Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Henryk82 napisał(a):

Gust wiadomo każdy ma różny  a zdjęcia w kolejności wyglądu wrzucałem , natomiast jak z bebechami bo na tym się nie znam ?

W tym budżecie do najlepiej wykonany będzie Citizen i masz eco-drive nie trzeba wymieniać baterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 3 inne sikory mi się przewineły z czego tylko orient kojarzę  że  ma dobre automaty ale akurat kwarcowy poniżej. Natomiast pozostałe  dwa całkowicie  mi obce ale może jednak godne uwagi , co sądzicie  o nich ?

Chyba że  macie  coś  godnego polecenia z tarczą  minimum 42 mm i budżetem  do 1600 pln

 Pasek skóra priorytetem  niebieski lub brązowy. Tachometry pulsometry itp in plus

Kwarc lub automat bez znaczenia

Szkło  mineral  , mineral hartowany lub szafir 

kolor tarczy biały,  srebny , niebiesk,  i granatowy lub mieszanka tych kolorów 

 

Screenshot_20240804_202949_Chrome.jpg

Screenshot_20240804_202911_Chrome.jpg

Screenshot_20240804_202833_Chrome.jpg

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Henryk82 napisał(a):

Dziś  przymierzałem  taki i się  nad nim zastanawiam.  Czy wart ceny 1630 pln

 

Screenshot_20240813_160813_Chrome.jpg

A Ty nadal niezdecydowany :rolleyes: Bierz tego, co by nie było to Atlantic więc bedzie spoko a do tego najładniejszy ze wszystkich jakie do tej pory tu wrzuciłeś. Acz kolwiek jak mam być szczery, to  nie, nie jest ok, ja w ogóle nie lubie zegarków na tego typu paskach, w sensie ze skóry węża czy jakiegoś tam innego plastikowego krokodyla, z prawdziwego krokodyla też nie..:ph34r:;) pamiętasz? To Tobie ma się podobać, to Ty bedziesz musiał to nosić i nikt inny ;) a Atlaniltic robi całkiem dobre zegary.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek krokodyli był by do wymiany na gładki nubukowy brązowy bo te krokodylowe są beznadziejne tak jak piszesz. Przymierzyłem te zepeliny i jednak to nie to, citizeny też i jednak za małe są. Natomiast tissoty za grube te co miały ładne tarcze i już lekko ponad budżet wyznaczony w myślach bo 2300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chronograf lub nurek pasuja do garnituru, tak samo jak buty sportowe lub trekkingowe :/ 

 

Dla mnie jest to przerost formy nad trescia. Ale kto komu zabroni. 
 

Z podanych zegarkow mimo ze mam sentyment do Atlantica, wzialbym Maurice Lacroix - najbardziej garniturowy i elegancki z przedstawionych. Przynajmniej nawiazuje stylem do Bauhaus. 
 

Poza tym 2300 PLN to ok. € 500.

 

W tym budzecie mozna znalezc dobry, markowy zegarek. I jesli nie ma to byc produkt do noszenia na codzien, raczej okazyjnie, to zrezygnowalbym z chronografu, bo i tak naprawde nadaje sie jedynie do gotowania makaronu i jajek na miekko. Do sportu sa inne zegarki. 
 

Nie upieralbym sie tez na 42 mm, lecz patrzyl na proporcje zegarka i to jak sie prezentuje na rece. Czesto mniejszy zegarek dzieki swietnie dobranym proporcjom wyglada duzo lepiej niz wiekszy z kiepskimi proporcjami. 

Jesli szukalbym zegarka dla siebie to poszedlbym w sprawdzone solidne produkty.
 

Mala podpowiedz - bralbym wszystkie zegarki z bransoleta (dokupienie bransolety potem jest bardzo drogie) schowal ja do pudelka i dolozyl jakis super pasek wedlug wlasnego gustu.

 

Moje propozycje w budzecie do € 500:

 

Certina DS-8:

image.thumb.png.75fd22d02853d91b186dbb287214354c.png

 

Tissot Gentelman:

image.thumb.png.b22b62294940476f8ef76b519aedbe51.png
 

Tissot Gent XL Classic - 42 mm:

image.thumb.png.f92bed5a4256c0bd8da8e7c35e822847.png
 

Tissot PRX - swietny zegarek na bransolecie nawiazujacy do modelu z lat 70‘:

image.thumb.png.33f1e43492c473e4c7478e5df2593bdb.png
jest tez wersja na pasku:

 

image.thumb.png.6578044a62942496151b69d4468484cc.png

 


Bauhaus (niemiecka firma PointTec - robiaca IronAnie /dawniej Junkers/ oraz Zeppelin), solidna niemiecka robota. Ten model mial mechanizm ETA 2824-2 lub Sellita SW200:

IMG_0643.thumb.jpeg.7659fbebcd1a60b791ef04f9a5640560.jpeg

 


Seiko Presage (Coctail):

Automat serii 4R15:

 

image.thumb.png.2e332c2b64a049d3c9c3580e8669a55a.png
 

c.d.n.

 

 

 

Edytowane przez Christoph
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Christoph napisał(a):

Chronograf lub nurek pasuja do garnituru, tak samo jak buty sportowe lub trekkingowe :/ 

 

Dla mnie jest to bezguscie i przerost formy nad trescia. Mozna, bo kto komu zabroni. 
 

Z podanych zegarkow mimo ze mam sentyment do Atlantica, wzialbym Maurice Lacroix - najbardziej garniturowy i elegancki z przedstawionych. Przynajmniej nawiazuje style do Bauhaus. 
 

Poza tym 2300 PLN to ok. € 500.

 

W tym budzecie nozna poszukac dobry, markowy zegarek. I jesli nie ma to byc produkt na codzien, a okazyjnie, to zrezygnowalbym z chronografu, bo i tak naprawde nadaje sie jedynie do gotowania makaronu i jajek na miekko. Do sportu sa inne zegarki. 
 

Nie upieralbym sie tez na 42 mm, lecz patrzyl na proporcje zegarka i to jak sie prezentuje na rece. Czesto mniejszy zegarek dzieki swietnie dobranym proporcjom wyglada duzo lepiej niz wiekszy z kiepskimi proporcjami. 

Jesli szukalbym zegarka dla siebie to poszedlbym w sprawdzone solidne produkty.
 

Moje propozycja - bralbym wszystkie zegarki z bransoleta (dokupienie bransolety potem jest bardzo drogie) schowal ja do pudelka i dolozyl jakis super pasek wedlug wlasnego gustu.

 

Certina DS-8:

image.thumb.png.75fd22d02853d91b186dbb287214354c.png

 

Tissot Gentelman:

image.thumb.png.b22b62294940476f8ef76b519aedbe51.png
 

Tissot Gent XL Classic - 42 mm:

image.thumb.png.f92bed5a4256c0bd8da8e7c35e822847.png
 

Tissot PRX - swietny zegarek na bransolecie nawiazujacy do modelu z lat 70‘:

image.thumb.png.33f1e43492c473e4c7478e5df2593bdb.png
jest tez wersja na pasku:

 

image.thumb.png.6578044a62942496151b69d4468484cc.png

 


Bauhaus (niemiecka firma PointTec - robiaca IronAnie - dawniej Junkers - oraz Zeppelin), solidna niemiecka robota. Ten model ma mechanizm Miyota/Citizen. 

image.thumb.png.8693315ec039645cac5a39c25071ee8f.png

 


Seiko Presage (Coctail):

 

image.thumb.png.2e332c2b64a049d3c9c3580e8669a55a.png
 

c.d.n.

 

 

 


 

Ależ ten Bauhaus robi wrażenie :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sartek napisał(a):

Ależ ten Bauhaus robi wrażenie :wub:


Ze strony PointTeca mam lepsze foto: 

IMG_0643.thumb.jpeg.a47dcd140505d3c22e97665702d4cfe0.jpeg


 

Bauhaus jako odrebna marka: 

https://www.bauhaus-uhr.de/alle-uhren/?f=890&fcp=890&p=2

 

 

Modele Bauhaus jako seria w marce IronAnnie: 

https://www.pointtec.de/ironannie/de/alle-uhren/?f=44&fcp=44&p=1

 

 

 

Wiadomo - styl Bauhaus jest najpiękniejszy w marce Junghans - seria Max Bill, ale te ceny ;)

 

Edytowane przez Christoph
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlantic jest jedna z wielu tradycyjnych marek szwajcarskich zalozona w 1888 roku, jak np. Certina. 


Ma na koncie pare fajnych rozwiazan, jakby chocby system szybkiej zmiany daty. 
 

Jedna z niewielu firm szwajcarskich byla dostepna za zelazna kurtyna. Do dzis specjalizuje sie na wschodnich rynkach, staf chyba wybor Krzysztofa Hołowczyca na Ambasadora marki Atlantic. 
 

Dla Polakow marka jest zwiazana z sentymentem. Rolex dla ubogich ;)

 

W Europie prawie nie znana, na portalach jak np. Chrono24 wiekszosc ofert pochodzi z Polski, potem Litwy, Bułgarii i Rumunii. 
 

W Austrii kompletnie nie znana, nie ma nawet przedstawicielstwa. 
Moj zegarmistrz sie dziwil, ze jest wogole taka marka. 
 

Marka niezalezna. Nie nalezy do Swatch Group. Stad obecnie z kwarcowymi werkami Ronda oraz mechanicznymi werkami Sellita.

 

Odpowiadajac na pytanie: 

Sprzedaja sie dzieki „legendzie” na wschodzie. Nie jest jakims anonimowym mikrobrandem. Ale na Zachodzie jest to marka nieznana. 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy nie. Niektorzy maja Varldsmastarur ;) 

 

To chyba jedyna seria, ktora sie przyjela i jest znana od lat 60-70. 
 

Atlantic stracil na znaczeniu w dobie kryzysu kwarcowego - zegarki budowane tanio, mosiezny odlew, poniklowana koperta, brak wlasnego werku. Atlantic przespal tez renesans pozostajac przy ETA, potem pojawila sie Sellita, a te niby „manufakture-caliber”, ATL-1, ATL-2 maja malo wspolnego z tym, co sie rozumie pod pojeciem „in-house-caliber”. 
 

Mimo sentymentu, warto brac Tissota lub Certine. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2024 o 07:57, Christoph napisał(a):

W tym budzecie mozna znalezc dobry, markowy zegarek. I jesli nie ma to byc produkt do noszenia na codzien, raczej okazyjnie, to zrezygnowalbym z chronografu, bo i tak naprawde nadaje sie jedynie do gotowania makaronu i jajek na miekko. Do sportu sa inne zegarki. 

Chyba znalazłem  solidny bo z tytanu z szafirem i stylowo mi się  podoba , dzięki za nakierowanie na Bauhausa. A nic na to nie poradzę  że  lubię zegarki z 3 przyciskami i kilkoma tarczkami małymi,  to mój  ulubiony styl. 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-bauhaus-aviation-automatic-chronograph-2880-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

Chyba znalazłem  solidny bo z tytanu z szafirem i stylowo mi się  podoba , dzięki za nakierowanie na Bauhausa. A nic na to nie poradzę  że  lubię zegarki z 3 przyciskami i kilkoma tarczkami małymi,  to mój  ulubiony styl. 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-bauhaus-aviation-automatic-chronograph-2880-5


Wyglada tez fajnie. 

 

image.thumb.png.9276f6cbbead580066ebf1a964db6452.png
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wyprzedawał kolekcję swoich zegarków, jeżeli ktoś jest czymś zainteresowany to zapraszam na PW, podam więcej detali jak i mogę przesłać więcej zdjęć chociaż lepiej zobaczyć na żywo (Warszawa Ochota). Mechanicznie sprawne w 100%. Wszystkie kupione u polskich autoryzowanych dealerów za wyjątkiem Hamiltona, który kupiłem we Włoszech u tamtejszego autoryzowanego dealera.

Wyglądowo w stanie od dobrego do jak nowego w zależności od tego jak często były noszone. Do Citizena i Steinharta są oryginalne paski (+kilka innych do każdego zegarka) + oryginalne pudełka i papiery.

Ceny na pewno atrakcyjno-forumowe.

Zegarki leżą od trzech lat i tylko blokują mi budżet bo nosze tylko Apple Watch (a kasa przyda mi się na graty do nurkowania).
Nakręcam je tylko raz na kilka tygodni aby mechanizmy się ruszyły.

 

2E63A480-EC5A-4FBD-808A-E4BAA81AC27E_1_102_a.thumb.jpeg.b5e8f85439d3ac64ae1e61c7983e348b.jpeg

 

Może to nie ten dział/forum - wtedy proszę Szanowną Administrację o skasowanie.
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jpol napisał(a):

 

Ten Hamilton to jest 46mm?

 


Tak, prawilny „lotnik” wzorowany na klasyku Nav B-Uhr II  :) Tutaj w wersji z najładniejszą tarczą w tym modelu czyli ze szlifem słonecznym :D

Ref. H647150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ESP napisał(a):

Tak, prawilny „lotnik” wzorowany na klasyku Nav B-Uhr II  :) Tutaj w wersji z najładniejszą tarczą w tym modelu

 

Piękny jest, fakt... Na jakiegoś automatycznego pilota dokładnie w takim stylu (rysunek tarczy) czaję się od pewnego czasu. Ale niestety 46mm to mój nadgarstek raczej nie przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...