Skocz do zawartości

Który samochód byś wybrał/a?


marcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 478
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

VW Passat za duży jest, jazda na codzień dużym autem poza autostradami jest męcząca a w mieście to bardzo. Do czasu jak miałem Mondeo Kombi (4,9m długie) to myślełem,że rozmiar ma znaczenie. Auto fajne, narty można wozić w bagażniku i takie tam zalety. Ale wad więcej. Pasek jest jeszcze większy a tato pewnie nie wozi 5 osób i 2m sześciennych bagażu. Jeśli często jeżdzi w góry i ma do czynienia z syfiastymi drogami i niedajboże miesza za miastem gdzie często bywa nieodśnieżone to odradzam tylnonapędówkę - nawet z elektrniką wymięka. Z aut tu opisanych w tym zakresie cenowym to Audi A4 1,8T quatrro. Dlaczego nie Alfa 156 ta z napędem na 4 kapcie -ładna,mała zgrabna(ale dyzel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień mam styczność z Mercem, co prawda E, a nie C, ale właśnie 200 kompressor. Nie wiem jak te całkiem nówki, ale mojego ojca jest z 2001r i od nowości nic poza żarówkami, które "giną" dosyć często absolutnie nic się nie zepsuło. Auto w zimie nadaje się do raczej spokojnej jazdy, ale nawet daje radę (ojciec wozi w bagażniku zimą, 50 kg "dod. wyposażenia", ale mieszkamy w górach i śnieg w tym roku leży już od 1-szej połowy listopada :mrgreen: ). Te nowsze mietki są troche mniej smutne w środku niż nasz, ale i tak awangarda to nie jest. Natomiast silnik jest kapitalny. jedzie od 1800 rpm i naprawdę niewiele pali. Jadąc autostradą non stop 220-230, wychodzi ok 12l/100. Po mieście ok 10. Na trasie po normalnych drogach spokojnie można zejść do 9 litrów. Ale to jeszcze nic, bo koleś od którego go kupiliśmy miał średnią w komputerze, na dystansie ok 7000 km : 7,7 litra/100km :D. Silnik w naszym ma ok 165 PS i wierzcie lub nie, jak nim jade mało kto jedzie wiele szybciej, do wyprzedzania też się nadaje :)

Hmm no i serwis w Jeleniej jest zajefajny, nie wiem jak w Warszawie, ale Wróbla z Jeleniej mogę zdecydowanie pochwalić w każdym zakresie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kumpel ( posiadacz Alfy ) powiedział mi coś takiego....

" Wiesz... z niemieckim samochodami jest jak z lodówką...spełniają swoją funkcję.. tak jak lodówka...podchodzisz otwierasz drzwi i wyjmujesz zimne piwko, potem drzwi zamykasz...i... i zero emocji"

i tak mi się moim skromnym zdaniem tez wydaje.

 

Alfa, czy Subaru to samochody do których cieszysz się na sama myśl że wsiadasz. A Passat czy inne tego typu samochody po prostu komfortowo przewioza cię z punktu A do punktu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Audi 2.0 TFSI Quattro. Dla porownania to przy duzej ilosci blota posniegowego na drodze GT nie ma szans utrzymac sie za Audi. Bezpieczenstwo dzieki elektronice i 4X4 jest poprostu boskie. Ale ja jestem stronniczy bo sam przymierzam sie do takiego auta tylko czekam na testowke, ktora mam dostac na kilka dni. Zeby tylko snieg ocalal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Bajorek, Alfe 156 tata już ma, więc nie ma sensu nawet jeśli to Q4

 

Piskoor, zgadzam się z Tobą, ale w pewnym wieku emocje tracą na znaczeniu :(

 

Azrael, Alfa taty nie miała nawet jednej najmniejszej usterki, ale i przebieg niewielki (40 kkm) i bardzo delikatnie traktowana.

 

TomekEl, takie Audi doposażone będzie kosztować nie mniej od Lexusa, jakoś tak drogo wszystkie extrasy w Audi wychodzą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, przeczytałem wątek... I coraz bardziej mi się widzi, że czteronapędowe Audi Cię leczy :wink: Wygląda to na najlepszą ofertę z punktu widzenia potrzeb Twego ojca.

 

TomekEl - Ty popatrz - zgadzamy się... :shock: Co to się porobiło w Nowym Roku... :roll: :wink:

 

A jeśli nie Audi... to w każdym razie jakiś czterołap, jeśli ma być dla narciarza. Mercedesowskie 4x4 jest do de... (nie dot. serii G :wink: ), u VW też.

 

Z SUV-ów, jeśli nie Forester, to moze nowa Vitara? Dobra trakcja, wysoka jakość, estetyczny środek, jaka-taka dynamika, ładne pudło, rozsądna cena... i można kupić u jednego z forumowiczów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, Alfa taty nie miała nawet jednej najmniejszej usterki, ale i przebieg niewielki (40 kkm) i bardzo delikatnie traktowana.

 

 

Mnie w aucie jednomiesięcznym odpadła gałka zmiany biegów przy wrzucaniu wstecznego na parkingu. Potem były tylko lepiej. Ale autko prowadziło się zacnie, ahh te łuki jechane z lewej nózki na zakopance 150 w nocy z zieleniejącym włascicielem na prawym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiS, w zasadzie tak, tylko tata mając przednionapędową Alfe radził sobie dobrze, nie miał nawet okazji nigdy zakładać łańcuchów, zawsze sobie radziła. Co do Vitary to jest fajna, ale SUVy nie wchodzą w grę.

Może dodam, że auto będzie tak naprawdę jeździło więcej w mieście niż na trasie, gdzie czesto kierowcą będzie mama. W związku z tym brana pod uwagę jest właśnie Civic, jako świetnie sprawdzający się mieszczuch. Dodatkowo przemawia za nią to, że jeździć będą tylko dwie osoby, więc ważne jest miejsce z przodu, którego w niej nie brakuje. Ona ma identyczną szerokoś jak Honda Accord!!!

Z drugiej strony chciałbym żeby ojciec wybrał jednak samochód troszeczkę większy, zapewne bardziej komfortowy i bezpieczny.

 

Azrael, i Ty się dziwisz że Alfa się rozpadała w czasie jazdy :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więc mówimy o ośkach, i jeśli wystarczyłby kompakt (premium), to pod uwagę brałbym:

- Civica;

- Audi A3;

- Mazdę 3 2.0 (cudo auto, nie wiem tylko, jak teraz serwis wygląda... :roll: );

 

Przeciwko Civicowi przemawia to, że to nowa konstrukcja. A, jak wiadomo, ostatnio inżynierowie pod naciskiem marketingowców mają skłonność do testowania nowych aut na klientach.

Mazda i A3 już trochę są na rynku, więc co było do poprawienia, już chyba poprawiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinJ, Dwa mercedesy, jeden polowe swoje zycia pol rocznego spedzil w serwisach, drugiego (troche starsze auto) znajomy zabral do komisu majac go dosc i chcial sie zamienic to mu facet jakiegos focusa czy innego zaproponowal stwierdzajac: panie ja tu takich (mercedesow) to kilka mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiS, Mazda 3 to to samo co nowy focus ;) tyle ze tansze i gorsze wnetrze. jezeli chodzi o civica, to w poprzednim modelu (zelazko) rembalo sie cos w zawieszeniu i wystarczylo przejechac kolko wokol serwisu zeby auto spowrotem wstawiac z luzami na kierownicy, zapytam kolegi jak to teraz wyglada bo mial praktyki w hondzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 3 to to samo co nowy focus

 

Zawias tak - to plus.

 

Nadwozie IMHO ładniejsze.

 

Jakość wykonania pewnie lepsza, jak to u Mazdy.

 

Co do wnętrza... mnie się podoba bardziej, niż Forda.

 

No i... last, but not least: nie jest Fordem! :mrgreen: (wybacz, Kuba - ale Twój to Cossie, nie Ford :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, i Ty się dziwisz że Alfa się rozpadała w czasie jazdy

 

Ja się naprawdę dość delikatnie z autami obchodzę, szczególnie z cudzymi. Wiele osób nawet mnei za to chwaliło :-D

 

 

No i... last, but not least: nie jest Fordem! (wybacz, Kuba - ale Twój to Cossie, nie Ford )

 

Nie martw się sam mam jak najgorsze zdanie o tej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pół roku temu nie poleciłbym Passata, bo jakoś byłem uprzedzony. Tymczasem miałem niedawno okazję pojeździć Jettą 2.0 FSI i jest to naprawdę bardzo dobry samochód. Na tej podstawie twierdzę, że Passat jest 10 x lepszy, w związku z tym polecam.

 

Civ nowy mnie nie przekonuje. Kolega, który jeździł też miał mieszane uczucia. Natomiast na ulicy wzbudza ogromne wrażenie.

 

Alfy Q4 nie polecam. Miałem wrażenie, że chce sie rozpaść !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wracam do Alfy.... ale juz nie namawiam.

Z opinie o znajomych którzy mieli Alfę można wynieśc jedno... bardzo rzadko ma awarię na tyle poważna że stajesz na drodze... Głownymi usterkami są jakies duperele...bardzo denerwujące to fakt..cos odpadnie , gdzieś śrubka odleci itp.

 

Ale dla porówania Opel Vectra Kombi 2005. Po 7 tys wymieniony silnik na nowy, po 10 000 nowa klimatyzacja, w międzyczasie kilkukrotna blokada pompy wspomagania kierownicy, kilka razy zawiesił się immobilizer, Komputer raz działał raz nie, a... i gasła poniżej 1100 obrotów..

Od miesiąca jest w miarę OK :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakas strasznie pechowa ta Vectra. Znam grubo ponad 100 osob majacych vectry (wiekszosc niestety wirtualnie) i tylko jedna osoba musiala wymieniac sinik i to wlasnie stalo sie teraz na dniach z ta roznica, ze jest to rocznik zdaje sie 92. Z reka na sercu moge powiedziec, ze Vectra jest bardzo dobrym modelem opla. Ma swoje wady i swoje niedociagnieca ale tak takze jest z innymi markami wlacznie z Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panklex, co było nie tak z FSI?

podobno te silniki są b. wrazliwe na jakość paliwa - generalnie nie przygotowane na polskie "wywary" na stacjach benzynowych :D

 

Nie mam żadnych doświadczeń z FSI bo to świeża konstrukcja ale w konstrukcjach GDI były kłopoty z osprzętem i sadzą, po kilkudziesięciu tysiacach przebegu strasznie dużo nagaru było wewnątrz silnika, Plusów praktycznie nie miał a komplikacja techniczna zajebista. Sztuka dla sztuki albo chęć pochwalenia się w prospektach i dużo szumu w mediach. Wisławski reklamował spalanie bodajże 5,5 oktawi a rzeczywiste cos jakby 2x tyle :) no i konieczność lania 98 oktanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...