Skocz do zawartości

pasiak za ortografię


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak cię widzą, tak cię malują.

Jak napiszesz, tak cię będą postrzegać.

 

Czyli - z szacunku dla innych ale też dla siebie samego (tzn. np. żeby przypadkiem nie wyjść na głupka...) pisz tak, żeby było zrozumiale i poprawnie.

 

Jestem za przenoszeniem co ciekawszych wycinków tutaj (a nie za paskami). Pasek nic nie da, a narażenie się na publiczny rechot jest dużo lepszym batem.

 

PS: czy jak ktoś włącza ignora to staje się ignorantem? ...no wiem, wiem, WŁANCZA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisz tu bzdur kolego to 1, nie ssij z palca tego czego pisze to dwa. Lat mam wystarczająco żeby wiedzieć co pisze stwierdzenie "czymś" było akurat do czynności która może wykonywać lepiej od innyc to 3. Ręce umyłem całkowicie z tego wątku to 4.

 

Generalnie - ostatnio da się zaobserwować nową, świecką tradycję w naszym społeczeństwie (może nie tylko w naszym ale w nim przychodzi mi głównie żyć i dobrze :mrgreen: ). Tradycja ta polega na ostrym nadęciu się, połączonym niejednokrotnie z cichym wypróżnieniem delikwenta, któremu ktoś śmiał zwrócić uwagę na niestosowność/bezmyślność/irracjonalność jego zachowania. Z obserwacji na dziś :

- najostrzej są odęci współplemieńcy oddający się uciesze wypróżniania pęcherza moczowego tuż przy drodze, najlepiej z fujarą skierowaną w stronę drogi. Na zwróconą uwagę, że to nieładnie, reagują mniej więcej tak :

nie mów tu bzdur kolego to 1, nie ssij z palca tego czego mówię to dwa. Lat mam wystarczająco żeby wiedzieć co robie szczając właśnie tak. Rąk nie myję w ogóle

 

Przykładów jest mnóstwo, od nich, jak od celów w Rejsie, wręcz się roi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelszuszu, bo nie chcąc dalej smędzić - z ludźmi naprawdę warto gadać, nawet jak się z nami nie zgadzają i czasami nam zwrócą uwagę. Inaczej, co nam zostaje ? Wewnętrzna emigracja i agresja przed lustrem ? Bezsensu.

 

Też przegiąłem z tymi, moimi wywodami i najmocniej przepraszam.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w regulaminie forum dopisać, że piszemy po polsku? Wtedy delikwenta marudzącego, że "przecież to nie forum o j. polskim" można odesłać po inspirację właśnie tam. ;-)

 

Na pilnowanie formy wypowiedzi (wyłącznie) przez moderatorów raczej liczyć nie możemy - za mało ludzi, zbyt wiele postów. Jeśli komuś niezrozumiały słowotok przeszkadza, sam musi "rozpocząć krucjatę" (no cóż, społeczeństwo obywatelskie ;-)). Jedynie fajnie by było, gdyby tacy ludzie mieli jakieś wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboco, pszecierz to foróm s Sobaro, anie o jenzykó polzkim... :shock:

Emotorsport idziesz w dobrym kierunku, ale do 'miszczów forumowej nowomowy' Ci jeszcze brakuje.

 

Zatem mam kilka porad:

- jak ognia należy wystrzegać się wszelkich znaków interpunkcyjnych, pamiętaj 'miszcz forumowej nowomowy' całą swoją myśl wyraża na jednym wydechu tzw. technika słowotoku;

- 'miszcz forumowej nowomowy' nie stosuje deklinacji, przecież w większości przypadków powoduje tylko konieczność wpisywania dodatkowych liter co byłoby zupełną rozpustą dla czytających;

- 'miszcz forumowej nowomowy' stara się mieszać myśli/wątki w jednej wypowiedzi, a liczba zawartych w jednej sentencji przesłań określa kunszt 'miszcza';

- 'miszcz forumowej nowomowy' jest językowym innowatorem, wprowadza rozliczne, jemu tylko zrozumiałe neologizmy, niosąc, niczym Słowacki, kaganek oświaty wśród forumowej braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...