Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Turbo napisał(a):

Dajcie spokój panowie - wielka fala Kanagawy to jest motyw przeokrutnie oklepany, na tarczy zegarka wygląda bardzo bardzo tanio 

Ale powiedz, co z tego? Mi się podoba, chciałem mieć i takie pitupitu nic nie wnosi.

Edytowane przez .Misza.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

20240728_200934.thumb.jpg.3b3b6e0fd58e02abc0ed25839d68fca0.jpg

Nie mogłem się zdecydować, w końcu jednak padło na Citizena BN0157-11X. Zawsze chciałem taki dostać na pierwszą komunię:mrgreen:

... ale do rzeczy: szukam już od jakiegoś czasu bransolety, nie tylko dla tego zegara ze zdjęcia. Chciałbym taką solidną, co nie wyrywa włosów z nadgarstka, z dobrej stali, pełne ogniwa też mile widziane. Nie mam szczęścia ostatnio i dwie które zakupiłem to była porażka jedna większa od drugiej. Znacie Panowie jakąś markę produkującą coś sensownego? Co można kupić i nie będzie to płyneło z Chin? Nie chciałabym też przysposabiać brandowanych bransolet, np.Seiko, czy innego Orienta.

 

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, adamW202 napisał(a):

20240728_200934.thumb.jpg.3b3b6e0fd58e02abc0ed25839d68fca0.jpg

Nie mogłem się zdecydować, w końcu jednak padło na Citizena BN0157-11X. Zawsze chciałem taki dostać na pierwszą komunię:mrgreen:

... ale do rzeczy: szukam już od jakiegoś czasu bransolety, nie tylko dla tego zegara ze zdjęcia. Chciałbym taką solidną, co nie wyrywa włosów z nadgarstka, z dobrej stali, pełne ogniwa też mile widziane. Nie mam szczęścia ostatnio i dwie które zakupiłem to była porażka jedna większa od drugiej. Znacie Panowie jakąś markę produkującą coś sensownego? Co można kupić i nie będzie to płyneło z Chin? Nie chciałabym też przysposabiać brandowanych bransolet, np.Seiko, czy innego Orienta.

 

Obawiam się, że oryginalnej bransolety z Citizena do tego zegarka nie znajdziesz => https://www.mastersintime.pl/paski-zegarkow/citizen/?strapsearch=xGRujVrfGNng

 

Z tego co widzę to są tylko silicony.

 

Możesz ewentualnie iść w to => https://www.nywatchstore.com/replacement-watch-band-citizen-bn0157-11x.html

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, NonPhixion napisał(a):

Obawiam się, że oryginalnej bransolety z Citizena do tego zegarka nie znajdziesz => https://www.mastersintime.pl/paski-zegarkow/citizen/?strapsearch=xGRujVrfGNng

 

Z tego co widzę to są tylko silicony.

 

Możesz ewentualnie iść w to => https://www.nywatchstore.com/replacement-watch-band-citizen-bn0157-11x.html

Dzięki, niestety ta propozycja z bransoletą to właśnie podobny gniot jaki kupiłem do innego zegarka, zapięcie spodem orało nadgarstek a wierzchnia część tegoż zapięcia miała równie nieprzyjemne krawędzie :( Szukam czegoś co wcale nie musi być od Citizena, bo tak jak piszesz, cięzko kupić cośkolwiek. Bransolety Citizena to jakieś białe kruki są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adamW202 napisał(a):

Bransolety Citizena to jakieś białe kruki są.

Moim zdaniem 23mm powoduje, że jest mniej opcji do wyboru. Druga kwestia jest taka, że kolor koperty też masz niestandardowy. Dobranie czegoś fajnego może być ciężkie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geckota/Zuludiver z GB.

https://www.zuludiver.com/collections/metal-watch-straps

 

Jakosciowo swietne, bardzo solidne. Jedyny minus to Brexit i cla. 
 

Mam kilka metalowych bransolet i kilkadziesiat paskow skorzanych i nato. 
Kupowalem namietnie przed brexitem - przesylkanod 90 £ byla gratis. 
 

Nosze do dzis i polecam, ale niestety cena + clo nie wychodzi tanio. 

Przyklad - Geckota Ingenieur: 

IMG_0398.thumb.jpeg.9561d138aa365a3731cff052baf08ba4.jpegIMG_0397.thumb.jpeg.0131f1e774ce84ca8791bdd8c35897af.jpeg

Edytowane przez Christoph
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Christoph napisał(a):

Geckota/Zuludiver z GB.

https://www.zuludiver.com/collections/metal-watch-straps

 

Jakosciowo swietne, bardzo solidne. Jedyny minus to Brexit i cla. 
 

Mam kilka metalowych bransolet i kilkadziesiat paskow skorzanych i nato. 
Kupowalem namietnie przed brexitem - przesylkanod 90 £ byla gratis. 
 

Nosze do dzis i polecam, ale niestety cena + clo nie wychodzi tanio. 

Przyklad - Geckota Ingenieur: 

IMG_0398.thumb.jpeg.9561d138aa365a3731cff052baf08ba4.jpegIMG_0397.thumb.jpeg.0131f1e774ce84ca8791bdd8c35897af.jpeg

Wygląda bardzo solidnie jakościowo, o take coś mi chodziło. Dzięki! Popaczam może coś mi wpadnie w oko ;)

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

Nie dla mnie te płaskie  zniewieściale zegareczki jak i spodnie rurki. Zawsze gustuje w sikorach minimum 42 mm 

No to jak musi być któryś z tych to bierz Szwajcara. Nie kupuj zegarków od producenta polówek i innych koszulek, szkoda kasy.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, adamW202 napisał(a):

No to jak musi być któryś z tych to bierz Szwajcara. Nie kupuj zegarków od producenta polówek i innych koszulek, szkoda kasy.

To jescze  kolejne dwa które  były  na 3 i 4 miejscu :P

 

20240730_225910.jpg

20240730_225848.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Henryk82 napisał(a):

Nie dla mnie te płaskie  zniewieściale zegareczki jak i spodnie rurki. Zawsze gustuje w sikorach minimum 42 mm 


ale wiesz ze ktos nie ma wplywu na rozmiar nadgarstka. I 39 czy 40 moze byc maxem

 

karłòw też nie lubisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

To jescze  kolejne dwa które  były  na 3 i 4 miejscu :P

 

20240730_225910.jpg

20240730_225848.jpg

Różne Festiny przymierzałem, wszystkie robiły na mnie wrażenie tandetnych, żadnej nie kupiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sartek napisał(a):

Różne Festiny przymierzałem, wszystkie robiły na mnie wrażenie tandetnych, żadnej nie kupiłem...

Z tych wszystkich to Citizen wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Turbo napisał(a):

Wszystkie powyższe wyglądają tandetnie, no ale przynajmniej są TAKIE MĘSKIE 

Nie bronię... ale z gustami jest jak z dupą.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citizen i Swiss przynajmniej -jest szansa- że będa dobrze zrobione i właściwie będą spoko i to Tobie mają się podobać a nie nam.

3 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

Ale przynajmniej nie znikną na grubym nadgarstku 

 

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak musi być koniecznie chronograf to ten SAM przynajmniej przypomina dość ikonicznego Bretlinga. 
Moim zdaniem do garniaka lepiej by pasował jakiś pilot/flieger, one akurat najczęściej są 42mm+ 

 

IMG_1215.thumb.jpeg.e3dcf25c96f2205c719b54ea7d5b1913.jpeg
 

przykład od przyjaciół Chińczyków, 43mm

Edytowane przez Turbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...