Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2012


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ano gdybanie :-)

Wtedy wybrałby inną pozycję startową i kto wie :-)

Ładnie odrabiał, fajna walka z Hołkiem, Wojtek złapał kilka punktów, już tylko Gacek może go zaatakować, szkoda Qhara, Fin wariat no i żałuję, że nie mogłem pojechać.

No i po rajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajd ogólnie udany i wszystko wskazuje na to, że zdobyliśmy drugi raz z rzędu tytuł mistrzowski w grupie N :wink:

 

Niemniej z otwieraniem szampanów sugerowałbym poczekać do publikacji oficjalnych wyników i punktacji :wink:

 

http://www.sprt.pl/lang.pl/no/pnews/279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny dowód na to jakie informacje docierają do prezentera np w TVN...Bębenek vice mistrzem EU.....a pokazują Solowowa... :?

 

Czyli cały TVN,ale za to "świetnie" się znają jak jest jakiś wypadek,wtedy wysyłają cały sztab "fachowców" w swoim cudownym helikopterze :? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pickup z tego EVO

 

Prawie jak 306 CC. :mrgreen:

 

Które miejsce zajął Grzyb, który to niby nie potrafi po szutrach jeździć?

Rajdu nie oglądałem, ale Ci Finowie to jest niezła przepaść...

 

Za tydzień miałem jechac na Rally Roznava, ale odwołany i za dwa tygodnie jadę do DDR-ów na Lausitz rally. Ponoć Kuzi ma tam się pojawić. Będzie grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzybek pojechal bardzo dobry rajd jednak sporo "pomogla" mu konkurencja we wskoczeniu na podium wysypujac sie pod sam koniec, na takiej nawierzchni jaka byla w tym roku na polskim samo dobrze ustawione zawieszenie w s2000/rrc dawalo kolosalna przewage nad reszta stawki, co tu duzo gadac - rajd byl ciezki, rajd byl dlugi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajd był piękny, rajd był długi [edycja moderatora] będzie drugi.

 

Pozdrowienia forumowe przesyłałem w innym wątku więc tutaj skupię się na samym rajdzie.

 

 

Plusy:

- Rajd bardziej kompaktowy niż zazwyczaj. O wiele mniej kilometrów przejechałem i to jest fajne

- Parkingi. Pomijając fakt, że stawaliśmy w trawie po kolana to fajne było to, że nie trzeba było po 40 minut dreptać od parkingu do OSu. Tam gdzie byłem (w sumie 7 OSów) od parkingu było maks 500 metrów - duuuuuży plus

- Policja dawała mandaty za picie piwa na OSach :lol: To jak dla mnie plus bo ja nie specjalnie lubię widok nawalonych ludzi na OSach po których zostaje śmietnik na polu u chłopa.

- Jeszcze o Policji - ogromna ilość niebieskich to też IMO plus. Nie wiem czy zauważyliście ale suszarek było stosunkowo mało. O wiele mniej niż radiowozów na poboczach. Faktycznie ich działanie było PREWENCYJE. Dzięki temu była mniejsza nerwówka na drodze i paliwa mniej spaliłem :wink:

- Atmosfera na odcinkach. Atmosferę tworzą kibice - nawet mimo minusów.

Minusy

-Obsada - pamiętam Kormorana z końca lat 90 więc od kilku lat nie mogę się pogodzić taką mizerną liczą załóg w "new ageowych" czasach :(

- Strona rajdu - strona działała w wersji mobilnej ale wyniki już nie. Kpina. Nie mając radia w samochodzie nie miałem gdzie sprawdzić wyników rajdu.

- Termin - ciągle nie mogę przeboleć terminu. Byłoby o wiele więcej kibiców (a więc i dochodu z rajdu dla organizatora) gdyby rajd szedł w starym terminie. No i byłoby cieplej :)

- postawa Hołka :( Ale stawiam to na jakieś problemy z autem bo nie podejrzewam Hołka o jakieś nagłe załamanie formy.

- postawa innych polskich zawodników którzy po raz kolejny dali się objechać na swoim podwórku jak dzieciaki. Mówię o czołówce (z wyjątkiem Kajta i Juniora) która w wypowiedziach przedrajdowych wygląda jak zwycięzcy rajdu, a dostają łomot od chłopaczka z zagranicy który od kilku miesięcy musi używać maszynki do golenia. Poziom polskich rajdów od dawna jest na niezmiennym poziomie sięgającym dna.

Żeby nie było - Wojtka Chuchałę pomimo mojej szczerej do niego sympatii, do czołówki ciągle nie zaliczam więc powyższy akapit nie dotyczy ani jego ani innych startujących forumowiczów. Ciągle nie te auta i nie te budżety i nie to doświadczenie aby walczyć o pudło w generalce...

 

 

Nie mogę pozbyć się wrażenia, że Rajd Polski w tej formie i na tych terenach się kończy :( Ile by było załóg gdyby nie jechał puchar Fiesty? To jest jakiś żart.

Co robi PZM aby rajdy stały się bardziej interesujące dla zawodników? Gdzie jest 100 kilkadziesiąt załóg które startowały w Rajdzie Kormoran pod koniec lat 90? Nie mówcie o kryzysie. Ja się pytam gdzie są TANIE puchary markowe? Czy PZM rozmawia z KIA, Fiatem, Renault, Puegeotem/Citroenem/Toyotą o tanim rajdowym aucie dla młodych zawodników bez grubego budżetu? Nie mówię tu o Fieście z sekwencyjną skrzynią (chociaż chwała za to, że ten puchar jest :idea: ). Mówię o aucie które kosztuje 20k pln, kolejne 10k idzie w klatkę i fotele oraz plombowanie ECU i ogień na OSy. Nawet z tego forum kilka osób pojechałoby takim autem.

 

Co robi PZM dla kibiców aby chciało się im przyjechać? Podnosi ceny karnetów? To rozumiem, że PZM niepocieszony zyskami z karnetów z rajdu w przyszłym roku znowu podniesie ich cenę?

 

Niestety, po raz kolejny rajd mnie rozczarował :(

 

Dobra, koniec biadolenia. Warto było jechać żeby chociaż dawno nie widzianych znajomych spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas ładnie to napisałeś i pełni sie zgadzam mimo ze nie byłem w tym roku na polskim . Dlatego jeżdżę za granice oglądać rajdy , bo koszty prawie te same a porównać sie tego nie da polskich rajdów :evil: . Przed chwila wróciłem z Włoch z rajdu Bassaano jednego ze 150 rozgrywanych we Włoszech w sezonie :twisted: ilośc załóg to ok 125 ! atmosfera do pozazdroszczenia , auta ..... No coments , od wrca do starych mirafiori, odcinki takie ze w życiu takich nie widziałem , no i Robert Kubica !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pozbyć się wrażenia, że Rajd Polski w tej formie i na tych terenach się kończy Ile by było załóg gdyby nie jechał puchar Fiesty? To jest jakiś żart.

Co robi PZM aby rajdy stały się bardziej interesujące dla zawodników? Gdzie jest 100 kilkadziesiąt załóg które startowały w Rajdzie Kormoran pod koniec lat 90? Nie mówcie o kryzysie. Ja się pytam gdzie są TANIE puchary markowe? Czy PZM rozmawia z KIA, Fiatem, Renault, Puegeotem/Citroenem/Toyotą o tanim rajdowym aucie dla młodych zawodników bez grubego budżetu? Nie mówię tu o Fieście z sekwencyjną skrzynią (chociaż chwała za to, że ten puchar jest ). Mówię o aucie które kosztuje 20k pln, kolejne 10k idzie w klatkę i fotele oraz plombowanie ECU i ogień na OSy. Nawet z tego forum kilka osób pojechałoby takim autem.

 

 

Borowczyk podał info na superoesie, że gmina Mikołajki podpisała umowę z z PZmotem na to że rajd Polski będzie się odbywał tu (bo jeszcze jestem) przez kolejne 5 lat. Jak to też się zastanawiam, Michalina chyba nie pomoże...

 

Pablonas pisałem już dlaczego się nie zatrzymałem, serdecznie was pozdrawiam :wink:

 

-- 30 wrz 2012, o 21:49 --

 

No odrazu mówiłem, że Fin i Kościuszko pokażą klasę. :mrgreen: :mrgreen:

 

 

:roll:

 

 

No ok... co do Fina się myliłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie tak dalej, a na pewno zachecicie potencjalnych sponsorow ... ;)

Than , ale właśnie może takie pisanie i pokazywanie błędów jak i plusów , ma jakiś sens na przyszłość ! Patrzymy trochę w przyszłość , bo to ze robi sie dno od paru lat to jest wiadome , więc może kiedyś będzie lepiej .

Dam Ci przykład taki strasznie prosty , w Polsce kara sie zawodników za wszystko , dosłownie , auto nie przejdzie BK jak masz nie regulaminowe naklejki o załodze , czcionka, rozmiar , itp. Teraz we Włoszech zauważyłem ze tam sie klei dosłownie jak komuś pasuje , w szlaczek , małymi literami , dużymi , jak ktoś chce , ma być czytelne i tyle ! U nas kara , grzanie opon przed odcinkiem norma , u nas 5000 kary . To tylko proste przykłady , rajdy są pod kibiców a nie dla pzmot ! Nie zapominajmy o tej idei !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam gdzie są TANIE puchary markowe? Czy PZM rozmawia z KIA, Fiatem, Renault, Puegeotem/Citroenem/Toyotą o tanim rajdowym aucie dla młodych zawodników bez grubego budżetu?

Cos mi sie obilo, ze istnieją jakies plotki o pucharze Aygo/107/C1 i to by było to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie tak dalej, a na pewno zachecicie potencjalnych sponsorow ... ;)

 

Sponsorzy przyjdą jak zobaczą logo swojej firmy w telewizji. I to nie w dwuminutowej relacji po "wiadomościach".

Sponsorzy przyjdą jak na rajdach będą kibice, a tych jest co raz mniej.

Sponsorzy przyjdą wraz z ilością załóg, których też jest co raz mniej.

 

Nie można głaskać dziadków z PZMotu po głowach mówiąc, że jest ok bo nie jest ok. Dlaczego w Europie można jeździć wynalazkami którym dawno wygasło homo albo nigdy jej nawet nie miały? Dlaczego tam można, a u nas nie?

U nas Trabanta nie zobaczysz ale za to możesz być dumny z faktu, że każdy zawodnik ma homologowane gacie i skarpetki 8) :lol::lol:

 

Pablonas pisałem już dlaczego się nie zatrzymałem, serdecznie was pozdrawiam :wink:

 

Spoko, nie gniewamy się :D Do następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w Europie można jeździć wynalazkami którym dawno wygasło homo albo nigdy jej nawet nie miały? Dlaczego tam można, a u nas nie?

 

Jako odpowiedź na to nasuwa się monolog prezesa Ochódzkiego z "Misia" gdy został spytany po co jest ten Miś:

"-Nikt nie wie, a skoro nikt nie wie, to nikt Nas nie zapyta... Patrzcie, mówimy, to nasze i to nie jest nasze ostatnie słowo..."

 

Mam wrażenie, że prezes Ochódzki złapał po upadku klubu Tęcza etat w PZM-ocie i ma się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predkosc pokazal juz nie raz ale zawsze sie potem cos wykrzaczylo

 

niestety tym razem znowu nie dojechał a szkoda :(

 

Hołek obejrzyj to sobie

 

miał wtedy trzydzieści parę lat a nie pięćdziesiąt i samochód szybszy :idea:

 

 

z dedykacja

 

Subary to się ładnie w obiektyw wpasował 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...