Skocz do zawartości

Przy przyspieszaniu miga kontrolka R.DIFF Temp


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauwazylem, ze przy ostrzejszym przyspieszaniu na 2-3-ce na ulamek sekundy zapala sie kontrolka temperatury oleju w dyferencjale. Trwa to tak krotko, ze musialem przy uruchamianiu silnika sprawdzic co to za kontrolka. Jezdzilem po miescie na krotkich dystansach. Czytalem, w innych watkach o przypadkach z czujnikiem,ale tam zapalalo sie na dluzej. Czy wie ktos co to moze powodowac? Czy moze po jezdzie zimowej w soli cos sie stalo z czujnikiem? Moze poziom oleju zbyt niski? Wybralbym sie do ASO, ale jakos boje sie norweskim magikom dawac samochod, bo prawie zawsze cos zepsuja, a tego co trzeba nie naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-- Wt lut 21, 2012 7:16 pm --

 

na ulamek sekundy zapala sie kontrolka temperatury oleju w dyferencjale

 

przewód trzeba spr. przy kostce dyfra i ewentualnie napr.- do ASO.... :wink:

 

Dziekuje bardzo.

 

Czy moge w jakis sposob sam dostac sie do tej kostki? Gdzie ona jest?

 

Wyglada na to, ze bede musial odwiedzic rodzimych kowali w Norwegii, nie obrazajac prawdziwych kowali. Norweskim "mechanikom" strach mlotek do reki dawac bo to zbyt skomplikowane dla nich narzedzie i wymaga instrukcji obslugi i procedur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ona jest?

 

dyfer tył od str. bagaznika- widoczne.... :wink:

Gdzie jest dyfer to wiem, ale rozumiem, ze bez dostepu do kanalu to do kostki sie nie dostane.

Zostaje ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ona jest?

 

dyfer tył od str. bagaznika- widoczne.... :wink:

Gdzie jest dyfer to wiem, ale rozumiem, ze bez dostepu do kanalu to do kostki sie nie dostane.

Zostaje ASO.

 

Wjedź jedną stroną samochodu na wyższy krawężnik, podłóż jakiś karton pod samochód i dasz radę.

 

No, chyba z masz gabaryty jak Pudzian (z całym szacunkiem dla Pudziana), ale to wtedy klatą pchniesz tylny dyfer do góry i też się dostaniesz. :D

 

Powodzenia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest dyfer to wiem, ale rozumiem, ze bez dostepu do kanalu to do kostki sie nie dostane.

 

 

Pownienieś się dostać bez problemu. Wtyczka jest dobrze widoczna na tylnej ściance dyfra.

U siebie miałem to samo 8)

 

Aż za dobrze ją widać. Zastanawiałem się dlaczego nie zrobiono jej w jakiejś obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziekuje za informacje. Podjechalem dzisiaj do ASO. Bez ogladania powiedzieli, ze trzeba wymienic kabelek, bo oryginalny jest za krotki i powoduje takie dodatkowe atrakcje wizualne jak miganie kontrolki. Wygladalo na to, ze usterka jest dobrze znana - TTTM. Kabelek zamowili i mam czekac jak go dostarcza z kontynentu, bo w Norwegii w magazynie go nie maja.

 

-- Śr maja 02, 2012 2:32 pm --

 

Dzisiaj po ponad 2 miesiacach norweskie ASO wymienilo mi kabelek laczycy czujnik temperatury.

To sie nazywa tempo!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje. Podjechalem dzisiaj do ASO. Bez ogladania powiedzieli, ze trzeba wymienic kabelek, bo oryginalny jest za krotki i powoduje takie dodatkowe atrakcje wizualne jak miganie kontrolki. Wygladalo na to, ze usterka jest dobrze znana - TTTM. Kabelek zamowili i mam czekac jak go dostarcza z kontynentu, bo w Norwegii w magazynie go nie maja.

 

-- Śr maja 02, 2012 2:32 pm --

 

Dzisiaj po ponad 2 miesiacach norweskie ASO wymienilo mi kabelek laczycy czujnik temperatury.

To sie nazywa tempo!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!:

 

Ale zrobili!!! Ty sie chłopie ciesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dopytam o ten czujnik.

 

Przy jakiej temperaturze się włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem, ile norweskie ASO bierze za taką usługę. 5000 NOK? :oops:

skoro fryzjer męski potrafi kosztować 500 NOK...

Nie wiem - bylo w ramach gwarancji.

Wymienili mi opony z zimowych na letnie - cena 200 zl :twisted: - opony byly na felgach i nie wywazali kol - bo wedlug nich to niepotrzebne................ :twisted:

Umowilem sie na lipiec na przeglad po 2 latach - orientacyjna cena 3200 zl. W zeszlym roku robilem w Polsce przeglad zaplacilem 1200 zl i dostalem samochod wypucowany na zewnatrz i w srodku i umyty silnik - tu takich rzeczy nie robia.

 

-- Cz maja 03, 2012 8:03 am --

 

A ja się dopytam o ten czujnik.

 

Przy jakiej temperaturze się włącza?

Mnie sie zawsze wlaczal................. bez wzgledu na temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dostalem samochod wypucowany na zewnatrz i w srodku i umyty silnik - tu takich rzeczy nie robia.

 

 

no akurat z braku mycia silnika to bym się cieszył...

 

A w temacie - przy drugiej wizycie w ASO usłyszałem od mechaniorków naszych rodowitych, że jakby mi się zaświeciło (oczywiście bez latania po czerwonym) to żebym się nie przejmował tylko dał znać, bo dali ciała i się kable rwą.

Tfu tfu 3,5roku i na razie no problem u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbutek napisał(a):

A ja się dopytam o ten czujnik.

 

Przy jakiej temperaturze się włącza?

 

Mnie sie zawsze wlaczal................. bez wzgledu na temperature.

 

Mnie w czasie jazdy przy redukcji biegów tylko, a przy hamowaniu nie (?). Na szczęście następnego dnia na zimno zamrugało to już byłem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...