Skocz do zawartości

Cena subaraka na litwie


dawid

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Idac tropem mazdy na Litwie wtrace maly o.t. Natknalem sie na ciekawa alternatywe dla WRX'a (pod katem autka rodzinnego :wink: ).

 

Mazda 6 MPS. Po zerknieciu na Jej szczegoly prawie sie zakochalem (moze maly romans z pania Mazda :lol::twisted: ).

 

No wiec tak, za ~145k PLN (import z Litwy) mamy "dupowoz" z m.in.:

- tech-spec: 2.3 DISI Turbo benzyna, 260KM/380Nm, AWD(4x4), ABS, TCS, ESP itp, itd.

- wyposazenie full-wypas z: navi, skora, 6 poduch, wypasione audio BOSE, itd.

- design jakby nie patrzec 'nieco' do przodu wzgledem SI - wnetrze jest bardzo mniam (zdjecia)

 

Na razie jedyna powazna wada to masa, ale jak na auto rodzinne to do zaakceptowania.

 

PS. A pamietam jakis rok temu Saval probowal mnie zwiesc z wlasciwej drogi (subaru) podsuwajac temat MPS. Teraz juz wiem co mial na mysli 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailowalem z dealerem z Wilna.Za Legacy 2,0 GL MT kombi zyczy sobie rowne 17000 euro i co ciekawsze mozna zaplacic w euro.Auta beda dostepne okolo 5 marca bo wszystkie sprzedali.

Maila napisalem po angielsku a odpowiedz po polsku i sie mocno zdzwiilem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek a mozesz dac namiary bo sie do outbecka przymierzam na tego dylera moze byc Pw i wytlumaczcie mi dlaczego bryka sprowadzona z litwy jest tansza :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz,zlozenie samochodou w masowej produkcji nie nalezy chyba do drogich.Ale jak to kiedys mowila Dyrekcja,nie stosujemy nadmiernie wysokich marż :twisted:

W tej sytuacji jestem zmuszony udac sie do kolegi Gintarasa do Wilna aby zamowic wymarzone 4 kolka.Ciekawe czemu Dyrekcja nie wypowiedziala sie jeszcze w kwestii przekonania klientow do zakupu w Polsce choc argumentow wg mnie nie ma za wiele,klient idzie tam gdzie taniej,takie prawo rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Litwy - muszę sprawdzić (dam znać).

 

Dyrekcja napisała powyższe 30 stycznia. Jak rozumiem, od tej pory sprawdza - czyli zadaje pytanie Dyrekcji, czy owa uzna gwarancję auta sprzedanego przez Gintarasa... :mrgreen:

 

No, to poważny problem do rozstrzygnięcia jest, to wymaga konsultacji społecznych, analiz finansowych, zbadania ruchu gwiazd (szczególnie plejad), a nawet kilkukrotnego rzucenia monetą... :twisted:

 

Sorry, ale sytuacja robi się na tyle absurdalna, że trudno o powagę. Przynajmniej, jak jest się kibicem, który nie ma w ten geszeft zaangażowanych własnych pieniędzy.

 

Pozdrawiam luźniutko... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się specjalnie nie dziwię Dyrekcji... Przepisy celne jaki sa takie są i ceny mają prawo się różnić.... Czy spodziewacie się iz Dyrekcja radośnie powiadomi o możliwości kupna auta gdzie indziej ?.... W końcu to na Forum stworzonym przy współudziale SIP wbija się SIP`owi nóż w plecy namawiając do zakupu gdzie indziej.

Wiem, wiem...kupujemy gdzie taniej i pewnie sam bym tak zrobił :D ...

Wygląda na to Litwa jest ewenementem... no bo przecież jest tańsza niż wszystkie kraje europejskie ale to nie znaczy automatycznie ( jakby co niektórzy chcieli ) że SIP będzie sprzedawał samochody od razu o 20 % taniej... No bo nasze obciążenia dzięki panom z MF jednak sa inne.

Zastanawiam się jednak co by było gdyby np. Impreza RS była po szcześćdziesiąt kilka tysięcy.. czy aby co mniej zasobni ludzie w paskach nie przesiedliby się ze swoich używanych Golfów Civiców i innych do Subaru i nie "zniszczyli" by legendy tej jakże bliskiej nam firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli STI tam wychodzi 130 tys. to ja jestem w szoku, jak będę tak daleko z wolną gotówką to jadę na Litwę. A co do niszczenia wizerunku Subaru, w razie ewentualnej przesiadki właścicieli golfów i civiców? Dziwny ten argument, jak mi samochód odpowiada to go kupuję, jak nie, to nie. W STI też widziałem już łysego dresa, a w Evo parę razy i nie obchodzi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W STI też widziałem już łysego dresa, a w Evo parę razy i nie obchodzi mnie to.

 

mnie też, co nie znaczy że się specjalnie ciesze że cos takiego widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, czyli SIP sprzedaje drożej - w moim, jako klienta interesie. Żeby dres nie zanabył Subaru, ani pan w kapeluszu - tylko światły i świadomy członek Motoryzacyjnej Elity Narodu... :roll:

 

No, nie wpadłem na to. Bo ja tam prosty tojociarz jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiS...czy ja napisałem że SIP sprzedaje drożej aby dres nie kupił Subaru... Nie.... nie napisałem czegoś takiego.... Proszę czytać uważnie, powoli i ze zrozumieniem. :wink:

Wielu łysych jeździ BMW droższymi od Subaru.... Ale też widać jakie jest generalne postrzeganie tej marki, choć samochody te są przecież świetne. Zastanawiałem się tylko co by było gdyby....

 

Serio uważasz że ceny SIP wynikają z nałożenia 30 % marży a na Litwie ta marża jest 3 % ?

Wiem jakie są realia w naszym kraju. Jeżeli nasze ceny odbiegają od cen zachodnio europejskich o 10 - 15 % to źle, ale też nigdzie samochody ne są obciążone takim cłem i akcyzą....

Nie bronię SIP`u , bo na przykład ceny akcesoriów są wyższe kilkukrotnie niż gdzie indziej ( wide czujniki cofania, które kupiłem za 130 pln w SIP kosztują ponad 600 ), ale potrafię zauważyć też problemy z jakimi borykają się nasi rodzimi dealerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie są realia w naszym kraju. Jeżeli nasze ceny odbiegają od cen zachodnio europejskich o 10 - 15 % to źle, ale też nigdzie samochody ne są obciążone takim cłem i akcyzą....

Kupując nowe auto na litwie i sprowadzając je do nas zapłacisz taką samą akcyzę i VAT jak SIP, natomiast cło (10%, identyczne jak u nas) zostało już zapłacone na Litwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFLINTA - czyli mowisz ze do ceny w okolicach 65 tys za Legacy nalezy doliczyc oprocz akcyzy 22 vatu?Bylo mowione o wyrownaniu roznicy miedzy Litewskim a Polskim vatem czyli 4 %.Jezeli tak by bylo to kupno na Litwie srednio sie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFLINTA - czyli mowisz ze do ceny w okolicach 65 tys za Legacy nalezy doliczyc oprocz akcyzy 22 vatu?Bylo mowione o wyrownaniu roznicy miedzy Litewskim a Polskim vatem czyli 4 %.Jezeli tak by bylo to kupno na Litwie srednio sie oplaca.

Nie, vat nalicza sie od ceny netto powiększonej o akcyzę. Czyli jak kupujesz na Litwie auto to płacisz tam jakiś VAT, potem dostajesz jego zwrot (ewentualnie płacisz różnicę u nas), w kazdym razie VAT nalicznay musi być od ceny auta powięszkonej o akcyzę - bo wtedy socjalisci mogą więcej złupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFLINTA - czyli mowisz ze do ceny w okolicach 65 tys za Legacy nalezy doliczyc oprocz akcyzy 22 vatu?Bylo mowione o wyrownaniu roznicy miedzy Litewskim a Polskim vatem czyli 4 %.Jezeli tak by bylo to kupno na Litwie srednio sie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...