Skocz do zawartości

Cena subaraka na litwie


dawid

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aflinta... z tego co mi się wydaje na Litwie samochody nie są objęte 10 % cłem.. To występuje tylko u nas w stosunku do samochodów produkowanych w Japonii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta... z tego co mi się wydaje na Litwie samochody nie są objęte 10 % cłem.. To występuje tylko u nas w stosunku do samochodów produkowanych w Japonii

 

To cło występuje w całej Unii.

 

Moderator - potnij proszę ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,ale odpowiedz na pytanie
No przecież napisałem, do litewskiej ceny netto (bez VAT) musisz doliczyc akcyze i do tego jeszcze 22% naszego VAT. Nie mam pojęcia czy ceny podawane tutaj z litwy to netto czy brutto, nie znam litwewskiego. Czy ja naprawdę piszę niezrozumiale?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wystarczy dodać 4%. Ktoś pisał, że to ceny brutto, tam - na stronie.

Nie wiem czy to takie proste, pozostaje jeszcze kwestia powiększenia podatku ze względu na akcyzę. Zapewne odbędzie się to tak, ze kupujesz auto na litwie, płacisz cenę Brutto, starasz się potem o zwrot VAT, naliczają Ci akcyze i płacisz 22% VAT, czyli dopłaczasz faktycznie różnicę w podatkach, tyle, ze w nieco zakręcony sposób. Ale co do dokładnej procedury przechodzenia przez to nie mam peweności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że mailuje z Litewskim dealerem. Może dowiedział się, czy ceny na ich stronie to ceny netto, czy brutto?

Ja wysłałem maila z listą pytań, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi.

Na forum kupię-sprzedam są nowe europejskie Imprezy po 102tys. Czyżby już zaczął się import z Litwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze w tym temacie cen oprocz podanych dla Legacy. Lookalem na subaru.lt, ale jedyne co znalazlem, to ceny rzedu 70000 LT, co wydaje mi sie nie bardzo, jako ze wg netu kurs lita litewskiego to jakies 3.45... :roll: Jaka tam maja cene foresterow?

 

EDITED: ok - ten kurs byl w stosunku do EUR =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze slabo lokales? coz, bylo sto razy, jest kilka watkow na ten temat, wszystko na pierwszych stronach forum, nie mowiac juz nawet o wyszukiwarce... poza tym wszystko co wiemy jest na stronie subaru.lt a kurs lita mozesz sobie sprawdzic chociazby na onecie. co ja mowie, na onecie mozesz sobie wpisac ilosc litow, a taki madry automacik poda ci ile to jest w zlotowkach. dla ulatwienia - lity to LT, zlotowki - ZŁ lub PLN :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj sie nie mylisz kolego wielkopolaninie. nie zebym byl rekordzista, bo moj syn pobil mnie o jakies 80, ale w semestrze mialem 185 godzin nieuspr.

wiec uprasza sie o nie czepianie sie, bo bede musial zaraz cala klase szantazem wyciagnac na waksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale chwile przed Twoim postem napisalem, ze zle zrozumialem kurs lita =) Wszystko gra. Forester 2.0 za 67 tys zl =) Mniam

 

Po wszystkich opłatach? Dziwne wobec tego, że ktokolwiek kupuje je u nas.

 

Zapomnialem zamienic lity na zlote, czyli 73tys zl po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dotyczy cenniku, to po litewsku to ,,kainuoraštis". Co dotyczy kupna samochodu subaru na Litwie to sa dwie firmy sprzedajace tej marki samochody: JMA (oficjalny przedstawiciel Subaru) (www.subaru.lt) ir Autoerdvė (przedstawiciel niemiec i sprowadzajacy i sprzedajacy subaru samochody www.autoerdve.lt). Jeszcze jedno na litwie takze istnieje Subaru klub (ktorego przedstawicielem jestem i ja (www.subaru-klubas.lt)). Vat na Litwie jest 18 proc. Takze mozna u prywatnych osob szukac Subaru samochody : www.autoplius.lt; www.autogidas.lt;www.brc.lt

A kto nie byl w Wilnie to radzilem by odwiedzic Ojczyzne Adama Mickiewicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...