Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2012


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

JEDNAK, okazało sie ze przyjechały posiłki policji z Bratysławy i zatrzymali nasza załogę niesłusznie z niewiedzy! Byc moze uda sie anulować mandat i karę za spóźnienie! :-)

No i jak się skończyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEDNAK, okazało sie ze przyjechały posiłki policji z Bratysławy i zatrzymali nasza załogę niesłusznie z niewiedzy! Byc moze uda sie anulować mandat i karę za spóźnienie! :-)

No i jak się skończyło?

 

Niestety okazało sie że przepisy drogowe są na słowacji inne jak w Polsce i większości krajów :shock: i mandat choć bardzo kontrowersyjny , był jednak prawidłowo wystawiony :( i kara nie została anulowana

Okazuje się , że nawet niektórzy słowaccy policjanci sami swoich przepisów nie znaja , :shock:

A konkretnie chodzi o taką sytuację jak na zdjęciu

829e46f60efaf2dcm.jpg

 

W Polsce jeśli jest taki znak , obowiązuję w tej miejscowości prędkość 80km/h i nie odwołuję go żadne skrzyżowanie ani rondo , musi być dodatkowy znak odwołujący , na słowacji natomiast skrzyżowanie automatycznie odwołuje ten zakaz i trzeba jechać 50km/h. Nadmienie że skrzyżowanie było dosłownie zaraz za znakiem :shock: , czyli klasyczna pułapka, Wojtek jechał tam równe 80km/h czyli zgodnie z rozumowaniem i polskimi przepisami prawidłowo, niestety nie u nich , dostał mandat 150 euro :shock: i trwało to 7-10 minut i spóxnił sie na PKC i po rajdzie :evil:

 

 

 

Przy okazji chciałem bardzo podziękowac Dyrekcji jego małżonce i Than-owi za gościnę i możliwość ogladania oes-ów :D . Było naprawdę super , cała ekipa L-SPRT , rulez :idea::lol:

Do zobaczenia mam nadzieję na karkonoskim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz , a gdzie jest główny obrońca talentu Grzyba, Markus ..... może coś powiesz

 

Jestem, jestem. Co mogę powiedzieć? Tylko tyle, że dupa, że dał się złapać, bo nie wierzę, że tylko on takie rzeczy robi.

Cóż, najwyżej będzie startował już tylko na Słowacji. Z Grzybem, czy bez Grzyba rajdy w Polsce pozostaną dalej na swoim "wysokim" poziomie. :wink:

 

Fajnie musiało być na tym Tribecu. Żałuję, że nie mogłem pojechać, ale niestety...goście mogliby tego nie zrozumieć... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć? Tylko tyle, że dupa, że dał się złapać

 

Ja mam inne zdanie, dla mnie gość który startował na karkonowskim podajże 11 czy 13 razy, i jeszcze upala nielegala :shock: jezdząc w zespole fabrycznym PSP , to trzeba być mega idiotą, bo inaczej tego nazwać nie można :roll:

Cóż, najwyżej będzie startował już tylko na Słowacji.

 

Jak mu odbiorą licencję , to najwyżej bedzie sobie mógł startować w KJS-ach :lol::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieracie się na Karkonoski

 

niestety nie ale kciuki będę trzymał za Siemankę i paru innych :idea: 8)

Szkoda :( , ja sie wybieram :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu odbiorą licencję , to najwyżej bedzie sobie mógł startować w KJS-ach

 

A nie ma Grzybek poza polską licencją także słowackiej :?:

 

 

jego nie zatrzymano na trasie os-u więc sprawa nie jest taka oczywista....

 

Czyli jeśli powie, że jechał do pizzeri, bo zgłodniał, to mu wybaczą :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu odbiorą licencję , to najwyżej bedzie sobie mógł startować w KJS-ach

 

A nie ma Grzybek poza polską licencją także słowackiej :?:

 

 

jego nie zatrzymano na trasie os-u więc sprawa nie jest taka oczywista....

 

Czyli jeśli powie, że jechał do pizzeri, bo zgłodniał, to mu wybaczą :?: :wink:

 

Markus jeśli dojdzie do zabrania licencji , to PZMOT wysyła info do FIA , aby mógł startować na Słowacji musi uzyskać zgodę od PZMOt , jest jeszcze jedna furtka , mianowicie mogą zabrać czasowo licencje na starty w kraju , wtedy jest jakaś tam szansa na starty na slowacji. Wg mojej wiedzy nie może mieć dwóch licencji z rożnych krajów będących w porozumieniu z FIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu była sytuacja , że w Mistrzostwach Świata zdyskwalifikowali zawodnika , bo zapłacił kartą w miejscu rozgrywania rajdu jeszcze przed możliwym zapoznaniem ( sorry ale nie pamiętam kto i gdzie to było ) , więc jeżeli z Grzybem nic nie zrobią no to będą jaja ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus jeśli dojdzie do zabrania licencji , to PZMOT wysyła info do FIA , aby mógł startować na Słowacji musi uzyskać zgodę od PZMOt , jest jeszcze jedna furtka , mianowicie mogą zabrać czasowo licencje na starty w kraju , wtedy jest jakaś tam szansa na starty na slowacji. Wg mojej wiedzy nie może mieć dwóch licencji z rożnych krajów będących w porozumieniu z FIA

 

Wszystko jasne.

To będzie niezły zgrzyt... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...