Skocz do zawartości

żeby Forek zaczął hamować....


pitgol

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kurde dalej nie wiem jakie tarcze założyć na allegro jest tego multum i nie wiem co wybrać , aby na seryjnych tarczach i zaciskach było trochę lepiej i nie rdzewiało .

 

Z tego ciężko wywnioskować o co chodzi. ;)

Jeśli chodziło o klocki,to załóż Ferodo DS Preformance.Do codziennej,dynamicznej jazdy,wystarczające aż nadto.

Romus do nas to FDS1639 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A warto na tył forka SF zakładać seryjne GTkowe hamulce (1 tloczek) czy to już nie ma takiego znaczenia?

seryjny tył forka SF to 266 mm, 1 tłoczek, tarcza niewentylowana.

seryjny tył GT-ka to 266 mm, 1 tłoczek, tarcza wentylowana.

 

jeśli już zmieniać, to na serię z WRX, tj. tarcza 290 mm, 2 tłoczek, tarcza wentylowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli już zmieniać, to na serię z WRX, tj. tarcza 290 mm, 2 tłoczek, tarcza wentylowana...

 

dokładnie 

dokładnie a żeby było po bożemu to zwrotnice ew tarcze kotwiczne i łożyska i wtedy jest miodzio.

wtedy nawet obciązony forek potrafi mocno się zatrzymać. Po drugie widać, że ten zestaw pracuje, bo oryginał to chyba starcza na całe zycie forka (przynajmniej u mnie tak było)

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie przód 294 dwutłoczek z XT, tył 262 wentylowane z Legacy, wszystko gładkie Brembo + DS2500. Jeszcze nie miałem sytuacji żeby je zagotować, i nie ma problemu żeby ABS zaczął działać na suchym asfalcie. Jak ktoś nie katuje na torze taki zestaw w zupełności wystarczy do SF5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Forester 2.0XT 2004r AT. 

Chciałbym wstawić 4 tłoczki przót i 2 tłoczki z tyłu.

1. Mam oryginalne felgi OEM  Subaru   Rozmiar: 16x6,5JJ ET48. Otwór centrujący 56,1mm, rozstaw śrub 5x100. Podobają mi się. Jak dam dystans to 4 toczek wejdzie z WRX ? Jaki dystans ?

2. Mam z przodu tarcze 294mm (wydaje mi się ). Jeśli 4 tłoczek to tylko nowe klocki i reszta pasuje ? ( felgi swoją drogą)

3. 2 tłoczek na tył. Potrzebne adaptery to wiem, czy tarcza zostaje obecna , czy wymienić na większą- jaki wymiar? Co z ręcznym?

4. W do kompletu jak starczy funduszy jeszcze przewody w oplocie-informacyjnie

5. Gdzie można zregenerować i pomalować zaciski - info poproszę na pw ( chyba nie łamię zasad, jak by co to sorry)

6. Czy jednak sobie to wszystko odpuścić, poczekać jak zajeżdźę klocki, tarcze, kupić wymiarowe "lepsze" i luzzzzzzzzzzzzz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zrobie maly odkop.

 

Koncza mi sie przednie tarcze i klocki w forku XT '07. Potrzebuje rozsadnego cenowo zestawu, ktory nie zwichruje sie po mocniejszym hamowaniu z wyzszej predkosci, nie bedzie zbytnio piszczal ani pylil. Jazda po miescie, dosc agresywna ale bez szalenstw. Obecnie jezdze na gladkich Oem lub Brembo + DS2500 i bylem zadowolony. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy pomysl ale ten zestaw ma juz kilka lat, moze ktos chcialby sie podzielic jego spostrzezeniami z innymi "wynalazkami" typu tarcze ATE lub Ferrodo + klocki Hawk albo DS Performance za 70% ceny powyzszego zestawu. 

 

Nie chodzi o oszczednosc, raczej o wyprobowanie czegos, co komus sie sprawdzilo a nie jest drozsze od OEM a moze byc lepsze

Edytowane przez Wally666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oj nikt nic nie zaproponował więc nie będę kombinować. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie elementy dodatkowe muszę wymienić przy wymianie tarcz i klocków tj. które blaszki muszę mieć (trzymające klocek w zacisku, a może jakieś między klocek a tloczek) i czy oprócz wyczyszczenia piasty przed założeniem tarczy muszę coś smarować albo wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy pomysl ale ten zestaw ma juz kilka lat, moze ktos chcialby sie podzielic jego spostrzezeniami z innymi "wynalazkami" typu tarcze ATE lub Ferrodo + klocki Hawk albo DS Performance za 70% ceny powyzszego zestawu. 

 

Nie chodzi o oszczednosc, raczej o wyprobowanie czegos, co komus sie sprawdzilo a nie jest drozsze od OEM a moze byc lepsze

 

U siebie w XTku mam seryjne zaciski, ale z przodu tarcze Zimmermany i klocki zielone EBC. Jeździłem wcześniej na OEMowym zestawie i w moim odczuciu jest lepiej. Niestety zestaw nie zdaje egzaminu na torze, ale to już raczej problem odprowadzania ciepła i chyba z tarczą 294 więcej się wiele zrobić nie da...

Niektórzy ludzie narzekali kiedyś, że te tarcze im popękały (są nawiercane). Ja przejechałem już na nich > 60000 km, w tym kilka wypadów na tor i liczne 'przegrzania' (zrobiły się fioletowe :rolleyes: ) - nic nie popękało, nic nie jest zwichrowane. Do cywilnej jazdy według mnie spokojnie wystarcza no i na + jest wygląd, bo nawiercane. Nie powiem Ci niestety czy to wynika z mojego szczęścia, czy tez inni mieli pecha i im tarcze siadły....

Z klocków to: dość mocno pylą, regularnie czyszczę felgi, ale nie piszczą (zajeżdżam już 2gi komplet). Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad polowaniem na zestaw z WRX'a ale jakoś nie jestem przekonany czy przy tarczy 294 z przodu będzie duża poprawa... a o samej wymianie tyłu jakoś nie myślałem (może warto?)

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszki trzymające klocki dajesz stare, chyba ,że masz wyjechane całkiem. Jesli masz te przeciw piszczeniu to daj, ale kombinacji jest duzo i zależy jakie klocki do jakiej tarczy dajesz-może piszczeć lub nie. Są też pasty "przeciwpiszczące" .

Ja nie dużo jeżdżę więc liznę miedziowym, albo ceramicznym ranty klocków (nie koroduje, ale zawsze trochę kurzu może się złapać.

Piastę tylko wyczyść.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...