z chemią, ramki obrazów i tysiąc innych rzeczy, które kiedyś były z prawdziwego drewna... :roll:

 

W kazdym razie to zawsze tworzywo sztuczne będzie starało się (nieudolnie) imitować drewno a nigdy na odwrót. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można Was pogodzić i wykonać alu lakierowane proszkowo na kolor drewnopodobny...coraz częściej mam zlecenia na takie konstrukcje. Profil 70 HI pakiet 3 szybowy porządne okucia dedykowane do alu do tego ciepły montaż i nie ma takiego który by marudził...no poza tymi co chcieli by ale ich nie stać heh...Generalnie decydując się na produkcję konstrukcji alu nie spodziewałem się tak dużego rynku na okna z tego materiału - jednak klienci zwłaszcza Ci na zachód od nas nie chcą o niczym innym słyszeć. Tak więc gdyby ktoś chciał się skusić na alu - no to się polecam oczywiście jako producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, zwolennicy "drewna", ile tam musi być chemii wpakowane, żeby tego robal nie jadł, wilgoć i słonko nie ruszało, grzybek nie wyrastał, kolor pozostał długo, połysk lub mat był trwały, itp? :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwieczny spór drewno czy PCV - na forum muratora można 3 m-ce czytać non stop i nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko ma swoje zady i walety. Ja wole drewno - jutro podpisuje umowe na drewniane i o plastikach nawet nie myślałem.

 

Coś mi to przypomina... http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=26&t=106771&start=8250

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, zwolennicy "drewna", ile tam musi być chemii wpakowane, żeby tego robal nie jadł, wilgoć i słonko nie ruszało, grzybek nie wyrastał, kolor pozostał długo, połysk lub mat był trwały, itp? :roll: :wink:

 

Ja nie wiem. Chętnie poczytam i dowiem się.

Nie jest to ironia. Ja jestem przeciwnikiem chemii i ciekawi mnie na co ludzie mogą wpaść. Ja wolę po prostu dobrze wysuszyć drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w kamienicy z ~ 1920 roku. Okna w niej są jeszcze oryginalne drewniane, dobrze wysuszone, z żywicą, bez grzybów i robali. Wszystko bardzo pięknie, ale trzeba je co najmniej co 5 lat czyścić, konserwować i malować na nowo, a i tak są już krzywe, nieszczelne i się rozłażą, a umycie ich to zadanie dla kolonii karnej. Więc najprawdopodobniej w tym roku zostaną wymienione.

 

Inna sprawa, że nie sądzę, żeby tyle lat wytrzymały okna z tworzyw sztucznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli drewniane to polecam z Sokółki lub innego dużego producenta. Duża firma posiada dobre maszyny i technologię produkcji. Zresztą podobnie jest z oknami z PCV. Dwa lata temu przerabiałem temat okien, zapoznałem się z cenami i jakością różnych producentów i bałem się zamawiać u "garażowców". Oczywiście właściwy montaż jest nie mniej ważny, można zepsuć dobry produkt. Z doświadczenia wiem, że ekipę do obróbki lepiej znaleźć samemu, producentowi (przedstawicielowi) pozwolić jedynie na osadzenie - sprawa gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...