Skocz do zawartości

żeby Forek zaczął hamować....


pitgol

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie wiedziałem tylko co z tymi tarczami na tył, czyli mają być 290mm z ręcznym 190mm.
 

 

Dostałem potwierdzone info że tarcze pod 2-tłoczek Subaru ( nie Brembo ) mają być od Wrx'a czyli 290mm x 18mm z bębnem na ręczny 170mm. Ktoś pisał że ręczny ma mieć 190mm, a taki mają Sti i Type R chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde dalej nie wiem jakie tarcze założyć na allegro jest tego multum i nie wiem co wybrać , aby na seryjnych tarczach i zaciskach było trochę lepiej i nie rdzewiało .

Z tego ciężko wywnioskować o co chodzi. ;)

Jeśli chodziło o klocki,to załóż Ferodo DS Preformance.Do codziennej,dynamicznej jazdy,wystarczające aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurde dalej nie wiem jakie tarcze założyć na allegro jest tego multum i nie wiem co wybrać , aby na seryjnych tarczach i zaciskach było trochę lepiej i nie rdzewiało .

Z tego ciężko wywnioskować o co chodzi. ;)

Jeśli chodziło o klocki,to załóż Ferodo DS Preformance.Do codziennej,dynamicznej jazdy,wystarczające aż nadto.

 

 

A jakie tarcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aby na seryjnych tarczach i zaciskach było trochę lepiej i nie rdzewiało .

Hmm,czyli tarcze też zmieniamy.Może coś z oferty Brembo. 


Ale na brak korodowania tarcz na części nie współpracującej z klockami bym nie liczył. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Muszę wymienić klocki i tarcze z przodu i tyłu w Foresterze 2011 2.0 N/A z 17" felgami. Wstępnie zostało wybrane tarcze gładkie Brembo + klocki Carbone Lorraine RC5 co o tym sądzicie? http://www.subaru.pl/klocki-hamulcowe-carbone-lorraine-rc5-forester-legacy-wrx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Muszę wymienić klocki i tarcze z przodu i tyłu w Foresterze 2011 2.0 N/A z 17" felgami. Wstępnie zostało wybrane tarcze gładkie Brembo + klocki Carbone Lorraine RC5 co o tym sądzicie? http://www.subaru.pl/klocki-hamulcowe-carbone-lorraine-rc5-forester-legacy-wrx.html

Hamowanie znacznie się poprawi,bo klocki dobre,ale czy wytrzymasz ich "klekotanie" w zacisku i piski przy hamowaniu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem głównie jeździ druga połówka z naszym kilkutygodniowym synkiem. Niech piszczą stukają, ale niech będą bezpieczniejsi. Jeszcze dwa pytania: 1.One piszczą na tyle głośno by na zewnątrz np. piesi słyszeli? Jeśli tak to dobrze będą mieli dodatkowe info że coś się zbliża, jakby im się zapomniało popatrzeć przed wejściem na ulice. 2.Czy zużywają się szybciej niż standardowe.

 

P.S. Właśnie to powiedziałem mojej lubej i: "czyli auto będzie piszczeć tak jak w grach rajdowych???? " :-)))))

Edytowane przez archibaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala piszczenia tych klocków jest nierównomierna i nieprzewidywalna,jednym piszczą jakby hamował cały skład towarowy,innym popiskują jak stary Ikarus przy zatrzymywaniu na przystanku. :biglol:

Na zewnątrz jest to doskonale słyszalne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy tarcza do dwutłoczka 294 mm jest taka sama jak do czterotloczka zwykłego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje boje z hamulcami. Pozdrawiam

 

 

Też myślałem żeby polakierować na niebiesko, ale wybór padł na taki kolor :) Proszkowo lakierowałeś?

post-5090-0-27856600-1425939189_thumb.jpg

Edytowane przez MichallD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu śnieg przestało padać a i letnie g012 Ats wróciły na sztrucla, więc mogę coś o hamulcach, z którymi ostatnio włączyłem, się wypowiedzieć.

 

Tarcze gładkie ATE, plus klocki havk hps, tył bębny i szczęki TRW, oraz oplot plus nowy płyn. Zaciski zregenerowane, wszystko jest w nich nowe.

 

W końcu się to dotarło i zaczęło hamować. Trasa przez górki, na której wcześniej przy pierwszym zjeździe hamulce już nie hamowały, teraz nie robi na nich wrażenia. Przez 40 km z góry na dół, skuteczność się nie zmieniła.

 

Także, nie jest tak źle, jak się wydawało na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu śnieg przestało padać a i letnie g012 Ats 

 

Przyznam tutaj, że ja traktuję G012 jako zimówki... To S jak SNOW coś chyba znaczy ?

 

Zmieniłem klocki RC5 + na HPS 5.0 i jest.................ciszej  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Może komuś się przyda .... rok temu zapytałem co trzeba wymienić w mym forku 2.0 XT by pasowały zaciski 2-tłoczki z WRX .... a więc prócz tarczy 290, klocków, szczęk należy zmienić tarczę kotwiczną.

 

Nie trzeba wymieniać zwrotnicy, piasty itd. są takie same dla obu aut.... tarcze kotwiczne w dobrym stanie kupiłem z alledrogo.

 

Koszt modernizacji z nowymi częściami ATE + TRW (tarcze, szczęki, klocki), używanymi zaciskami i tarczami kotwicznymi zamknął się w 800 zł :)

 

Porównując stary system z nowym, jest zdecydowana poprawa przy gwałtownym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może komuś się przyda .... rok temu zapytałem co trzeba wymienić w mym forku 2.0 XT by pasowały zaciski 2-tłoczki z WRX .... a więc prócz tarczy 290, klocków, szczęk należy zmienić tarczę kotwiczną.

 

Nie trzeba wymieniać zwrotnicy, piasty itd. są takie same dla obu aut.... tarcze kotwiczne w dobrym stanie kupiłem z alledrogo.

 

Koszt modernizacji z nowymi częściami ATE + TRW (tarcze, szczęki, klocki), używanymi zaciskami i tarczami kotwicznymi zamknął się w 800 zł :)

 

Porównując stary system z nowym, jest zdecydowana poprawa przy gwałtownym hamowaniu.

Mowa o 2-tłoczku na tył?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się do własnoręcznej wymiany klocków w moim Forku 2.0 NA.

Tarcze chcę wziąć gładkie Brembo i klocki OPM R&S i moje pytanie czy przy okazji warto przy okazji rozbierania całości wymienić coś jeszcze w zaciskach?

Pierwszy raz chcę zrobić to sam stąd pytanie, wole nie musieć odkręcać dwa razy ;)

Edytowane przez JedrulaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...